Gymozart Gymozart Gymozart Gymozart Gymozart Gymozart
 

Archiv událostí aktuálního školního roku 2021/2022

Olympiáda z českého jazyka

Adéla Černá z G3.C vítězkou celostátního kola Olympiády v českém jazyce!

Ve dnech 19. - 24. 6.2022 proběhlo v Želivě ústřední kolo Olympiády v českém jazyce, kterého se zúčastnila i naše studentka Adéla Černá. Umístila se na krásném 3. místě. Děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy a blahopřejeme k vynikajícímu úspěchu.

Mgr. Zdeňka Rejmanová


Výlet G2.C

Krkonošské trable G2.C

Ke konci velmi strastiplného školního roku jsme se vydali na Dvorskou boudu do Krkonoš. Kromě skvělého kolektivu nás potěšila i přítomnost psa Jonatána naší třídní paní učitelky. I přes velmi náročných prvních 24 hodin, kdy jsme se museli nejdříve dostat na ubytování a poté výstup na Sněžku v tak nekřesťanskou hodinu, jakou jsou dvě hodiny ráno, si myslím, že výlet byl velmi povedený a celá třída si ho užila. Cesta zpět na autobus byla taktéž velmi fyzicky náročná. Ovšem vzhledem k naší zdatnosti, jsme ji zdolali bez větší újmy na zdraví. Na tento výlet budou přeživší s radostí vzpomínat. :)

Jakub Dvořák G2.C


Umělecké střevo

Úspěch v celorepublikové výtvarné soutěži Máš umělecké střevo?

Nela Škrabalová a Kateřina Mistríková se v tomto školním roce zapojily do mezinárodní výtvarné soutěže Máš umělecké střevo? S tématem Svoboda volby. Se svým projektem postoupily do finále a jejich tvorba byla následně součástí výstavy v Centru současného umění DOX v Praze. Děkujeme za prezentaci naší školy a gratulujeme!

Mgr. Vladana Hajnová


Poslanecká sněmovna

Návštěva Poslanecké sněmovny žáky druhých ročníků

V pondělí 20. 6. navštívili všechny naše druhé ročníky Poslaneckou sněmovnu. Samotný program dne začal návštěvou muzea komunismu v Praze. Expozice nebyla nikterak velká, za to byla ale nabitá historickými artefakty z dob našich prarodičů. Mezi vystavovanými předměty byla dokonce i dobová šibenice. Po této kratší prohlídce jsme již vydali na Malostranskou ulici, do Poslanecké sněmovny. Celý „Poslanecký program“ začal krátkou ukázkou – animovaným filmem, shrnující celý legislativní proces a jakou má vlastně poslanecká sněmovna funkci. Po tomto filmu si nás odebral poslanec a bývalý ředitel školy, pan Mgr. Marek Výborný. Právě díky jemu jsme se dostali do míst, kde normálně probíhá projednávání zákonů a dokonce si nás nechal prohlédnout jeho kancelář přímo na půdě parlamentu. Panu poslanci děkujeme za výborný přednes a za jeho ochotu nám všem předat jeho vědomosti a přejeme mu do budoucna spoustu úspěchů!

Pavel Štefček, G2.A


Klicperovo divadlo

Návštěva Klicperova divadla

Ve čtvrtek 16. 6. jsme se s panem učitelem Bolehovským vydali do Hradce Králové, kde jsme navštívili Klicperovo divadlo, konkrétně představení Zbabělci. Ačkoli nás další den čekal těžký test z biologie, celý výlet jsme si náramně užili. Herecké výkony byly excelentní, celá dramatizace Škvoreckého románu byla prokládána živou jazzovou hudbou. Někteří členové kapeli byli současně i herci. Celý výlet jsme si užili a těšíme se na další představení.

Barbora Bačkovská (G1.C), Mikuláš Kalousek (G1.B)


Orientační běh

Mozarťák poprvé na celostátním finále přeboru škol v orientačním běhu

V úterý 7. června se v Prostějově uskutečnilo celorepublikové klání školních družstev v orientačním běhu. Centrum závodu se nacházelo na prostějovském velodromu a vlastní závod se konal v prostoru sídliště a lesoparku Hloučela. Naše gymnázium reprezentoval tým ve složení Terezie Starková (G4.A), Magdaléna Kubíková (G1.A), Michal Hybeš (G3.B), Marek Málek (G3.B) a Jakub Munzar (G1.C) a i přes nepřízeň osudu si nevedl špatně. Škoda marodky a krytí s termínem sportovního kurzu, mohli jsme bojovat o lepší posty. Závod byl organizátorsky vydařený, tratě rychlé a konkurence „profíků“ inspirující. Děkuji všem za příkladné nasazení, spolupráci a celkový přístup!

Mgr. Erika Macková, sekce TV


Zkoušky Cambridge English: Advanced

Úspěch našich studentů u zkoušky Cambridge English: Advanced

V květnu se osm studentů našeho gymnázia zúčastnilo Cambridge English: Advanced zkoušky v anglickém jazyce. Zkouška je na stupnici Evropského jazykového rámce na úrovni C1 a je o jednu úroveň výše než školní maturita z anglického jazyka pro gymnaziální studenty. Všech osm studentů zkoušku úspěšně složilo, dokonce čtyři z nich dosáhli úrovně C2 Proficiency, která představuje nejvyšší stupeň škály. Schopnosti absolventa C2 zkoušky jsou prakticky na úrovni rodilého mluvčí. Káťo B., Marťo P., Káťo N., Terko T., Míro S., Adame J., Tome P., Ondro T., moc k dosaženému, nádhernému úspěchu gratulujeme!:-)

Mgr. Dita Saxová


Sportovní kurz 2022

Sportovní kurz podruhé, tentokráte s G2.B

Od 8. do 11. 6. 2022 jsme byli na sportovním kurzu v rekreačním areálu Pecka. Během čtyř dnů jsme zlepšili své dovednosti zejména ve volejbale, softbale, frisbee a v neposlední řadě i v orientaci v terénu. Kurz jsme zakončili sportovním turnajem, po němž jsme se večer odměnili táborákem. I přes nástrahy orientačních běhů a jednoho deštivého odpoledne (které jsem však osobně velmi ocenil a využil ho k odpočinku) jsme se vrátili všichni zdraví a na sporťák budeme rádi vzpomínat.

Nick Svoboda, G2.B


Den s vědcem

Den s vědcem v Ústavu fyzikální chemie Heyrovského v Praze

V pondělí 6. 6. se někteří žáci 1. až 3. ročníku zúčastnili exkurze a workshopu „Den s vědcem" v Ústavu fyzikální chemie Heyrovského v Praze. Žáci třetího ročníku měli praktickou výuku a zkoušeli různé pokusy s nanočásticemi. Mladší studenti se na workshopech zabývali tématy bílkoviny a elektrolýza. Určovali jsme hodnotu bílkovin v různých potravinách Biuretovou reakcí, dále jsme dokazovali přítomnost síry v bílkovinách a následně jsme provedli denaturaci bílkovin hydroxidem sodným. Program dotvářela přednáška o výrobě nanotechnologií a jejich využití v přírodě. Celý den se nám velice líbil. Nadšeni jsme byli především z možnosti vyzkoušet si vše v praktických cvičeních. Určitě se rádi vrátíme na další podobnou akci.

Barbora Vrabcová G2.C


Lingvistická olympiáda

Úspěch Kateřiny Burešové v lingvistické olympiádě

Díky naší studentce Kateřině Burešové z G3.C se naše gymnázium dostalo do top 10 lingvistické olympiády. Katka se zúčastnila celostátního kola 29. května na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a obsadila skvělé 5. místo. Od čtvrtého místa, které postupuje do mezinárodní soutěže, ji dělily 3 body, zatímco šestému soutěžícímu „utekla“ téměř o 11 bodů. Katka je tak první náhradnicí pro mezinárodní klání, které proběhne v Británii. Katce děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy, která je výsledkem její dlouhodobé přípravy a samostatného studia lingvistiky. Soutěže se může zúčastnit i ve čtvrtém ročníku. Třeba pro ni bude ještě úspěšnější!

Mgr. Vendula Lensmith, garant Lingvistické olympiády


Sportovní kurz 2022

Nabitý, edukativně zábavný sportovní kurz 2. ročníků

Sportovní kurz, ačkoli to může znít překvapivě, má především edukativní charakter. Nicméně zábavy si tam člověk užije až až a navíc nechá odpočinout ve škole těžce zkoušenému zraku. Zátiší s kostelem a dominantou zříceniny hradu Pecka, na něž se naskýtá výhled z kempu, je totiž skutečným balzámem pro oči. Co se týče edukativního charakteru pobytu, chtěl bych poněkud netradičně začít s věcmi, které se na Pecce odnaučíte. Jako příklad za všechny zmíním sprostou mluvu. Pomocí léty ozkoušených metod, jako jsou kliky či dřepy, se váš slovník nevhodných výrazů jistě ztenčí...

Jan Žabenský, G2.C


AGK UK Praha

Naši studenti na katedře aplikované geoinformatiky a kartografie Univerzity Karlovy v Praze

Dne 30. 5. 2022 jsme se zúčastnili WS a přednášek na katedře aplikované geoinformatiky a kartografie Univerzity Karlovy v Praze. Přednášky vedli doc. RNDr. Přemysl Štych, Ph. D. a RNDr. Josef Laštovička Ph. D. Čekaly nás přednášky týkající se dálkového průzkumu naší planety a geologických informačních systémů. Poté jsme se přesunuli do učeben s počítači a sami si vyzkoušeli práci s běžně přístupnými webovými aplikacemi. Řešili jsme úkoly, mezi něž patřilo například zvolit vhodné mapy určité oblasti ČR tak, abychom mohli porovnat změnu zalesněnosti v průběhu let. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací a nabyli jak teoretických, tak praktických znalostí. Věříme, že se nejednalo o naši poslední návštěvu přírodovědecké fakulty UK, protože nás tato spolupráce zaujala a děkujeme naší škole, že nám ji umožnila.

Filip Starý G1.A


Frisbee 2022

Zúčastnili jsme se celorepublikového finále středoškolské ligy v ultimate frisbee

Ve středu 1. června jsme se zúčastnili celorepublikového finále SŠL v ultimate frisbee, které se konalo v Praze na SK Aritma. I když jsme jeli jen v osmi hráčích a někteří z nás nikdy nebyli na žádném frisbee tréninku, podařilo se nám vyhrát první zápas, díky němuž jsme nakonec skončili třetí ve skupině. Potom bohužel přišly nevydařené křížáky, které nás posunuly do soubojů o spodní příčky, takže jsme nakonec vybojovali 14. místo. Přesto jsme si to všichni užili a načerpali nové zkušenosti do dalších zápasů a turnajů. Pokud by měl někdo zájem dozvědět se o tomto sportu více, je možné domluvit se na společných trénincích.

Alena Picpauerová, G1.B


PZk 2022

Informace pro nově přijaté uchazeče ve školním roce 2022/2023

Seznamy tříd nově přijatých uchazečů spolu s dalšími informace naleznete v sekci Student/Dokumenty ke stažení. Během prvních srpnových dní vám budou vytvořeny přístupové účty ke školnímu informačnímu systému EduPage, které budou napojeny na vaše e-mailové kontakty, které jste nám předali v elektronických formulářích.
Přejeme vám všem pohodové prázdniny a v září se na vás budeme moc těšit.

Mgr. Petr Harbich, ředitel školy


Dívčí válka

Premiéra Dívčí války

Ve středu 1. června 2022 měla naše třída G1.C příležitost zavítat na satirické představení herecky nadaných žáků našeho gymnázia. V sále skautského centra se nás sešel poměrně velký počet, hlavně díky hereckému zastoupení naší spolužačky Natálie Klárové, jež skvěle ztvárnila hlavní roli Vlasty. Její výkony byly tak autentické, že bylo těžké uvěřit skutečnosti, že vlastně není přítelkyní kněžny Libuše. Všichni herci byli skvělí a jejich podání Dívčí války bylo přímo dechberoucí. Děkujeme Studiu GyMo za nezapomenutelný zážitek a těšíme se na jejich další projekty.

Tereza Matějková (G1.C), Ondřej Pivokonský (G1.C)


Stretech 2022

StreTech 2022

Fakulta strojní ČVUT v Praze pořádala ve středu dne 1. června 2022 čtrnáctý ročník konference Středoškolská technika 2022 – StreTech. Studentské týmy ze středních škol prezentovaly 131 zajímavých prací z celého spektra vědních oborů - od humanitních až po technické. Naši školu reprezentovaly tyto práce: Vývoj modelářských raketových motorů na TPH (Jakub Filip, Petr Zelinka G2.C), UT Rocket One (David Theodor Nimrichtr, Jan Stejskal G3.B, Jakub Filip, Petr Zelinka G2.C), Vytvoření polohovacího systému pro použití v technologiích virtuální reality (Tomáš Martin Holub budoucí student našeho gymnázia), Investigation of Novel Air Breathing Reaction Engines (Jan Stejskal G3.B), Dozimetrie kosmického záření (Daniel Valenta G3.C), Analýza dat dálkového průzkumu Země se zaměřením na pozorování městského a příměstského prostředí se zřetelem na kvalitu zeleně a teploty povrchu (Tomáš Polák G3.C).
Velice nás potěšilo, že o všechny práce našich studentů byl velký zájem nejen z řad mládeže ale především z řad odborníků. Jejich ocenění, kterého se našim studentům dostalo, je pro ně velkým povzbuzením do další práce na jejich projektech. Došlo i na výměnu kontaktů a otevření možné budoucí spolupráce, na kterou se velice těšíme. Děkuji všem studentům za vzornou reprezentaci školy.

RNDr. Květa Sýkorová


Parlamentní simulace

Zájemci napříč ročníky se zúčastnili parlamentní simulace

V pondělí 30. 5. se zájemci napříč všemi ročníky zúčastnili parlamentní simulace na půdě Poslanecké sněmovny PČR. Ještě před samotnou simulací jsme zhlédli naučný film o tom, jak vlastně u nás celý legislativní proces funguje. Poté nás čekala velice zajímavá komentovaná prohlídka samotné sněmovny pod vedením paní Elišky Procházkové.
Po tomto sněmovním předkrmu nás konečně čekala samotná simulace. Naše skromná delegace byla losem rozdělena na tři týmy. Po úvodních poradách v našich poslaneckých klubech byla přednesena stanoviska, která jsme měli zastávat. Konkrétně se jednalo o snížení věku na aktivní volební právo, např. do Senátu z 18 na 16 let. Následovala zhruba hodina a půl velmi živého politického jednání, po kterém přišlo na řadu i konečné hlasování o návrhu. Celý proces se blížil třetímu čtení schvalování zákona. Celý den jsme zakončili prohlídkou nejrůznějších, pro nás Čechy důležitých historických dokumentů, jako je Zlatá bula, Mnichovská dohoda či Ústava ČSR. Všechny tyto dokumenty zde totiž byly vystavené. Za mě i za mé „kolegy-poslance“ mi nezbývá než konstatovat, že celková organizace byla velmi povedená a samotná atmosféra parlamentu dodávala tomuto velmi přínosnému zasedání na autentičnosti.

Pavel Štefček, G2.A


Stratobox 3.0

Robotická sonda StratoBox 3.0 odstartovala s naší účastí

V neděli 8. 5. 2022 ve spolupráci s AV ČR proběhlo vypuštění balónové sondy NEARSPACE experimentu StratoBox 3.0 z letiště Letkov u Plzně. Vzhledem k tomu, že do tohoto projektu jsou zapojeni i studenti našeho gymnázia, proběhla pod vedením odborníků RNDr. Tomáše Petráska PhD. a Mgr. Alexandra Prokopave čtvrtek 5. 5. od 9:40 na našem gymnáziu přednáška a workshop, na kterém byli studenti seznámeni s plánem letu. Na projektu se podílejí vědci a inženýři z několika pracovišť Akademie věd, vysokých škol a inovačního průmyslu. Vývoj robotické sondy zajišťuje v rámci svých vzdělávacích aktivit Talent centrum průmyslu 4.0 – Technecium. Sonda experimenty studentů vynesla na několik hodin až k hranicím vesmíru. Po přistání se získaná data budou postupně i s námi vyhodnocovat.

Petr Zelinka G2.C


Dívčí válka

Dívčí válka v režii Mozarťáku

Je nám velkou ctí a milou povinností pozvat vás na slavnostní premiéru naší neotřelé a rozverné komedie Dívčí válka, jež se uskuteční ve středu dne 1. června 2022 v 18 hodin ve velkém sále Skautského centra v Pardubicích. Vstupenky je možné zakoupit v kabinetu u Bc. Bolehovského (úterý, čtvrtek a pátek vždy o velké přestávce), popř. přímo na místě v den premiéry. Cena vstupného: 130 Kč (dospělí), 90 Kč (senioři, studenti do 18 let). V hlavních rolích se blýsknou Natálie Klárová, Tomáš Kachlík a Jáchym Vohradník a zdárně sekundovat jim budou Ester Kachlíková, Boleslav Peřina, Lucie Blažková, Jan Sebránek, Martin Korbel a Martin Vebr. Úsměvnou satiru na známou pověst o dívčí válce si nemůžete nechat ujít. Tak neváhejte a přijďte, těšíme se na vás!

Hana Nálevková, Jan Bolehovský


Orientační běh

Úspěch v krajském finále přeboru škol v orientačním běhu

Ve středu 18. 5. jsme se zúčastnili přeboru škol Pardubického kraje v orientačním běhu. Závod se konal v městské části sídliště Polabiny 3 a navazujících parcích kolem řeky Labe. Našemu týmu ve složení Bára Pušová (G4.C), Tereza Veselá (G2.C), Magda Kubíková (G1.A), Michal Hybeš (G3.B) a Jakub Klec (G2.C) se dařilo, obsadil 2. místo a tím si vybojoval postup do celostátního finále. V individuálním hodnocení si velmi dobře vedla Magda Kubíková, která doběhla pár vteřin za vítězkou.Děkujeme všem za skvělou reprezentaci školy a budeme držet palce v celorepublikovém finále v Prostějově!

Mgr. Erika Macková


Červeňák

Kultivace krajiny v přírodním parku Červeňák

Dne 17. května 2022 se žáci našeho gymnázia ze třídy G3.B rozhodli zapojit do dobrovolnické činnosti, jejíž náplní bylo odklízení klestu a dalšího biologického materiálu v přírodním parku Červeňák. Navzdory sychravému počasí a krutým pracovním podmínkám, které onoho dne zavládly, dorazilo žactvo v hojném počtu a hrdinsky čelilo nemilosrdným nástrahám divočiny. Oblast, kde práce probíhala, sloužila v minulosti jako třešňový sad. Proto cílem již zmiňované práce byla obnova této lokality do původního stavu. Nicméně dlouhodobým záměrem veškerých dobrovolnických aktivit v parku je zvýšení biodiverzity, zejména pak vytváření vhodného prostředí pro tuzemské druhy fauny i flóry.

Martin Křivka G3.B


I-KAP II

Realizace čtvrtého projektového dne v rámci implementace I-KAP II

Ve středu 11. 5. 2022 proběhla další z aktivit v rámci projektu I-KAP II. Společně se žáky ZŠ Pardubice – Polabiny II Prodloužená, jsme se zaměřili na téma: “Optika“ Žáci byli poučeni o bezpečnosti práce a potom skupinách prováděli únikovou hru, ze které získali heslo provázející celý projektový den. Následně prováděli řadu zábavných a zároveň poučných pokusů s čočkami, dalekohledem, optickou lavicí, seznámili se také s hendikepem nevidomých tím, že si prošli neviditelnu výstavu, kde hmatem zjišťovali, o které předměty se jedná. Na závěr si žáci zopakovali vše, co se naučili, vytvořením letáku jak nabídnout kontaktní čočky a ve zpětné vazbě jsme se dozvěděli, že se všichni nejen dobře bavili, ale především získali mnoho nových informací a díky pokusům si tyto informace zafixovali.

RNDr. Květa Sýkorová, člen projektu I-KAP II Gymnázia Mozartova


I-KAP II
I-KAP II

Realizace třetího projektového dne v rámci implementace I-KAP II

V úterý 10. 5. 2022 proběhla další z aktivit v rámci projektu I-KAP II. Společně se žáky ZŠ Pardubice – Polabiny, npor. Eliáše 344, jsme se zaměřili na téma: “Život nejen ve tmě“ Žáci byli poučeni o bezpečnosti práce a potom skupinách prováděli únikovou hru, ze které získali heslo provázející celý projektový den. Následně prováděli řadu zábavných a zároveň poučných pokusů se simulačními brýlemi, seznámili se s hendikepem nevidomých. Věnovali se pokusům zaměřených na oko a prošli si neviditelnu výstavu, kde hmatem zjišťovali, o které předměty se jedná. Na závěr si žáci zopakovali vše, co se naučili, vytvořením reklamního letáku a ve zpětné vazbě jsme se dozvěděli, že se všichni nejen dobře bavili, ale především získali mnoho nových informací a díky pokusům si tyto informace zafixovali.

RNDr. Květa Sýkorová, člen projektu I-KAP II Gymnázia Mozartova


Dívčí válka

Dívčí válka v režii Mozarťáku

Je nám velkou ctí a milou povinností pozvat vás na slavnostní premiéru naší neotřelé a rozverné komedie Dívčí válka, jež se uskuteční ve středu dne 1. června 2022 v 18 hodin ve velkém sále Skautského centra v Pardubicích. Vstupenky je možné zakoupit v kabinetu u Bc. Bolehovského (úterý, čtvrtek a pátek vždy o velké přestávce), popř. přímo na místě v den premiéry. Cena vstupného: 130 Kč (dospělí), 90 Kč (senioři, studenti do 18 let). V hlavních rolích se blýsknou Natálie Klárová, Tomáš Kachlík a Jáchym Vohradník a zdárně sekundovat jim budou Ester Kachlíková, Boleslav Peřina, Lucie Blažková, Jan Sebránek, Martin Korbel a Martin Vebr. Úsměvnou satiru na známou pověst o dívčí válce si nemůžete nechat ujít. Tak neváhejte a přijďte, těšíme se na vás!

Hana Nálevková, Jan Bolehovský


Parlamentní institut
Parlamentní institut

Semináře Parlamentního institutu

Ve dnech 23. 3. 2022 a 4. 5. 2022 jsme se zúčastnili seminářů na sebe navazující a to „Český Parlamentarismus“ a „Volby“. Mezi prezentujícími byli například PhDr. Petr Valenta, Ph.D. s přednáškou na téma „Volební a stranicko-politický systém v České republice“ a „Demokratizace volebního práva v moderních dějinách“, nebo JUDr. PhDr. Petr Kolář, Ph.D. s opravdu povedeným přednesem na téma českého legislativního procesu. Vlastní program trval od 9:30 do 13:30 hodin s následnou návštěvou nedaleké poslanecké sněmovny. Byli jsme svědky jednání poslanců (mimořádná schůze). Do galerie za námi přišel i pan poslanec Hayato Okamura a konverzace s ním přinesla další úhel pohledu na to, jak to vlastně v té sněmovně probíhá. Celkově byly tyto semináře výborně organizované a na „vysoké úrovni“. A samotná diskuze s panem poslancem byla výbornou třešničkou na dortu. Bylo nám ctí účastnit se těchto seminářů a doufáme že se s některými přítomnými setkáme třeba v poslaneckých lavicích.

Pavel Štefček, G2.A


Showtime

Divadelní představení Showtime

V neděli 1. května jsme se my, žáci z G3.C společně s paní učitelkou Rejmanovou a panem učitelem Bolehovským, vydali do Východočeského divadla podpořit studio Laik, jehož členkou je naše spolužačka Áďa Černá, a užít si jejich představení Showtime. Dramaturgyní tohoto muzikálu je Kristýna Plešková, která je také bývalou studentkou našeho gymnázia. Vystoupení o dětech z dětského domova snažících se zachránit svůj domov před zavřením se nám všem moc líbilo. Přiblížilo nám strasti dětí z domova, jako jsou souboje mezi nimi a dětmi boháčů nebo snaha uniknout intrikám nové paní radní, která se jim snaží domov zavřít. Byly to ale i strasti, se kterými se dokáže ztotožnit každý dospívající člověk – bezhlavá láska a zklamání, hledání svého místa ve světě a přemýšlení nad tím, jak bude asi náš život pokračovat. Všechno to společně překonali, protože drželi pospolu jako jedna velká rodina, a nakonec se dokonce spřátelili i s některými z bohatých dětí. Součástí večera byl také křest CD s písněmi z muzikálu Showtime, které jsme měli možnost si mezi prvními zakoupit. Celkově to bylo příjemné zakončení uplynulého týdne a vkročení do nového měsíce. Děkujeme studiu Laik za skvělý zážitek a těšíme se na jejich další projekty.

Kateřina Burešová, G3.C


Lingvistická olympiáda

Úspěch Kateřiny Burešové v lingvistické olympiádě

Po roční odmlce bude mít naše gymnázium opět svého zástupce v celostátním kole lingvistické olympiády. Letos je jím Kateřina Burešová z G3.C, která se zúčastní celostátního klání 29. května na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Katce děkujeme za výbornou reprezentaci školy a zodpovědnou přípravu na soutěž, jejíž nejlepší účastníci se sejdou na celosvětové olympiádě na Ostrově Man v červenci 2022. Třeba mezi nimi bude i Katka! O postup do celostátního kola bojoval také Jiří Bubeníček, kterému jeho velmi dobrý výsledek bohužel na postup nestačil. I jemu děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy v předchozích kolech.

Mgr. Vendula Lensmith, garant Lingvistické olympiády


PZk 2022

Výsledky přijímacího řízení pro školní rok 2022/2023 po řádném termínu JPZ

Výsledky přijímacího řízení po řádném termínu JPZ pro školní rok 2022/2023 (PDF). Milí uchazeči, vážení zákonní zástupci, děkujeme za vaši hojnou páteční účast na osobním převzetí rozhodnutí o (ne)přijetí. Připomínáme termín 12. 5. jako poslední možný den pro podání zápisového lístku pro přijaté uchazeče, apelujeme však na dřívější akci i s ohledem na řady aktuálně nepřijatých uchazečů vyhlížejících uvolnění místa v přijímacím řízení. Pro přijaté uchazeče, kteří u nás odevzdají zápisový lístek (děkujeme :)) máme připravenou stránku obsahující elektronické formuláře a rozřazovací test z anglického jazyka - prosíme o urychlené vyplnění, děkujeme.

Mgr. Petr Harbich, ředitel školy


SOČ krajské kolo

Skvělý úspěch našich studentů v krajském kole SOČ

Ve čtvrtek 28. 4. se na chrudimském gymnáziu konalo krajské kolo soutěže „Středoškolská odborná činnost“. Z naší školy do tohoto kola postoupily práce v oboru zdravotnictví „Informovanost o problematice a rizicích akutní toxoplasmosy gravidních žen“, které prezentovala Lenka Klimešová z G4.A a v oboru geologie a geografie potom Tomáš Polák z G3.C s prací: „GIS pro vizualizaci dat z dálkového průzkumu Země, mapování vývoje městského a příměstského prostředí se zřetelem na kvalitu zeleně“. Oba studenti si ve svých oborech vedli precizně a s přehledem zvítězili. Moc děkuji za vzornou reprezentaci školy a přejeme hodně štěstí a úspěchů v celostátním kole.

Garant SOČ RNDr. Květa Sýkorová


Časopis GYM duben 2022

Nové číslo časopisu literárního semináře

Vážení studenti, rodiče, uchazeči, členové učitelského sboru, jako každý rok jsme pro Vás my, studenti z G4.C a z literárního semináře pro třídy G4.C a G4.B, opět připravili číslo našeho školního časopisu. Protože se právě v tuto chvíli připravujeme na maturitu, tak jsme si pro právě toto naše složité životní období zvolili jako středobod a hlavní téma našeho literárního snažení...

Vaši (nevzdávající se) studenti


Návštěva pitvy

Jako každý rok jsme se i letos zúčastnili Srdíčkového dne

V pondělí 25. 4. se naše třída G2.B zapojila do charitativního projektu s názvem Srdíčkový den. K prodeji nám byly rozdány drobné předměty, jejichž koupí bylo možné přispět na podporu vážně nemocných dětí. I přes nepříznivé počasí se nám podařilo prodat značné množství záložek, magnetů i hlavolamů a přispět tím na dobrou věc. Děkujeme všem, kteří si od nás něco zakoupili a podpořili tím nemocné děti.

Nick Svoboda, G2.B


Den Země
Den Země

MŠ Klubíčko si užila Den Země s Mozarťákem

Na Den Země v pátek 22.4. měly děti z mateřské školky Klubíčko malé překvapení. Žáci naší školy jim připravili příjemné dopoledne ve formě stanovišť s ekologickou tématikou. Tímto bych chtěl poděkovat našim žákům za kreativitu při vymýšlení jednotlivých aktivit. Děti ze školky třídily odpad, cvičily jógu při poslechu ekologického příběhu, závodily ve sběru a odvozu pet lahví a poznávaly zvířata i stromy naší přírody a dokonce nahlédly do tajů práce s mikroskopem.

Sekce biologie


Ocenění města Pardubic

Studenti Gymnázia Mozartova mezi nejúspěšnějšími žáky Pardubic za školní rok 2020/2021

Ve čtvrtek 21. 4. 2022 proběhlo v aule Univerzity Pardubice slavnostní ocenění žáků města Pardubic za úspěchy nejen na poli předmětových a odborných soutěží, ale také v oblasti umělecké. Z naší školy byly oceněni absolventi Anna Honsová a David Ryba, kteří se z časových důvodů nemohli akce zúčastnit a dále Nela Škrabalová a Jan Žabenský. Gratulujeme k úspěchům a příkladné reprezentaci školy.

Mgr. Petr Harbich, ředitel školy


Olympiáda z francouzského jazyka

Z krajského kola Olympiády ve francouzském jazyce si odnášíme první dvě místa!

Dne 6. 4. 2022 se uskutečnilo krajské kolo Olympiády ve francouzském jazyce. Naše gymnázium v kategorii B1 reprezentovaly dvě Kateřiny ze třídy G3.C. Podařilo se jim neskutečné. Káťa Mistríková zvítězila a Káťa Burešová vybojovala skvělé 2. místo. Káťa Mistríková postupuje do celorepublikového kola a Káťa Burešová je její náhradnicí. Oběma velice děkujeme za skvělou reprezentaci školy a blahopřejeme ke krásným umístěním. Držíme pěsti do dalšího kola. Bravo! Chapeau bas! Félicitations!

Za sekci francouzského jazyka Mgr. Hana Špinková


Olympiáda z ruského jazyka

V krajském kole Olympiády v ruském jazyce v kategorii SŠI jsme získali 2. místo

V březnu 2022 se uskutečnilo krajské kolo Olympiády v ruském jazyce. Matějovi Bisovi z G2.C se podařilo obsadit krásné 2. místo v kategorii SŠI. V kategorii SŠII nás reprezentoval výherce školního kola Marek Pištora z G4.A. Oběma moc děkujeme za reprezentaci školy a blahopřejeme k pěkným umístěním.

Za sekci ruského jazyka Mgr. Světlana Sajdlová a Mgr. Hana Špinková


Stratobox 3.0

Pozvánka na přednášku Jana Snížka z AFU AVČR ve čtvrtek 21. 4. 2022

Ve čtvrtek 21.4. 2022 Vás srdečně zveme na přednášku Ing. Jana Snížka s názvem Pozorování Země aneb co má společného zelenina, AI, družice a změna klimatu. Přednáška proběhne od 14:00 v Aule Gymnázia Mozartova v Pardubicích. Jan Snížek pracuje na oddělení kosmicke fyziky na Ústavu atmosférické fyziky AV ČR v Praze a v technologickém start-upu Stratosyst, kde se zabývá vyvojem unikátní stratosféricke balonové platformy pro dálkový průzkum Země. V rámci své přednášky, která je součástí projektu NEARSPACE CZ / Stratobox 3.0, si ukážeme co vsechno se můžeme s využitím těchto Nearspace technologií o naší planetě dozvědět. Jak tato data získáváme, kdo je používá a proč je to důležité úplně pro všechny. Chcete-li se, se svým experimentem, zúčastnit našeho letu k hranicím vesmíru, registrujte se do 27.4. 2022.

Alexandr Prokop


Ocenění Gustava Habrmana

Ocenění nejlepších pedagogů Pardubického kraje pro pedagogy Gymnázia Mozartova

Ve středu 13. dubna 2022 odstartovalo ve společenském sále Střední školy technické Gustava Habrmana v České Třebové premiérové slavnostní předávání ocenění Učitel Pardubického kraje za rok 2021. Ceny, které nesou jméno Gustava Habrmana, prvního československého ministra školství a rodáka z České Třebové, předávali mimo jiné hejtman Pardubického kraje JUDr. Martin Netolický, Ph.D, pan Josef Kozel, radní zodpovědný za školství či Mgr. Martin Kiss, vedoucí odboru školství Pardubického kraje. V kategorii Střední školy zvítězila naše kolegyně Mgr. Rita Chalupníková, Ph.D a do Síně slávy krajského školství byl uveden dlouholetý ředitel RNDr. Otto Horák. Blahopřeji našim oceněným pedagogům a přeji si, ať společnou pedagogickou prací posuneme Gymnázium Mozartova ještě výš.

Mgr. Petr Harbich, ředitel školy


PZk 2022

Přijímací řízení 2022/2023

Výsledky prvního kola přijímacího řízení pro školní rok 2022/2023 zveřejníme na těchto stránkách ve čtvrtek 28. 4. 2022 nejdříve v 15:00 hodin. Milí uchazeči o studium na naší škole, vážení zákonní zástupci, zveme vás na pátek 29. 4. 2022 od 12:00 do 19:00 hodin do prostor školní auly a jídelny našeho gymnázia, kde budete mít možnost osobně převzít rozhodnutí o (ne)přijetí. Na setkání se mimo jiné dozvíte další postup v přijímacím řízení a budete moci v případě nepřijetí rovnou podat odvolání. V letošním řádném termínu JPZ evidujeme 1 omluvu, přijmout do termínu zveřejnění výsledků náhradního termínu JPZ 18. 5. 2022 tak můžeme jen 89 uchazečů, prosíme tedy trpělivost a optimismus při čekání na výsledek odvolání uchazečů nepřijatých z kapacitních důvodů. Sledujte prosím průběžně naše stránky, budeme vás na nich průběžně informovat o aktuálních informacích ohledně přijímacího řízení. Přejeme hodně bodu v přijímacím řízení, ať se vaše sny splní a těšíme se na osobní setkání 29. 4. 2022 ve zmiňovaných prostorách školy.

Mgr. Petr Harbich, ředitel školy


Krajské kolo dějepisné olympiády

Matouš Bohatý z G3.C vybojoval 2. místo v krajském kole Dějepisné olympiády!

V pondělí 4. 4. proběhlo v pardubickém Domě dětí a mládeže BETA krajské kolo Dějepisné olympiády, která byla letos zaměřená na téma „Šlechta v proměnách času (1648–1948)“. V konkurenci nejúspěšnějších řešitelů z okresních kol z celého kraje se našemu Matouši Bohatému z G3.C podařilo vybojovat parádní 2. místo a zajistit si tak pozici náhradníka pro ústřední kolo. Moc blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci našeho gymnázia.

Mgr. Lucie Škarvadová, garant DO


Geologická olympiáda

Zúčastnili jsme se krajského kola Geologické olympiády

V pondělí 4. 4. 2022 se ve Východočeském muzeu, nacházejícím se v areálu pardubického zámku, uskutečnilo krajské kolo Geologické olympiády, kde nemohli chybět ani naši úspěšní řešitelé z okresního kola. Soutěž sestávala ze dvou částí. Nejprve jsme se vrhli na test geologických znalostí připravený Masarykovou univerzitou v Brně. Druhou částí pak byla poznávačka 25 nerostů a hornin. Následně jsme si s Ing. Jiřím Šurou, muzejním geologem, prošli správné odpovědi a jím vedená odborná komise začala opravovat naše testy. Ve 14 hodin už byly známy výsledky. Nijak jsme nezazářili, ale tuto zkušenost nám už nikdo nevezme. Chtěli bychom zejména poděkovat organizátorům, kteří nás provedli celým dnem, a také panu učiteli Váňovi za to, že jsme se mohli do soutěže zapojit.

Za řešitele Geologické olympiády Marek Pištora (G4.A)


JSNS

Mezinárodní filmový festival Jeden svět a David Svoboda v aule gymnázia

Ve středu 30. 3. 2022 se všechny 3. ročníky zúčastnily projekce filmu Zatracená práce (F@ck this job), kterou nám zprostředkoval filmový festival Jeden svět. Film nám umožnil skrz příběh zakladatelky ruské nezávislé televizní stanice TV Dožď nahlédnout do procesu založení vlastní televizní stanice a zároveň nám odhalil realitu toho, jak ruská propaganda cenzuruje místní zpravodajství. Diváky oblíbená televizní stanice TV Dožď se během let svého působení potýkala s mnohými komplikacemi vyvolanými neshodami s místními politiky. Přes 10 let se jí dařilo odolávat, momentálně je však zcela zablokována v souvislosti s informováním o válce na Ukrajině. Po filmu následovala vyčerpávající a informacemi nabitá beseda s historikem a ukrajinistou Davidem Svobodou, kde jsme dostali prostor na naše otázky. Všem pořadatelům Mezinárodního filmového festivalu Jeden svět a Davidu Svobodovi děkujeme.

Za 3. ročníky Anna Paulišová, G3.C


Juniorský maraton 2022

Skvělé druhé místo v semifinále Juniorského maratonu 2022

Juniorský maraton je štafetový závod určený pro střední školy, kdy družstvo složené z 10 členů překonává maratonskou trať (42,125 km). Náš tým ve složení Ondřej Kokotek (G4.B), Klára Lišková (G3.C), Barbora Černá (G2.C), Jakub Klec (G2.C), Klára Novotná (G1.B), Matěj Kaňka (G1.B), Mikuláš Kalousek (G1.B), Ondřej Pařík (G1.B), Marek Pařík (G1.B) a Quan Le Hoang Anh (G1.B) se velmi dobře popral s nástrahami trati i počasí a při troše štěstí by to vyšlo i na pražské finále. Vřelé díky za reprezentaci školy a budeme se těšit zase za rok!

Mgr. Erika Macková, sekce TV


PZk 2022

Přijímací zkoušky 12. a 13. dubna 2022 od 8:00 hodin

Vážení uchazeči o studium na naší škole, těšíme se na Vaši účast u jednotných přijímacích zkoušek (JPZ) 12. a 13. dubna 2022. Nezapomeňte s sebou vzít kromě psacích a rýsovacích potřeb i pozvánku k přijímacímu řízení či libovolný doklad totožnosti. V neposlední řadě myslete tak také na občerstvení, v den konání JPZ je v prostorách školy možné využít i automat na chlazené nápoje (v lahvích). Více informací najdete v sekci Uchazeč / Přijímací řízení, už teď vás zveme na pátek 29. 4. 2022 od 12:00 do 19:00 hodin na možnost osobního převzetí rozhodnutí o (ne)přijetí, budeme se těšit. Sledujte prosím průběžně naše stránky, budeme vás na nich průběžně informovat o aktuálních informacích ohledně přijímacího řízení. V případě jakýchkoliv nejasností nebo dotazů týkající se např. i aktuálního počtu bodů za aktivity nad rámec školních povinností nás neváhejte kontaktovat. Přejeme hodně štěstí při přijímacích zkouškách.

Mgr. Petr Harbich, ředitel školy


Společné kořeny

SPOLEČNÉ KOŘENY / KONCERT S UKRAJINOU

Ve čtvrtek 31. 3. 2022 se studenti naší školy vydali na benefiční koncert do Východočeského divadla s názvem SPOLEČNÉ KOŘENY / KONCERT S UKRAJINOU. Během představení se vybralo neskutečných 220 200 Kč. Tyto peníze poputují na rozvoj kulturních aktivit uprchlíků a na podporu udržování jejich tradic. Koncert s velmi pestrým programem uváděli Břetislav Rychlík a Maryana Kozak. Na jevišti se objevilo mnoho různých umělců, například folkový hudebník Jaroslav Hutka, česká skupina Milánosz, kapela Ponorka nebo cimbálová muzika Strážničan. Nejvíce nás ovšem zaujali ukrajinští umělci, skladatel Ostap Havrysh a jeho dcerou MariAnnou, Uliana Horbachevska s kapelou Lemkovyna-lem a zpěvačka a herečka Národního akademického divadla Ivana Franka v Kyjevě Viktoriia Vasalatii. Celý večer byl nejen povedený, ale hlavně velice dojemný a doufáme, že ne poslední.

Gabriela Vavřinová (G4.C), Kateřina Kvapilová (G4.C), a Michal Kolář (G4.C)


Školní kolo CHE olympiády

Školní kolo chemické olympiády

Výsledky školního kola chemické olympiády kategorie B, které proběhlo ve třech částech“ teoretická, praktická a test. V letošním roce obsáhla anorganickou i organickou oblast. 1. místo Pavlína Švestková G3.C, 2. místo Michaela Karafiátová G3.B, 3.místo Michal Hybeš G3.B. Gratuluji všem účastníkům za skvělý výkon a Pavlíně držíme pěsti do krajského kola.

Garant soutěže RNDr. Květa Sýkorová


Památník Zámeček

Exkurze do Památníku Zámeček k 80. výročí heydrichiády

Ve středu 30. 3. se studenti Dějepisného semináře a zájemci z řad druhého a třetího ročníku vydali do nově zrekonstruovaného Památníku Zámeček. Zde jsme vyslechli podrobnou přednášku Mgr. Zuzany Pavlovské, Ph.D. z Židovského muzea v Praze věnovanou terezínskému rodinnému táboru v Osvětimi-Březince. Ten byl z valné části vyhlazen z 8. na 9. března 1944. Následně jsme absolvovali komentovanou prohlídku nové expozice Památníku Zámeček. Artefakty, autentická svědectví a dobové plakáty výborně vykreslovaly nelehké poměry v tehdejším Němci okupovaném protektorátu. Ale i v této situaci se přes všechny obtíže našli lidé, kteří riskovali životy nejen své, ale i svých blízkých v boji za osvobození naší vlasti. A bylo to právě zde, na Zámečku, kde životy mnohých hrdinů odboje navždy vyhasly.

Pavel Štefček, G2.A


Prezentiáda 2022

Studenti Lucie Bílá a Matěj Krátký zvítězili v krajském kole Prezentiády 2022

Dne 29. 3. v naší aule proběhlo krajské kolo soutěže Prezentiáda, na které nemohl chybět tým z naší školy. Pod názvem "Týden stresu", jsme si připravili prezentaci na soutěžní téma 11. přikázání, které jsme pojali jako "Nezanevři na svou psychiku". Naše úsilí se vyplatilo a z celkového počtu 11 týmů jsme se skončili první. S tímto místem postupujeme do grandfinále, které se uskuteční 22. 4. na Newton University v Praze. Z tohoto kola si odnášíme nejen dobrý pocit, ale i mnohá zlepšení v našich prezentačních dovednostech, v tvorbě grafiky, improvizaci a mnohých dalších. Nakonec bychom chtěli poděkovat panu učiteli Voltrovi za naši pečlivou přípravu a hromadu konzultací, které s námi musel podstoupit.

Lucie Bílá G2.A, Matěj Krátký G3.B


Olympiáda z českého jazyka

Adéla Černá z G3.C vítězkou okresního kola Olympiády v českém jazyce!

V pondělí 28. 3. proběhlo v pardubickém Domě dětí a mládeže BETA okresní kolo Olympiády v českém jazyce. Mezi 11 nejúspěšnějšími řešiteli a řešitelkami ze školních kol se našim již zkušeným olympioničkám vedlo skvěle. Adéla Černá z G3.C soutěž naprosto s přehledem ovládla a úspěch našeho gymnázia podtrhla krásným 5. místem Adéla Vaňková z G3.B. Oběma děvčatům moc blahopřejeme, děkujeme za reprezentaci školy a Ádě Černé přejeme hodně zdaru v krajském kole, které se uskuteční 25. dubna.

Mgr. Lucie Škarvadová, garant OČJ


Pražský studentský summit

Konference Pražského studentského summitu s účastí našich studentů

Od čtvrtka 24. do neděle 27. března 2022 se konala konference 27. ročníku Pražského studentského summitu, na které nechyběli ani zástupci z našeho gymnázia. Pražský studentský summit se zabývá simulací jednání OSN, NATO a EU. Ze studentů středních a vysokých škol se zde stanou na několik dní diplomaté, kteří zastupují zájmy „svých“ států a snaží se vyřešit rozmanité mezinárodní problémy...

Čeněk Mědílek, G3.B


SOČ 2022

Studenti Lenka Klimešová a Tomáš Polák postoupili do krajského kola SOČ

V pátek 25.3.2022 proběhly obhajoby prací SOČ v rámci našeho gymnázia a naši školu budou reprezentovat studenti Lenka Klimešová (G4.A) s prací „Informovanost o problematice a rizicích akutní toxoplasmosy gravidních žen“ a Tomáš Polák (G3.C) s prací „Využití GIS pro vizualizaci dat z dálkového průzkumu Země, mapování vývoje městského a příměstského prostředí se zřetelem na kvalitu zeleně“. Gratulujeme postupujícím a přejeme hodně úspěchů v krajském kole. Poděkování patří i odborným garantům PhD. Lence Jeleně Příplatové (FLU AV ČR) a RNDr. Josefu Laštovičkovi, Ph.D., PřF UK Praha.

RNDr.Květa Sýkorová, garant soutěží Amavet a SOČ


Amavet 2022

Daniel Valenta v celostátním kole AMAVET

Ve dnech 16. a 17. března probíhalo krajské kolo soutěže vědeckých a technických projektů středoškoláků Amavet. Náš student Daniel Valenta z G3.C precizně prezentoval svou práci „Dozimetrie ionizujícího záření“ a postoupil do celostátního kola. Ve své práci se zabýval měřením ionizujícího záření terestrického a kosmického původu. Porovnáním vybraných dozimetrických metod v rámci pozemních a balonových měření. Velké poděkování patří Danovi za příkladnou reprezentaci školy a dále odborným konzultantům Alexandru Prokopovi (Technecium), Romanu Dvořákovi (UJF AV ČR) a Martině Lužové (UJF AV ČR).
Přejeme mnoho úspěchů v celostátním kole.

RNDr.Květa Sýkorová, garant soutěží Amavet a SOČ


NEJ olympiáda

Na našem gymnáziu proběhlo okresní kolo olympiády v německém jazyce

Dne 24. 3. 2022 se na naší škole uskutečnilo okresní kolo olympiády v německém jazyce. Postup do krajského kola, které se bude konat 11. 4., si ze třetího místa zajistila Nikola Bisová, náhradnicí je Michaela Karafiátová (obě G3.B). Oběma děvčatům děkujeme za příkladnou reprezentaci našeho gymnázia a přejeme jim hodně úspěchů v dalším kole.

Mgr. Jaroslav Macek, sekce NJ


PZK 2022

Poděkování za vyzvednutí pozvánek k přijímacím zkouškám 2022

Vážení zákonní zástupci uchazečů o studium na naší škole, moc děkujeme za nadmíru vysokou účast na osobním vyzvednutí pozvánek k přijímacím zkouškám, ušetřili jste nám bezmála 15 000 Kč za poštovné. Nevyzvednuté dokumenty budou odeslány doporučenou poštou s dodejkou v pátek 25. 3. 2022. Připomínám také, že čtvrtek 31. 3. 2022 je zároveň i nejzazším termínem odevzdání příloh pro stanovení bodů za „Aktivity nad rámec běžných školních povinností“ - přílohy prosím vložte do nadepsané obálky jménem a příjmením uchazeče a vložte do poštovní schránky gymnázia na recepci v hlavním vchodu do školy, případně odevzdejte paní recepční. Poštovní schránka je dostupná každý všední den od 7:00 do 18:00 hodin.
V případě jakýchkoliv nejasností k přijímacímu řízení se neváhejte obrátit na vedení školy.

Mgr. Petr Harbich, ředitel školy


Fotbalová reprezentace

Fotbalová reprezentace gymnázia

V úterý 22. 3. 2022 se studenti našeho gymnázia zúčastnili fotbalového turnaje v Ohrazenicích. Konečně mohli nastoupit nikoliv online, ale opravdu na hřišti. V těžké konkurenci se jim sice nepodařilo postoupit, ale zanechali i tak dobrý dojem a vzdorovali i favoritům turnaje. Za vzornou reprezentaci školy všichni zaslouží pochvalu a poděkování.

Mgr. Jaroslav Macek, sekce TEV


BIO olympiáda

I olympiáda z biologie už zná své vítěze

Ve dnech nedávno minulých se na naší škole konalo okresní kolo biologické olympiády. V kategorii A zvítězila Adéla Černá (G3.C), druhé místo obsadila Pavlína Frišová (G4.A) a třetí Martin Křivka (G3.B). V kategorii B zvítězil při rovnosti bodů pouze díky lepší praktické části Bolek Peřina (G1.B), druhé místo obsadila Eliška Pejřilová (G2.A) a třetí Ondřej Pivokonský (G1.C).
Katedra biologie vám tímto děkuje za předvedené výkony a postupujícím držíme palce v krajském kole.

Mgr. Marek Procházka


Ukliďme Česko

Studenti Gymnázia Mozartova se účastní akce Ukliďme Česko

Po dvouleté vynucené přestávce je plánovaná celorepubliková akce Ukliďme Česko, které se pravidelně účastní studenti naší školy. V pátek 1. dubna 2022 v době od 8:30 do 11:00 bude na 90 studentů druhých ročníků gymnázia spolu s partnerskými polabinskými ZŠ a dobrovolníky z řad široké veřejnosti uklízet okolí slepých ramen Labe.

Mgr. Petr Harbich, ředitel školy


Semináře 2022/2023

Zrušení povinnosti nošení respirátoru v prostorách budovy Gymnázia Mozartova od 14. 3. 2022

Mimořádným vládním opatřením se od 14. 3. 2022 ruší ve vysoké míře povinnost nosit ochranný prostředek ve vnitřních prostorech budov. Povinnost nosit ochranný prostředek tak zůstává pouze v prostředcích veřejné dopravy, ve zdravotnických zařízeních a ve vybraných zařízeních sociálních služeb. Žáci ve škole nemusí nosit ochranný prostředek v žádných případech bez ohledu na to, zda jsou usazeni, mají rozestupy apod., zaměstnanci a třetí osoby také nemusí v žádných případech nosit ochranný prostředek. Pokud se v rámci vzdělávacích aktivit využije k přesunu žáků a zaměstnanců prostředku veřejné dopravy, jsou všichni po dobu pobytu v prostředku veřejné dopravy povinni mít nasazen ochranný prostředek.

Mgr. Petr Harbich, ředitel školy


Krajský přebor v šachu

Naši studenti vybojovali 3. místo v krajském přeboru středních škol v šachu!

Ve středu 9. března se v multikulturním centru Fabrika Svitavy uskutečnil Krajský přebor školních družstev v šachu 2022. Našemu týmu ve složení Kryštof Liška (G4.C), Lukáš Lihotský (G2.C), Martin Stoček (G1.C) a Quan Le Hoang Anh (G1.B) těsně unikl postup do republikového kola, přesto však kluci v konkurenci dalších 11 zúčastněných středních škol vybojovali skvělé medailové umístění.
Velká gratulace a vřelé díky za příkladnou reprezentaci našeho gymnázia!

Mgr. Erika Macková, garant soutěže


PZK 2019

Možnost osobního vyzvednutí pozvánek k přijímacím zkouškám 2022

Vážení zákonní zástupci uchazečů o studium na naší škole, obracím se na Vás s prosbou o úsporu finančních prostředků gymnázia za poštovné při distribuci pozvánek k přijímacím zkouškám. Zákonní zástupci, pokud jste uvedeni na odevzdané přihlášce ke vzdělávání na naší škole, nemáte to k nám daleko a najdete čas ve čtvrtek 24. 3. 2022 v době od 14:00 do 18:00 hodin, rádi Vás uvidíme při osobním setkání a předání pozvánky v jídelně školy (hned u hlavního vchodu do školy). Nevyzvednuté pozvánky budou odeslány poštou v pátek 25. 3. 2022. Připomínám také, že čtvrtek 31. 3. 2022 je zároveň i nejzazším termínem odevzdání příloh pro stanovení bodů za „Aktivity nad rámec běžných školních povinností“ - přílohy prosím vložte do nadepsané obálky jménem a příjmením uchazeče a vložte do poštovní schránky gymnázia na recepci v hlavním vchodu do školy, případně odevzdejte paní recepční. Poštovní schránka je dostupná každý všední den od 7:00 do 18:00 hodin.
Děkuji předem za Vaši pomoc, ochotu a vstřícnost.

Mgr. Petr Harbich, ředitel školy


Hezky česky

Hezky česky – Proměny a stálice v jazykové poradně

Dne 24. 2. 2022 se žáci čtvrtého ročníku v rámci literárního semináře zúčastnili přednášky Hezky česky – Proměny a stálice v jazykové poradně, kterou pořádala Krajská knihovna v Pardubicích. PhDr. Ivana Svobodová poutavě vysvětlovala funkci jazykové poradny provozované Ústavem pro jazyk český AV ČR. Posluchači byli seznámeni s historií poradny, s nejčastějšími dotazy i s úsměvnými příhodami. Mluvilo se také o dlouhodobě připravované internetové jazykové příručce (kde budou uznány i tradičně používané chybné tvary jako například štrůdl (místo štrúdl)) a o budoucnosti papírové podoby Pravidel českého pravopisu. Bylo zodpovězeno mnoho dotazů a všichni se těšíme na zmíněnou příručku a další podobné akce.

Robin Naiman, G4.C


PZk 2022

Příjem přihlášek ke studiu

Vážení uchazeči o studium na naší škole, vyplněné přihlášky ke studiu ve školním roce 2022/2023 přijímáme osobně v kanceláři školy č. 58 od 7. 2. 2022 ve všední dny v době od 7:30 do 15:00 hodin v papírové obálce nadepsané jménem a příjmením uchazeče a e-mailovou adresou zákonného zástupce, na kterou odešleme potvrzení o přijetí přihlášky ke studiu na naší škole. U hlavního vchodu zazvoníte na zvonek kancelář školy, případně obálku vložíte do poštovní schránky gymnázia na recepci v hlavním vchodu do školy. Další preferovaný způsob podání přihlášky je zaslání klasickou poštou, opět připomínáme kontrolu e-mailové adresy zákonného zástupce pro zpětnou vazbu přijetí přihlášky. Nezapomeňte, že přihlášky musí být odevzdány do školy nejpozději v úterý 1. 3. 2022.

Mgr. Petr Harbich, zástupce ředitele pověřený řízením školy


Podpora Ukrajině

Podpora žáků a pedagogů školy Ukrajině

Žáci Gymnázia Mozartova vyjadřují jednohlasně prostřednictvím Studentské rady, která zasedala mimořádně v pátek 25. 2. 2022, svoji hlubokou podporu ukrajinskému lidu. K iniciativě se připojují i pedagogové gymnázia tím, že v rámci svých vyučovacích hodin zařazují podněty k diskuzi na toto velmi bolestivé téma.

Za studentskou radu předsedkyně Lucie Michlová a za pedagogický sbor Mgr. Petr Harbich, zástupce ředitele pověřený řízením školy


Doučování žáků škol - Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy

Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy

Investice reaguje na potřebu podpory vzdělávání žáků ohrožených školním neúspěchem v reakci na nemožnost realizace prezenční výuky ve školách během pandemie covid-19 a probíhá od 1. 1. do 31. 8. 2022. Na naší škole se uskutečňuje po dohodě vyučujících s žáky skupinové i individuální doučování v rámci tohoto projektu.

Mgr. Petr Harbich, zástupce ředitele pověřený řízením školy


NEJ olympiáda

Máme za sebou školní kolo Soutěže v německém jazyce

Ve čtvrtek 23. 2. 2022 proběhlo školní kolo Soutěže v německém jazyce. Nejlepšího výsledku dosáhly Nikola Bisová a Michaela Karafiátová (obě G3.B) a zajistily si tak postup do okresního kola, které se bude konat 24. 3. na naší škole. Všem ostatním děkujeme za účast i předvedené výkony a vítězkám přejeme hodně úspěchů v dalším kole.

Mgr. Michaela Plhová, Mgr. Jaroslav Macek, sekce NJ


ANJ olympiáda

Školní kolo soutěže v anglickém jazyce

V pondělí 14. 2. 2022 se uskutečnilo školní kolo soutěže v anglickém jazyce po roce opět prezenčně. Vítězem školního kola v kategorii III.A se stala Barbora Hanáková z G2.B a 2. postupové místo získal Boleslav Peřina z G1.B. Oběma přejeme hodně štěstí v okresním kole, které se koná na gymnáziu Dašická. Velmi si ceníme dobrovolné účasti všech žáků a všem moc děkujeme. Výhercům patří upřímná gratulace.

Mgr. Soňa Chalupová, garant soutěže


Lyžařský výcvik G1.B

G1.B má za sebou lyžařský kurz

I přes nepříznivou epidemickou situaci se letos v lednu mohl uskutečnit lyžařský kurz třídy G1.B. Počasí bylo jako na houpačce, často foukalo, ale sněhu bylo dost. Lyžovali a běžkovali jsme každý den, což byla paráda. Na běžkách jsme s učiteli objevili spoustu zajímavých míst. Pokojíčky na chatě byly sice menší, ale zabydleli jsme se v nich velmi rychle, dobře se v nich povídalo i odpočívalo. Po večeři jsme mívali volno, místo odpočinku jsme však hráli různé hry a vykupovali všechny nanuky na celé chatě. Učitelé se o nás nebáli na žádné sjezdovce a i po běžkách měli plno energie na to, aby nás vytáhli na parket při večerní diskotéce. Všichni jsme rádi, že se lyžák mohl uskutečnit, hodně nás to sblížilo a děkujeme vedoucím kurzu i škole za to, že jsme se mohli tak skvělé akce zúčastnit.

Barbora Řeháková, Boleslav Peřina (G1.B)


Dějepisná olympiáda

Školní kolo Dějepisné olympiády proběhlo opět online

Stejně jako v loňském školním roce proběhlo z epidemických důvodů školní kolo Dějepisné olympiády on-line. V tématu „Šlechta v proměnách času (1648–1948)“ se mezi 17 účastníky nejlépe zorientoval Matouš Bohatý z G3.C, který dosáhl 87% úspěšnosti. Skvěle si vedla i Terezie Plašilová z G4.C s úspěšností 80 % a Adam Týč z G1.A (75 %), jenž se jeví jako velká naděje do budoucna stejně jako Stanislav Hladík z G1.C, se 74% úspěšností jen těsně čtvrtý. Pouze o malý kousek mu tak unikl postup do okresního kola. Děkujeme všem, kteří se soutěže zúčastnili, budeme se těšit opět příští rok, a blahopřejeme třem postupujícím do okresního kola. Budeme vám držet palce!

Mgr. Lucie Škarvadová, garant Dějepisné olympiády


Zeměpisná olympiáda

Školní kolo Zeměpisné olympiády podruhé on-line

Stejně jako v loňském roce bylo z epidemických důvodů školní kolo Zeměpisné olympiády uspořádáno on-line. Tradičně probíhalo ve dvou blocích – na úvodní test geografických znalostí navazoval test zaměřený na práci s atlasem. Dva nejúspěšnější řešitelé dosáhli v součtu shodně zisku 86 bodů (při úspěšnosti řešení 83,5 %), a proto o vítězi rozhodlo kritérium rychlosti vypracování. Na prvním místě tak skončil Filip Zieris z G2.B, který potřeboval na vyřešení olympiády o 4 minuty méně než druhý Tomáš Polák z G3.C. Třetí, rovněž postupové místo, obsadil David Tichý z G3.C s bodovým ziskem 82,5 bodů (úspěšnost řešení 80,1 %). Náhradníkem pro postup do okresního kola se stal Ondřej Khol z G4.B, který dosáhl 82 bodů (úspěšnost řešení 79,6 %). Gratulujeme! Děkujeme všem 62 zúčastněným řešitelům a přejeme mnoho úspěchů postupujícím v navazujícím okresním kole.

Mgr. Jan Váňa, garant Zeměpisné olympiády


PZk 2022

Příjem přihlášek ke studiu

Vážení uchazeči o studium na naší škole, vyplněné přihlášky ke studiu ve školním roce 2022/2023 přijímáme osobně v kanceláři školy č. 58 od 7. 2. 2022 ve všední dny v době od 7:30 do 15:00 hodin v papírové obálce nadepsané jménem a příjmením uchazeče a e-mailovou adresou zákonného zástupce, na kterou odešleme potvrzení o přijetí přihlášky ke studiu na naší škole. U hlavního vchodu zazvoníte na zvonek kancelář školy, případně obálku vložíte do poštovní schránky gymnázia na recepci v hlavním vchodu do školy. Další preferovaný způsob podání přihlášky je zaslání klasickou poštou, opět připomínáme kontrolu e-mailové adresy zákonného zástupce pro zpětnou vazbu přijetí přihlášky. Nezapomeňte, že přihlášky musí být odevzdány do školy nejpozději v úterý 1. 3. 2022.

Mgr. Petr Harbich, zástupce ředitele pověřený řízením školy


Semináře 2022/2023

Volba seminářů pro budoucí 3. a 4. ročník

Studenti budoucích 3. a 4. ročníků si budou vybírat volitelné semináře a konverzace pro příští školní rok. Budoucí 3. ročník si vybírá právě jeden seminář a právě jeden seminář z cizího jazyka a má možnost též zvolit jeden z nepovinných předmětů Deskriptivní geometrie nebo Latina. Budoucí 4. ročníky si ke stávajícím volitelným předmětům vybírají právě dva další semináře s tříhodinovou dotací a právě jeden seminář, který se bude vyučovat blokově (2 hodiny 1× za 14 dní, případně 1 hodina 1× za týden). Předměty se otevřou při minimálním počtu 9 studentů, výběr provádíte prostřednictvím modulu Přihlašování v aSc Edupage od 13. 2. 2022 20:00 hodin do 25. 2. 2022 20:00 hodin.

Mgr. Petr Harbich, zástupce ředitele pověřený řízením školy


Nanečisto 2020

Výsledky přijímacích zkoušek nanečisto 2022

Vážení uchazeči o studium na našem gymnáziu, děkujeme za vaši hojnou účast na přijímacích zkouškách nanečisto 2022. I přes nepříznivou epidemickou situaci a za dodržení přísných režimových opatření se váš sešlo bezmála 130. Díky skvělé týmové práci našich pedagogů zveřejňujeme výsledky tentýž den (výsledky jsou anonymizované, každému uchazeči bylo při elektronickém přihlašování a současně i při úvodní administraci předáno registrační číslo). Vyplněné záznamové archy byly z protiepidemických důvodů skartovány a nebudete si je vyzvedávat. Přejeme dobrou volbu střední školy a hodně štěstí při přijímacím řízení.

Mgr. Petr Harbich, zástupce ředitele pověřený řízením školy


Příjímačky nanečisto 2022

Přijímačky nanečisto 3. 2. 2022 - informace pro uchazeče č.3

Milí uchazeči, zájemci o studium na naší škole, Přijímací zkoušky nanečisto 2022 se uskuteční ve čtvrtek 3. 2. 2022 od 12:15 hodin. Při vstupu do budovy se uchazeč prokáže certifikátem o negativním PCR testu ne starším než 31. 1. 2022 nebo případně certifikátem o pozitivním PCR testu ne starším než 3. 1. 2022. Všichni uchazeči budou mít po dobu pobytu v budově gymnázia nasazen respirátor úrovně FFP2. V čase mezi 12:15 a 12:25 si uchazeči najdou učebnu, ve které budou konat přijímací zkoušky nanečisto - rozcestníky budou umístěny na chodbách školy, čísla učeben od 1 do 19 dle abecedního pořadí uchazečů. Od 12:25 do 12:35 hodin bude v učebnách probíhat instruktáž k testu z matematiky, uchazeči zde uhradí v hotovosti manipulační poplatek za tiskové materiály 50 Kč zadavateli testu. Od 12:35 do 13:45 hodin bude probíhat test z matematiky, od 13:45 do 13:55 přestávka, kterou uchazeči stráví ve větrané učebně, případně si zajdou na toalety. Od 13:55 do 14:00 potom proběhne instruktáž před testem z českého jazyka, od 14:00 do 15:00 hodin potom test z českého jazyka. Všichni uchazeči obdrží papírek se svým registračním číslem, pod kterým najdou výsledky svých testů na webových stránkách v průběhu dalších dní. Sledujte naše stránky. Uchazečům, kteří se nebudou moci především z karanténních důvodů přijímaček nanečisto zúčastnit, se omlouváme, ale náhradní termín neplánujeme.

Mgr. Petr Harbich, zástupce ředitele pověřený řízením školy


Přijímačky nanečisto 3. 2. 2022 - informace pro uchazeče

Milí uchazeči, zájemci o studium na naší škole, definitní rozhodnutí o konání Přijímacích zkoušek nanečisto 2022 (plánujeme na čtvrtek 3. 2. 2022 od 12:15 hodin) zveřejníme na těchto webových stránkách v úterý 1. února 2022 ve večerních hodinách. Připomínáme podmínky účasti všech uchazečů na přijímacích zkouškách nanečisto: certifikát (pouze k nahlédnutí) o negativním PCR testu ne starší než z 31. 1. 2022, případně certifikátu o pozitivním testu na Covid-19 ne starší než 3. 1. 2022; nošení respirátoru úrovně FFP2 pro všechny uchazeče (i očkované) bez výjimky. Více informací se dozvíte zde.

Mgr. Petr Harbich, zástupce ředitele pověřený řízením školy


SOČ workshop

Jak zpracovat experimentální část práce SOČ

Dne 13. 1. 2022 jsme měli možnost zúčastnit se přednášky paní doktorky Lenky Příplatové na téma: „Jak zpracovat experimentální část práce SOČ.“ Na přednášku jsme pak navázali v sobotu v prostorách Technecia a naučili se zpracovávat získané údaje statisticky. Celou sobotu jsme měli také možnost osobních konzultací našich témat, kterých jsme plně využili. Nyní můžeme naše práce posunout zase o kus dále.

Lucie Michlová G3.A


Den otevřených dveří 11. 1. 2022

Možné komplikace autobusové dopravy od 17. 1. 2022

Milí žáci, vážení zákonní zástupci, dovolte mi tlumočit informaci pana Ing. Leoše Berana z oddělení dopravní obslužnosti Krajského úřadu Pardubického kraje: „Vážení rodiče, s ohledem na přijatá opatření Ministerstva zdravotnictví, která vstupují v platnost od 17. 1. 2022, může dojít k nezajištění autobusové dopravy žáků a studentů do školských zařízení. Děkujeme za pochopení.“ V drážní dopravě se prozatím o žádných omezeních neuvažuje.
Věřme, že situace nebude výrazně nepříznivá.

Mgr. Petr Harbich, zástupce ředitele pověřený řízením školy


Vánoční akademie 2021

Vánoční akademie 2021

I přes nepříznivou epidemickou situaci jsme ve středu 22. 12. 2021 realizovali Vánoční akademii 2021. Distančně, ale o to pečlivěji. Velké poděkování patří žákům našeho gymnázia za téměř dvě hodiny videopříspěvků, které jsme vysílali ve školní videokonferenci. Každá ze tříd si své vystoupení uvedla živým vstupem a celou akci zdárně odmoderovala dvojice Mgr. Adam Jiroušek a Martin Korbel z G4.A. Připomeňme si celou akci ve zveřejněné videogalerii s přáním, ať se akce vydaří i příští rok, pokud možno už bez protiepidemických opatření.

Mgr. Petr Harbich, zástupce ředitele pověřený řízením školy


Den otevřených dveří 11. 1. 2022

Den otevřených dveří 11. 1. 2022 online

Milí uchazeči, zájemci o studium na naší škole, děkujeme za vaši účast na 2. Dnu otevřených dveří - v úterý 11. 1. 2022 od 15:00 do 18:00 hodin jsme pro vás připravili setkání s pedagogy gymnázia ve videokonferenci Google Meet. Dále potom informační letáček pro přijímací řízení; krátké informační video s důležitými informacemi nejenom k přijímacímu řízení 2022/2023 (ve formátu MP4); krátké seznámení s některými z vyučovaných předmětů Cizí jazyky, Český jazyk a literatura, Dějepis, Chemie, Matematika, Základy společenských věd, Zeměpis (ve formátu pdf).

Mgr. Petr Harbich, zástupce ředitele pověřený řízením školy


Přijímací řízení 2022/2023

Druhý den otevřených dveří 11. 1. 2022 distanční formou

Milí uchazeči, zájemci o studium na naší škole, na úterý 11. 1. 2022 od 15:00 do 18:00 hodin připravujeme 2. den otevřených dveří. Z důvodů sílící epidemie Covid-19 proběhne distanční formou na těchto webových stránkách. Budeme rádi, když nás navšívíte a budete si moci promluvit s našimi pedagogy aspoň prostřednictvím videokonference Google Meet, k přihlášení do ní budete potřebovat libovolný Google účet. Informační letáček s důležitými informacemi nejenom k přijímacímu řízení 2022/2023 spolu s dalšími informacemi nejenom k přijímacímu řízení si již nyní můžete prohlédnou v sekci Uchazeč.

Mgr. Petr Harbich, zástupce ředitele pověřený řízením školy


Elektronické přihlašování na Přijímačky nanečisto 2022 končí v neděli 23. 1. 2022

Milí uchazeči, zájemci o studium na naší škole, přihlašování na Přijímací zkoušky nanečisto 2022, které bychom v případě dobré epidemické situace realizovali ve čtvrtek 3. 2. 2022, končí v neděli 23. 1. 2022 nebo dříve v případě naplnění kapacity 160 uchazečů. Více informací se dozvíte zde.

Mgr. Petr Harbich, zástupce ředitele pověřený řízením školy


Covid-19 testování

Preventivní antigenní testování a trasování ve školách od ledna 2022

Vážení zákonní zástupci, milí žáci, dovolte mi tlumočit informace MŠMT, resp. MZd ohledně Covid-19. Od ledna 2022 pokračuje preventivní antigenní testování ve školách. Od 3. do 16. ledna se testuje dvakrát týdně, vždy v pondělí a ve čtvrtek. Od 17. ledna pak probíhá testování jednou týdně, a to v pondělí. Testování se týká dětí a žáků, jak neočkovaných, tak očkovaných i těch, kteří prodělali nemoc. V případě, že žák nepodstoupí toto testování, je třeba, aby během celého dne měl nasazen respirátor.
Děkuji předem za respektování pravidel daných vládními opatřeními v boji proti šíření onemocnění Covid-19.

Mgr. Petr Harbich, zástupce ředitele pověřený řízením školy


PF 2022

Veselé Vánoce a šťastný nový rok

Milí žáci, vážení kolegové, zákonní zástupci, děkujeme za vaši přízeň v uplynulém roce a přejeme vám pohodové prožití vánočních svátků a mnoho zdraví, štěstí a spokojenosti v novém roce. Ať se vám všechny sny a přání vyplní.

vedení školy


Tematický den 2021

Tematický den 21. 12. 2021 na téma globální oteplování a obnovitelné zdroje

Tematický den proběhl letos netradičně on-line formou v kmenových třídách pod vedením třídních učitelů, do průvodní videokonference se tak mohli připojit i žáci, kteří z epidemických důvodů nemohli být ve škole. Tři výukové bloky s názvy „Skleníkové plyny“, „Mission Improbable“ a „Kapradí“ uzavřel od 11:50 hodin celoškolní soutěžní kvíz, který prověřil nabyté vědomosti studentů. Čtyři nejrychlejší nejúspěšnější řešitelé z každého ročníku budou odměněni zbrusu novými tričky Gymozart na Vánoční akademii 2021, která z pochopitelných důvodů proběhne 22. 12. 2021 také on-line.

Mgr. Petr Harbich, zástupce ředitele pověřený řízením školy


Delf

Byly zveřejněny výsledky mezinárodní jazykové zkoušky DELF

Dne 17. 12. 2021 byly zveřejněny výsledky mezinárodní jazykové zkoušky DELF, kterou zaštiťuje francouzské ministerstvo školství a pořádá Francouzská aliance v Pardubicích. Všech pět studentů francouzštiny ze třídy G4.B tuto zkoušku úspěšně složilo na úrovni B1. Bravo!.
Félicitations!! Chapeau bas!!!

Mgr. Hana Špinková


Dárky pro domov důchodců

Dárky od studentů Mozarťáku do domova důchodců

V úterý 14. 12. 2021 jsme jako každý rok přivezli dárky babičkám a dědečkům, kteří žijí v Domově pro seniory Dubina Pardubice. Letos jsme je bohužel kvůli epidemické situaci nemohli předat osobně. Přesto se nám podařilo jim udělat radost. Snad to bude v příštích letech lepší. Tímto bych chtěla poděkovat všem, kteří se na dárcích podíleli.

Tereza Kopecká G2.A


Tematický den 2021

Tematický den 21. 12. 2021 na téma globální oteplování a obnovitelné zdroje

Tematický den bude letos probíhat netradičně on-line formou v kmenových třídách pod vedením třídních učitelů, do průvodní videokonference se budou moci připojit i žáci, kteří z epidemických důvodů nemohou být ve škole. Tematický den zahájíme v 8:55 hodin prvním blokem s podtitulem „Skleníkové plyny“, v 10:00 budeme pokračovat druhým blokem „Mission Improbable“ a třetí výukový blok s názvem „Kapradí“ odstartuje přesně v 10:55 hodin. Celý tematický den uzavře „překvapení“ v 11:50 hodin. Věříme, že připravený program bude atraktivní a přínosný, nezapomeňte vzít kromě dobré nálady i nabitá mobilní zařízení s připravenou EduPage.

Mgr. Petr Harbich, zástupce ředitele pověřený řízením školy


S dozimetrem do vesmíru

S dozimetrem až do vesmíru

Ve čtvrtek 16. 12. 2021 se v aule našeho gymnázia konala přednáška ve spolupráci Technecia a Klubu A21 na téma:“ Dozimetrie a způsoby měření radioaktivního záření pomocí moderních technologií“. Autory byli Martina Lužová a Roman Dvořák z Ústavu Jaderné Fyziky AV ČR v Řeži. V úvodu jsme se seznámili se základními typy záření, o jeho rozdílné intenzitě na Zemi, způsobu měření a se stochastickými či determinačními následky z vystavení ozáření. Ve druhé části nás čekalo pojednání o dronech a jejich využívání při sběru dat, o vypouštění meteorologických balonů, práci v terénu a přípravě před zahájením experimentu. Ve třetí části nám přednášející představili vlastní model vírníka, pomocí kterého zkoumají třeba vlivy záření uvnitř bouře. Na závěr bylo možné vidět Jihoamerickou anomálii či na vlastní oči spatřit radioaktivní částice. Přednáška byla velice inspirativní. Dozvěděli jsme se spoustu nových informací, které přispěly k rozšíření našich obzorů. Zároveň jsme dostali nabídku spolupráce na tomto projektu, což je pro nás obrovská příležitost i námět na práci SOČ. Děkujeme, že nám Klub 21 umožňuje setkání s takovými odborníky.

Martin Vebr G3.C


Muzikál Dracula

Muzikál Dracula s naší účastí

V sobotu 11.12 2021 jsme se s literárním seminářem v odpoledních hodinách vypravili do pražského divadla Karlín na dnes již muzikálovou legendu Dracula. Role Drákuly se skvěle zhostil Daniel Hůlka, který podal fenomenální výkon, jak pěvecký, tak herecký. V dalších rolích se nám představili např. Kamila Nývltová, Richard Genzer či Eva Burešová. Své role ztvárnili vskutku výborně. Atmosféru představení také skvěle doplňovala hudba Karla Svobody. Muzikál o vině, trestu, lásce a odpuštění jsme si všichni velice užili a už nyní se těšíme na další divadelní představení.

Lenka Nálevková G4.C


Studenti UHK

Studenti UHK na literárním semináři

V úterý 7. prosince se v rámci obou skupin literárního semináře uskutečnila beseda se studenty z Pedagogické fakulty UHK. Primárně byla beseda zaměřena na jejich studium českého jazyka. Měli jsme možnost vyslechnout si zkušenosti z vysoké školy, jak konkrétně studium češtiny vypadá nebo jak a proč se k pedagogice dostali. Někteří z nás se pro studium pedagogické fakulty rozhodují, někomu mohla beseda pomoci s výběrem budoucí školy. Koho tento směr vůbec neláká, dostal alespoň možnost zběžně nahlédnout do života vysokoškoláka. Celá hodina a půl probíhala v příjemné atmosféře a my si vážíme příležitosti, že jsme v rámci hodiny dostali možnost poznat něco nového.

Terezie Plašilová G4.C


PD I-KAP II

Realizace druhého projektového dne v rámci implementace I-KAP II

V úterý 7. 12. 2021 proběhla další z aktivit v rámci projektu I-KAP II. Společně se žáky ZŠ Pardubice – Polabiny, npor.Eliáše 344, jsme prokazovali biologicko-fyzikální vlastnosti kapalného dusíku. Žáci byli poučeni o bezpečnosti práce. Ve potom skupinách prováděli řadu zábavných a zároveň poučných pokusů. Na závěr si žáci zopakovali vše, co se naučili, vytvořením FB profilu. Na závěr jsme se ve zpětné vazbě dozvěděli, že se všichni nejen dobře bavili, ale především získali mnoho nových informací o kapalném dusíku a díky pokusům si tyto informace zafixovali.

RNDr. Květa Sýkorová, člen projektu I-KAP II Gymnázia Mozartova


Lingvistická olympiáda

Školní kolo lingvistické olympiády 2022

I letos proběhlo v listopadu na naší škole školní kolo lingvistické olympiády. Soutěže se letos zúčastnilo 22 žáků, včetně žáků prvních ročníků, kteří si napoprvé nepočínali vůbec špatně. Máme radost, že i letos budeme mít zastoupení v českém regionálním kole, které proběhne na Filozofické fakultě v Praze (případně online). Našimi zástupci budou Kateřina Burešová (G3.C) a Jiří Bubeníček (G4.C), kteří překonali bodovou hranici nutnou k postupu do dalšího kola. Oběma upřímně gratulujeme a děkujeme za dobrou reprezentaci naší školy. Zároveň děkujeme všem dalším účastníkům školního kola a doufáme, že především mladší studenti do budoucna neztratí o lingvistiku zájem. Na 3. až 6. místě školního kola se umístili Křivková J., Fiedler P., Pazderka T. a Karafiátová M.

Mgr. Vendula Lensmith, garant soutěže


Den s vědcem

Den (s) vědcem na ÚFCH JH v Praze

Dne 2. 12. 2021 jsme navštívili Ústav fyzikální chemie J. Heyrovského v Praze. Hned na začátku jsme se dozvěděli od Ing. Květy Stejskalové, CSc., čím se zabývají jednotlivá oddělení, která zde mají. Poté nás čekala praktika. 1.Charakterizace nanomateriálů pro elektroniku rastrovacím elektronovým mikroskopem Hitachi. 2. Stanovení spektra vzduchu vysoce rozlišenou infračervenou spektroskopií 3. Příprava nanočástic stříbra a jejich charakterizace Rozdělili jsme se do tří skupin a každá dělala něco jiného. Naše skupina připravovala nano částice stříbra. Byla to skvělá zkušenost pracovat ve skutečné, vědecké laboratoři a používat profesionální pomůcky...

Karolína Nittingerová G3.A


Elektronické přihlašování na Přijímačky nanečisto 2022 od 5. 12. 2021

Milí uchazeči, zájemci o studium na naší škole, děkujeme za vaši účast na 1. Dnu otevřených dveří. Věříme, že se vám prezentace naší školy líbila a gratulujeme úspěšným řešitelům naší tematické únikovky. Nezapomeňte, že v neděli 5. 12. 2021 od 20:00 hodin odstartovalo na těchto stránkách přihlašování na Přijímací zkoušky nanečisto 2022, které bychom v případě dobré epidemické situace realizovali ve čtvrtek 3. 2. 2022. Přihlašování ukončíme v neděli 23. 1. 2022 nebo dříve v případě naplnění kapacity 160 uchazečů. Více informací se dozvíze zde.

Mgr. Petr Harbich, zástupce ředitele pověřený řízením školy


Den otevřených dveří 2. 12. 2021 a pozvánka na elektronické přihlašování na Přijímačky nanečisto 2022

Milí uchazeči, zájemci o studium na naší škole, děkujeme za vaši účast na 1. Dnu otevřených dveří. Věříme, že se vám prezentace naší školy líbila a gratulujeme úspěšným řešitelům naší tematické únikovky. Nezapomeňte, že od neděle 5. 12. 2021 od 20:00 hodin startuje na těchto stránkách přihlašování na Přijímací zkoušky nanečisto 2022, které bychom v případě dobré epidemické situace realizovali ve čtvrtek 3. 2. 2022. Přihlašování ukončíme v neděli 23. 1. 2022 nebo dříve v případě naplnění kapacity 160 uchazečů. Více informací se dozvíze zde.

Mgr. Petr Harbich, zástupce ředitele pověřený řízením školy


Den otevřených dveří 2. 12. 2021

Den otevřených dveří 2. 12. 2021 pouze distanční formou

Milí uchazeči, zájemci o studium na naší škole, vítejte na 1. Dnu otevřených dveří - ve čtvrtek 2. 12. 2021 od 15:00 do 18:00 hodin jsme tu pro vás na videokonferenci Google Meet (nutný libovolný Google účet). Dále pro vás máme připravený informační letáček pro přijímací řízení; krátké informační video s důležitými informacemi nejenom k přijímacímu řízení 2022/2023 (ve formátu MP4); krátké seznámení s některými z vyučovaných předmětů Cizí jazyky, Český jazyk a literatura, Dějepis, Chemie, Matematika, Základy společenských věd, Zeměpis (ve formátu pdf); a konečně tematickou únikovku, jejíž úspěšní řešitelé mohou vyhrát 3 roušky Gymozart.
Ať se vám na našich stránkách líbí :)

Mgr. Petr Harbich, zástupce ředitele pověřený řízením školy

The Mozart Times

The Mozart Times

Milí čtenáři, je tu nový rok a s ním i nové číslo našeho školního časopisu The Mozart Times! Tentokrát je to pro mnohé z nás naposledy, a tak jsme tomu část časopisu přizpůsobili. V časopise řešíme vážná témata, ale i odlehčené recenze. Velkou část jsme věnovali G1.A a její obsáhlé anketě. Obnovili jsme také formát interview s jednou z našich paní učitelek a navíc pokračujeme v tématu volitelných jazyků, tentokrát v barvité francouzštině. Za celý tým doufáme, že si čtení našeho časopisu užijete a něčím Vás snad i zaujmeme. Děkujeme moc za pozornost a dnes již dlouholetou podporu,

Redakční tým G4.C


PD I-KAP II

Realizace prvního projektového dne v rámci implementace I-KAP II

V úterý 30. 11. 2021 proběhla první z aktivit v rámci projektu I-KAP II. Společně se žáky ZŠ Prodloužená, Pardubice Polabiny II, jsme prokazovali vlastnosti kapalného dusíku. Žáci pracovali ve skupinách. Nejprve si každá skupina našla na internetu informace, jak se kapalný dusík skladuje, vlastnosti, využití a bezpečnost práce s ním. Poté následovala řada zábavných a zároveň poučných pokusů. Na závěr si žáci ve skupinách zopakovali vše, co se naučili, vytvořením FB profilu. Věřím, že se všichni nejen dobře bavili, ale především získali mnoho nových informací o kapalném dusíku a díky pokusům si tyto informace zafixovali.

RNDr. Květa Sýkorová, člen projektu I-KAP II Gymnázia Mozartova


Elektronické přihlašování do přípravného kurzu 30. 11. 2021 od 20:00 hodin

Vážení uchazeči o studium na naší škole, připomínáme nabídku přípravného kurzu (10 intenzivních lekcí matematiky a českého jazyka) k přijímacím zkouškám 2022. Kapacita kurzu byla navýšena na 160 míst, v minulých letech tak zcela pokryla zájem uchazečů. Kurzy budou navíc probíhat osvědčenou distanční formou, nehrozí tak v žádném případě jejich uzavření z protiepidemických důvodů. Přihlašovací aplikace byla spuštěna na těchto stránkách v úterý 30. 11. 2021 ve 20:00 hodin, při vyplňování prosím dejte prosím na správnost zadané e-mailové adresy, na ní budou zaslány důležité organizační informace a podklady k platbě kurzovného. V případě dalších dotazů k přijímacímu řízení se neváhejte obrátit na vedení školy.

Mgr. Petr Harbich, zástupce ředitele pověřený řízením školy


Subterra Cup

SUBTERRA CUP s naší účastí

V neděli 21. 11. 2021 se naši studenti zúčastnili florbalového turnaje SUBTERRA CUP, kde si rozdělili ještě s jedním týmem parádní 3 místo. Postupují pouze první dvě družstva, nicméně bych chtěl klukům poděkovat za super reprezentaci. Uniklo nám to jen o kousek :)

Mgr. Adam Jiroušek, sekce TV


Ochrana měkkých cílů

Školení zaměstnanců v oblasti ochrany měkkých cílů

V úterý 16. 11. 2021 se více jak tři desítky zaměstnanců našeho gymnázia zúčastnily školení v rámci projektu na zvyšování bezpečnosti škol a školských zařízení v Pardubickém kraji. Školení vedené zkušenou lektorkou se znalostí specifik práce ve školském zařízení v rozsahu 5 h zahrnovalo celkem 7 bloků zahrnujících mj. vhodné reakce zaměstnance v konfliktních situacích, např. při jednání s agresivní osobou, nebo na řešení mimořádných situacích vzniklých záměrem člověka poškodit nebo ohrozit zdraví a životy osob ve škole, např. umístění nástražných systémů či napadení školy útočníkem. Každý blok školení byl doprovázen videoprojekcí a zakončen byl vždy oboustranně přínosnou debatou. Nezbývá než poděkovat za obohacující setkání a přání pokračování podobně koncipovaných vzdělávacích akcí s důrazem na praktický nácvik řešení nastíněných situací.

Mgr. Petr Harbich, zástupce ředitele pověřený řízením školy


Rozhoduj o Evropě

Kateřina Kusá z G3.B se zúčastnila semináře Rozhoduj o Evropě

Dne 2. 11. jsem měla možnost zúčastnit se v Praze semináře s názvem Rozhoduj o Evropě. V první polovině semináře bylo naším cílem prosadit své názory, týkající se pozměnění návrhu nařízení, před radou ministrů nebo Evropským parlamentem. V druhé polovině jsme se potom sešli s osobnostmi, které se zabývají různou problematikou týkající se Evropy a probírali jsme zajímavá témata, například problematiku nezávislých médií. Seminář mi přinesl spoustu nových zkušeností a celkově pro mě byl přínosem.

Kateřina Kusá, G3.B


Archiv událostí aktuálního školního roku 2021/2022

Klub A21

Experimentální filosofie: morálka, osobní identita, roboti

Ve čtvrtek 11. 11. 2021 jsme měli možnost zúčastnit se v aule gymnázia přednášky na téma: Experimentální filosofie: morálka, osobní identita, roboti, se kterou nás přišel seznámit Mgr. et Mgr. Robin Kopecký PhD. z PřF UK a FLU AV ČR v Praze. Přednáška se mimo jiné týkala například otázky chování autonomních aut při kolizních situacích nebo jak společnost vnímá humanoidní roboty, na což se poté rozvinula zajímavá diskuze. Přednáška nás rozhodně obohatila o spoustu zajímavých poznatků a těšíme se na další spolupráci v rámci přednášek klubu A21.

Jana Machovcová, G2.B


Logická olympiáda 2021

Krajské kolo Logické olympiády s naší účastí

V pátek 5. listopadu proběhlo v sále Jana Kašpara v Pardubicích krajské kolo 14. ročníku Logické olympiády, kterou pořádá Mensa České republiky. Na rozdíl od loňského ročníku se krajské kolo opět konalo v prezenční formě. Z našeho gymnázia se účastnili čtyři semifinalisté, z nichž nejlépe se umístil Lukáš Lihotský, který obsadil 5. místo. Lukášovi gratulujeme a všem našim účastníkům děkujeme za reprezentaci školy.

Mgr. Barbora Suchánková, garant soutěže


Přírodovědný klokan 2021

Úspěch žáků Gymnázia Mozartova v okresním kole Přírodovědného klokana

Skvělého umístění v okresním kole soutěže MŠMT Přírodovědný klokan v kategorii Junior dosáhli žáci našeho gymnázia, Boleslav Peřina (G1.B) soutěž vyhrál, Albert Prokop (G1.C) se umístil na 3. místě. Gratulujeme k umístění a děkujeme za výtečnou reprezentaci naší školy.

Mgr. Karel Šild, garant soutěže


Přijímací řízení 2022/2023

Informace nejenom pro uchazeče o studium ve školním roce 2022/2023

Milí uchazeči, zájemci o studium na naší škole, na čtvrtek 2. 12. 2021 od 15:00 do 18:00 hodin připravujeme 1. den otevřených dveří, jehož prezenční formu z důvodů sílící epidemie Covid-19 potvrdíme koncem měsíce listopadu. Nicméně v každém případě budeme mít připravenu distanční formu přímo tady na našich stránkách. Informační letáček s důležitými informacemi nejenom k přijímacímu řízení 2022/2023 spolu s dalšími informacemi nejenom k přijímacímu řízení si již nyní můžete prohlédnou v sekci Uchazeč.

Mgr. Petr Harbich, zástupce ředitele pověřený řízením školy


SOČ

Klub A21 - úvodní seminář SOČ

V sobotu 23.10. jsme měli možnost začít pracovat na našich středoškolských odborných činnostech SOČ v prostorách vzdělávacího centra Technecia. Sešli jsme s Mgr. Lenkou Jelenou Příplatovou a Mgr. Alexandrem Prokopem abychom si ukázali jak s prací začít. Dozvěděli jsme se spoustu užitečných informací, které teď budeme používat a také jsme měli možnost osobně zkonzultovat naše témata práce. Celé dopoledne pro nás bylo velmi přínosné a těšíme se na další setkání.

Lucie Michlová G3.A


Velký Gatsby

Za Velkým Gatsbym do Hradce Králové

V pátek 22. října v podvečer se náš literární seminář paní učitelky Rejmanové a vybraní studenti vydali do Klicperova divadla v Hradci Králové. Měli jsme možnost zhlédnout divadelní adaptaci románu F. S. Fitzgeralda Velký Gatsby. Většina z nás byla představením unesena. Ač se děj románu odehrává ve zlatých dvacátých letech minulého století, inscenace byla pojata poněkud moderněji, což jí jen dodávalo svěží nádech. Jedním z motivů díla je okázalost, kterou byste čekali i od scény a kostýmů...

Terezie Plašilová G4.C


Výstava DOX

Návštěva výstavy v Centru současného umění DOX a Národní galerie 8.10.2021

Hledět smrti přímo do tváře je zkušenost, kterou většinou nechce zažít nikdo z nás, kor když nese nevinné podoby růže či lilie, ale přesně to nám páteční výstava v Centru současného umění DOX umožnila. Z Pardubic jsme vlakem odjížděli krátce po osmé a do hodiny již stáli na peroně Hlavního nádraží v Praze. Naší první zastávkou byla Národní galerie, kde rozděleni do dvou skupin, naskytl se jedněm skrze díla předních československých umělců pohled do krušných časů první republiky, v rámci stejnojmenné expozice. Zatímco druzí obdivovali zručnost malířů 19. a počátku minulého století, mezi kterými nechyběla ani jména jako Pablo Picasso či Josef Mánes. Druhá výstava nesla název Umění dlouhého století.

Jan Žabenský G2.C


Můj potenciál

Byl zahájen projekt Můj potenciál od České spořitelny

Dne 6. 10. 2021 se v areálu Na Vinici uskutečnilo slavnostní zahájení programu Můj potenciál od České spořitelny. Koordinátoři projektu nám představili, co můžeme od projektu očekávat, a prezentovali také témata závěrečných prací. Proběhla i seznamovací hra, při níž jsme poznaly jak další účastníky projektu, tak koordinátory, kteří nás budou programem provázet. Setkávat se budeme pravidelně na sedmi workshopech, a to až do ledna příštího roku.

Veronika Musílková, Denisa Izákova, G3.A


Německé divadlo

Naši studenti v německém divadle

V pondělí 4. 10. se studenti němčiny z G4.C, G3.B a G3.C zúčastnili německého divadla, konkrétně šlo o hru Odysseus inspirovanou slavným Homérovým eposem. V tomto netradičně pojatém divadle se vystoupení účastnili sami studenti a všichni ve svých rolích doslova zářili. Celá akce byla velmi přínosná, a to nejen z pohledu němčiny, ale také co se literatury týče.

Robin Novotný, G4.C


MS

Software Office 365 Pro Plus a Windows 10 Education pro naše studenty

Naše škola pokračuje v tříletém projektu Microsft EES pro školy Pardubického kraje. Studenti mohou zdarma používat po dobu platnosti této smlouvy (do 30. 11. 2024) software Office 365 ProPlus a Windows 10 Education. Každému zájemci z řad studentů byly třídními učiteli poskytnuty přihlašovací údaje k portálu portal.office.com, kde po přihlášení a změně dočasného hesla můžete stahovat Office 365 ProPlus až na pět zařízení v domácnosti. Detailní informace a případné technické dotazy směřujte na kabinet IVT.

Mgr. Petr Harbich


Galakoncert

Vystoupení školního sboru na Staročeské polabinské pouti

V sobotu 25. 9. se náš sbor představil také na Staročeské polabinské pouti. Tentokrát měl daleko těžší úkol a to zazpívat už ne jen jednu, ale rovnou čtyři skladby a to Hallelujah, You raise me up, What a wonderful world a Bohemian Rhapsody. Pro některé z Vás se to může zdát jako nemožné, ale pro sbor nikoli. Zazpíval to opět pod vedením pana učitele Milana Slabého a s doprovodem paní učitelky Moniky Šnorbertové na výbornou. Ve skladbě Hallelujah Leonarda Cohena se dokonce představily dvě sólistky Anička Horáková a Anet Zemanová, které předvedly vynikající výkon. Vystoupení se vydařilo a byla to skvělá reprezentace školy.

Daniela Šimonková, G1.B


Planetárium

Třetí ročníky se vydaly na exkurzi do hradeckého planetária

Na čtvrtek 30. září byla pro třídy G3.B a G3.C naplánována exkurze do Hvězdárny a planetária v Hradci Králové, a tak jsme se po třetí vyučovací hodině vydali na cestu ke hvězdám. Po nedlouhé jízdě vlakem, hradeckým MHD (kde jsme byli přímými svědky zázraku, že i dvě třídy gymnázia se mohou vejít do jednoho autobusu) a trochy chůze jsme dorazili k našemu cíli – budově se střechou ve tvaru rotačního elipsoidu, která nápadně připomíná UFO...

Adéla Černá, G3.C


PZk 2020

Přípravný kurz 2022

Milí uchazeči o studium, zákonní zástupci, v úterý 30. 11. 2021 ve 20:00 hodin bude na těchto stránkách spuštěno elektronické přihlašování do Přípravného kurzu 2022. Kapacita kurzu byla navýšena na 160 uchazečů a v roce 2021 plně pokryla zájem uchazečů. Přesto buďte pohotoví, sledujte pravidelně naše stránky a v den "D" 30. 11. 2021 večer buďte připraveni u svých zařízení.
Těšíme se na shledanou (dle epidemické situace prezenčně i distančně) ve čtvrtek 2. 12. 2021 od 15:00 do 18:00 hodin na prvním Dnu otevřených dveří.

Mgr. Petr Harbich, zástupce ředitele pověřený řízením školy


Studentské volby

STUDENTSKÉ VOLBY NA MOZARŤÁKU

Dne 21. 9. 2021 se naše škola zúčastnila simulace voleb do Poslanecké sněmovny PČR. Projekt Studentské volby organizuje Jeden svět na školách. Jaké to je být voličem, si přišlo vyzkoušet 190 žáků z různých tříd našeho gymnázia. Celkové výsledky najdete na stránkách JSNŠ.
Všem aktivním „voličům“ děkujeme za účast!

Za volební komisi Sára Gobernacová, G2.C


Galakoncert

Vystoupení školního sboru na Galakoncertu k 111. výročí Gymnázia Dašická

V úterý 21. 9. se náš školní sbor prezentoval v Sukově síni na Galakoncertě k 111. výročí Gymnázia Dašická. Pěvecký sbor se představil se skladbou Bohemian Rhapsody, zazpívali ji žáci prvních a druhých ročníků a pro zvýšení kvality se připojilo i pět třeťáků. Sbormistrem byl pan učitel Milan Slabý a na klavír sbor doprovodila paní učitelka Monika Šnorbertová. Vystoupení mělo velice hojnou účast. Ze známých tváří naší školy se zde objevili například současný pan ředitel Petr Harbich a v neposlední řadě také pan ředitel a v současné době poslanec Marek Výborný. Vystoupení mělo velice dobrý ohlas a všichni jsme si ho moc užili.

Daniela Šimonková, G1.B


Studio GyMo

Aktuality Studia GyMo

V úterý 14. 9. a ve čtvrtek 16. 9. 2021 proběhl v aule našeho gymnázia konkurz, resp. nábor nových (ale také "staronových") tváří do školního divadelního souboru Studio GyMo. Účast byla hojná, v řadách našich studentů jsme objevili skutečně výjimečné talenty a náš divadelní soubor tedy v současné době tvoří 12 mladých a nadějných herců a hereček. Právě s nimi začneme v co nejbližší možné době s nastudováním nové divadelní hry, o jejíž přípravách a premiéře budete včas dopředu a průběžně informováni. Děkujeme všem studentům, kteří projevili zájem a dorazili na konkurz, velmi si toho vážíme.

Hana Nálevková, Jan Bolehovský


Burza učebnic

Burza učebnic čtvrtek 16. a 17. 9. 2021 od 8:40 do 10:00 hodin

Každoroční burza učebnic proběhne na tradičním místě - v prostorách u kopírky v prvním patře. Burza bude probíhat ve čtvrtek 16. a v pátek 17. 9. 2021 od 8:40 do 10:00 hodin. Srdečně zveme i naše čerstvé absolventy, nezapomeňte na respirátor FFP2/KN95, jinak vás nebudeme moci pustit do školy. Těšíme se na vaši účast.

Mgr. Petr Harbich, zástupce ředitele pověřený řízením školy


Adaptační kurz 2021

První ročníky se vrátily z adaptačního kurzu

Adaptační kurz 1. ročníků (G1.A, G1.B, G1.C) probíhal od 6. do 8. 9. 2021 v areálu Březová u Třebíče. Byl zaměřen na budování zdravého kolektivu, skvělých mezitřídních a mezilidských vztahů a zároveň na budování důvěry, pohybové šikovnosti a kreativity. Samotný areál byl moc hezký, přívětivý a nabízel spoustu možností. V programu byly zařazeny hry na stmelení kolektivu a vzájemné poznávání, avšak i individuální činnosti jako lezení na stěně a v lanovém parku, lukostřelba a další. Zúčastnili jsme se i her týmových, jako je paintball, noční a únikové hry. Já osobně bych byla velmi ráda, kdyby proběhlo ještě více aktivit na upevnění kolektivu a poznání spolužáků a spolužaček, avšak celkově byl adaptační kurz velmi povedený.

Martina Drahá, G1.A


PZk 2020

Přípravný kurz 2022

Milí uchazeči o studium, zákonní zástupci, v úterý 30. 11. 2021 ve 20:00 hodin bude na těchto stránkách spuštěno elektronické přihlašování do Přípravného kurzu 2022. Kapacita kurzu byla navýšena na 160 uchazečů a v roce 2021 plně pokryla zájem uchazečů. Přesto buďte pohotoví, sledujte pravidelně naše stránky a v den "D" 30. 11. 2021 večer buďte připraveni u svých zařízení.
Těšíme se na shledanou (dle epidemické situace prezenčně i distančně) ve čtvrtek 2. 12. 2021 od 15:00 do 18:00 hodin na prvním Dnu otevřených dveří.

Mgr. Petr Harbich, zástupce ředitele pověřený řízením školy


Studio GyMo

!!! DIVADELNÍ SOUBOR NAŠEHO GYMNÁZIA HLEDÁ NOVÉ TVÁŘE !!!

Přijďte vyzkoušet štěstí na konkurz, který se ponese v ryze přátelském duchu a bude se konat v úterý 14. 9. 2021 v 13:30 v aule našeho gymnázia. Druhý nábor proběhne ve čtvrtek 16. 9. 2021 v 13:30 opět v aule našeho gymnázia. Potvrďte, prosím, svoji účast na konkurzu zasláním zprávy na email: divadlo@gymozart.cz. Pokud vám nevyhovuje ani jeden termín, pište na náš školní divadelní email. Domluvíme se individuálně.
Těšíme se na viděnou!

Hana Nálevková, Jan BolehovskýŠkolský portál
Pardubický kraj
OP JAK Šablony I

Úvodní stránka
Gympl roku 2019
Škola doporučená zaměstnavateli 2019
Facebook profil
Instagram profil
Naše stránky nesbírají cookies :)! Neshromažďujeme žádné informace o vás.
Prohlášení o přístupnosti webu
Verze stránek 30.54, 29. 11. 2023
© 2007 - 2023 · Mgr. Petr Harbich