Studentská rada (SR) Gymnázia Mozartova

Studentská rada na Gymnáziu Mozartova byla založena na počátku školního roku 2021/2022. Do jejího čela se nejdříve přihlásila skupinka dobrovolníků, zástupců několika tříd, kteří společnými silami vytvořili základní strukturu, jrž po drobných úpravách funguje dodnes. Byl vytvořen post předsedy SR, místopředsedů SR (konkrétně jsou vždy dva) a tiskového mluvčího SR.

Ve školním roce 2023/2024 je předsedkyní SR Kora Kurdzielová ze třídy G2.A. Funkci 1. místopředsedy plní Radim Hubert Kopiště ze třídy 2. C a zbylí 2 místopředsedové se zvolí na nejbližším zasední SR.

Náplň práce Studentské rady?
Odpověď je velmi jednoduchá, ale velmi rozsáhlá zároveň. Ve zkratce řeší jakékoliv problémy či nápady, které přijdou z řad studentů. Ty následně probere plénum tvořené zástupci všech tříd na gymnáziu a společnou myšlenku prostřednictvím předsednictva předá vedení školy. Jako Studentská rada máme za ony dva roky již velmi mnoho úspěšně dotáhnutých projektů, které zpestřily každodenní život studentů zase trochu jiným způsobem.

Aktivity studentské rady (SR) Gymnázia Mozartova

Studentské aktivity

Studentské aktivity pod taktovkou studentské rady

Studentská rada dle vydaných stanov funguje od školního roku 2021/2022. Studentská rada je poradním orgánem vedení školy a zastupuje třídy prostřednictvím volených zástupců. Aktivity vedené pod taktovkou studentské rady můžete nalézt v sekci Studentské aktivity na těchto stránkách.

Studentská rada Gymnázia Mozartova

Nástěnka Studentské rady (SR) Gymnázia Mozartova

Chronologický přehled dokumentů SR, které byste měli vidět ;)