Gymozart Gymozart Gymozart Gymozart Gymozart Gymozart
 

Akce ve školním roce 2021/2022

Červeňák

Kultivace krajiny v přírodním parku Červeňák

Dne 17. května 2022 se žáci našeho gymnázia ze třídy G3.B rozhodli zapojit do dobrovolnické činnosti, jejíž náplní bylo odklízení klestu a dalšího biologického materiálu v přírodním parku Červeňák. Navzdory sychravému počasí a krutým pracovním podmínkám, které onoho dne zavládly, dorazilo žactvo v hojném počtu a hrdinsky čelilo nemilosrdným nástrahám divočiny. Oblast, kde práce probíhala, sloužila v minulosti jako třešňový sad. Proto cílem již zmiňované práce byla obnova této lokality do původního stavu. Nicméně dlouhodobým záměrem veškerých dobrovolnických aktivit v parku je zvýšení biodiverzity, zejména pak vytváření vhodného prostředí pro tuzemské druhy fauny i flóry.

Martin Křivka G3.B


Parlamentní institut
Parlamentní institut

Semináře Parlamentního institutu

Ve dnech 23. 3. 2022 a 4. 5. 2022 jsme se zúčastnili seminářů na sebe navazující a to „Český Parlamentarismus“ a „Volby“. Mezi prezentujícími byli například PhDr. Petr Valenta, Ph.D. s přednáškou na téma „Volební a stranicko-politický systém v České republice“ a „Demokratizace volebního práva v moderních dějinách“, nebo JUDr. PhDr. Petr Kolář, Ph.D. s opravdu povedeným přednesem na téma českého legislativního procesu. Vlastní program trval od 9:30 do 13:30 hodin s následnou návštěvou nedaleké poslanecké sněmovny. Byli jsme svědky jednání poslanců (mimořádná schůze). Do galerie za námi přišel i pan poslanec Hayato Okamura a konverzace s ním přinesla další úhel pohledu na to, jak to vlastně v té sněmovně probíhá. Celkově byly tyto semináře výborně organizované a na „vysoké úrovni“. A samotná diskuze s panem poslancem byla výbornou třešničkou na dortu. Bylo nám ctí účastnit se těchto seminářů a doufáme že se s některými přítomnými setkáme třeba v poslaneckých lavicích.

Pavel Štefček, G2.A


Showtime

Divadelní představení Showtime

V neděli 1. května jsme se my, žáci z G3.C společně s paní učitelkou Rejmanovou a panem učitelem Bolehovským, vydali do Východočeského divadla podpořit studio Laik, jehož členkou je naše spolužačka Áďa Černá, a užít si jejich představení Showtime. Dramaturgyní tohoto muzikálu je Kristýna Plešková, která je také bývalou studentkou našeho gymnázia. Vystoupení o dětech z dětského domova snažících se zachránit svůj domov před zavřením se nám všem moc líbilo. Přiblížilo nám strasti dětí z domova, jako jsou souboje mezi nimi a dětmi boháčů nebo snaha uniknout intrikám nové paní radní, která se jim snaží domov zavřít. Byly to ale i strasti, se kterými se dokáže ztotožnit každý dospívající člověk – bezhlavá láska a zklamání, hledání svého místa ve světě a přemýšlení nad tím, jak bude asi náš život pokračovat. Všechno to společně překonali, protože drželi pospolu jako jedna velká rodina, a nakonec se dokonce spřátelili i s některými z bohatých dětí. Součástí večera byl také křest CD s písněmi z muzikálu Showtime, které jsme měli možnost si mezi prvními zakoupit. Celkově to bylo příjemné zakončení uplynulého týdne a vkročení do nového měsíce. Děkujeme studiu Laik za skvělý zážitek a těšíme se na jejich další projekty.

Kateřina Burešová, G3.C


Návštěva pitvy

Jako každý rok jsme se i letos zúčastnili Srdíčkového dne

V pondělí 25. 4. se naše třída G2.B zapojila do charitativního projektu s názvem Srdíčkový den. K prodeji nám byly rozdány drobné předměty, jejichž koupí bylo možné přispět na podporu vážně nemocných dětí. I přes nepříznivé počasí se nám podařilo prodat značné množství záložek, magnetů i hlavolamů a přispět tím na dobrou věc. Děkujeme všem, kteří si od nás něco zakoupili a podpořili tím nemocné děti.

Nick Svoboda, G2.B


JSNS

Mezinárodní filmový festival Jeden svět a David Svoboda v aule gymnázia

Ve středu 30. 3. 2022 se všechny 3. ročníky zúčastnily projekce filmu Zatracená práce (F@ck this job), kterou nám zprostředkoval filmový festival Jeden svět. Film nám umožnil skrz příběh zakladatelky ruské nezávislé televizní stanice TV Dožď nahlédnout do procesu založení vlastní televizní stanice a zároveň nám odhalil realitu toho, jak ruská propaganda cenzuruje místní zpravodajství. Diváky oblíbená televizní stanice TV Dožď se během let svého působení potýkala s mnohými komplikacemi vyvolanými neshodami s místními politiky. Přes 10 let se jí dařilo odolávat, momentálně je však zcela zablokována v souvislosti s informováním o válce na Ukrajině. Po filmu následovala vyčerpávající a informacemi nabitá beseda s historikem a ukrajinistou Davidem Svobodou, kde jsme dostali prostor na naše otázky. Všem pořadatelům Mezinárodního filmového festivalu Jeden svět a Davidu Svobodovi děkujeme.

Za 3. ročníky Anna Paulišová, G3.C


Společné kořeny

SPOLEČNÉ KOŘENY / KONCERT S UKRAJINOU

Ve čtvrtek 31. 3. 2022 se studenti naší školy vydali na benefiční koncert do Východočeského divadla s názvem SPOLEČNÉ KOŘENY / KONCERT S UKRAJINOU. Během představení se vybralo neskutečných 220 200 Kč. Tyto peníze poputují na rozvoj kulturních aktivit uprchlíků a na podporu udržování jejich tradic. Koncert s velmi pestrým programem uváděli Břetislav Rychlík a Maryana Kozak. Na jevišti se objevilo mnoho různých umělců, například folkový hudebník Jaroslav Hutka, česká skupina Milánosz, kapela Ponorka nebo cimbálová muzika Strážničan. Nejvíce nás ovšem zaujali ukrajinští umělci, skladatel Ostap Havrysh a jeho dcerou MariAnnou, Uliana Horbachevska s kapelou Lemkovyna-lem a zpěvačka a herečka Národního akademického divadla Ivana Franka v Kyjevě Viktoriia Vasalatii. Celý večer byl nejen povedený, ale hlavně velice dojemný a doufáme, že ne poslední.

Gabriela Vavřinová (G4.C), Kateřina Kvapilová (G4.C), a Michal Kolář (G4.C)


Památník Zámeček

Exkurze do Památníku Zámeček k 80. výročí heydrichiády

Ve středu 30. 3. se studenti Dějepisného semináře a zájemci z řad druhého a třetího ročníku vydali do nově zrekonstruovaného Památníku Zámeček. Zde jsme vyslechli podrobnou přednášku Mgr. Zuzany Pavlovské, Ph.D. z Židovského muzea v Praze věnovanou terezínskému rodinnému táboru v Osvětimi-Březince. Ten byl z valné části vyhlazen z 8. na 9. března 1944. Následně jsme absolvovali komentovanou prohlídku nové expozice Památníku Zámeček. Artefakty, autentická svědectví a dobové plakáty výborně vykreslovaly nelehké poměry v tehdejším Němci okupovaném protektorátu. Ale i v této situaci se přes všechny obtíže našli lidé, kteří riskovali životy nejen své, ale i svých blízkých v boji za osvobození naší vlasti. A bylo to právě zde, na Zámečku, kde životy mnohých hrdinů odboje navždy vyhasly.

Pavel Štefček, G2.A


Pražský studentský summit

Konference Pražského studentského summitu s účastí našich studentů

Od čtvrtka 24. do neděle 27. března 2022 se konala konference 27. ročníku Pražského studentského summitu, na které nechyběli ani zástupci z našeho gymnázia. Pražský studentský summit se zabývá simulací jednání OSN, NATO a EU. Ze studentů středních a vysokých škol se zde stanou na několik dní diplomaté, kteří zastupují zájmy „svých“ států a snaží se vyřešit rozmanité mezinárodní problémy...

Čeněk Mědílek, G3.B


Hezky česky

Hezky česky – Proměny a stálice v jazykové poradně

Dne 24. 2. 2022 se žáci čtvrtého ročníku v rámci literárního semináře zúčastnili přednášky Hezky česky – Proměny a stálice v jazykové poradně, kterou pořádala Krajská knihovna v Pardubicích. PhDr. Ivana Svobodová poutavě vysvětlovala funkci jazykové poradny provozované Ústavem pro jazyk český AV ČR. Posluchači byli seznámeni s historií poradny, s nejčastějšími dotazy i s úsměvnými příhodami. Mluvilo se také o dlouhodobě připravované internetové jazykové příručce (kde budou uznány i tradičně používané chybné tvary jako například štrůdl (místo štrúdl)) a o budoucnosti papírové podoby Pravidel českého pravopisu. Bylo zodpovězeno mnoho dotazů a všichni se těšíme na zmíněnou příručku a další podobné akce.

Robin Naiman, G4.C


Lyžařský výcvik G1.B

G1.B má za sebou lyžařský kurz

I přes nepříznivou epidemickou situaci se letos v lednu mohl uskutečnit lyžařský kurz třídy G1.B. Počasí bylo jako na houpačce, často foukalo, ale sněhu bylo dost. Lyžovali a běžkovali jsme každý den, což byla paráda. Na běžkách jsme s učiteli objevili spoustu zajímavých míst. Pokojíčky na chatě byly sice menší, ale zabydleli jsme se v nich velmi rychle, dobře se v nich povídalo i odpočívalo. Po večeři jsme mívali volno, místo odpočinku jsme však hráli různé hry a vykupovali všechny nanuky na celé chatě. Učitelé se o nás nebáli na žádné sjezdovce a i po běžkách měli plno energie na to, aby nás vytáhli na parket při večerní diskotéce. Všichni jsme rádi, že se lyžák mohl uskutečnit, hodně nás to sblížilo a děkujeme vedoucím kurzu i škole za to, že jsme se mohli tak skvělé akce zúčastnit.

Barbora Řeháková, Boleslav Peřina (G1.B)


Dějepisná olympiáda

Školní kolo Dějepisné olympiády proběhlo opět online

Stejně jako v loňském školním roce proběhlo z epidemických důvodů školní kolo Dějepisné olympiády on-line. V tématu „Šlechta v proměnách času (1648–1948)“ se mezi 17 účastníky nejlépe zorientoval Matouš Bohatý z G3.C, který dosáhl 87% úspěšnosti. Skvěle si vedla i Terezie Plašilová z G4.C s úspěšností 80 % a Adam Týč z G1.A (75 %), jenž se jeví jako velká naděje do budoucna stejně jako Stanislav Hladík z G1.C, se 74% úspěšností jen těsně čtvrtý. Pouze o malý kousek mu tak unikl postup do okresního kola. Děkujeme všem, kteří se soutěže zúčastnili, budeme se těšit opět příští rok, a blahopřejeme třem postupujícím do okresního kola. Budeme vám držet palce!

Mgr. Lucie Škarvadová, garant Dějepisné olympiády


Zeměpisná olympiáda

Školní kolo Zeměpisné olympiády podruhé on-line

Stejně jako v loňském roce bylo z epidemických důvodů školní kolo Zeměpisné olympiády uspořádáno on-line. Tradičně probíhalo ve dvou blocích – na úvodní test geografických znalostí navazoval test zaměřený na práci s atlasem. Dva nejúspěšnější řešitelé dosáhli v součtu shodně zisku 86 bodů (při úspěšnosti řešení 83,5 %), a proto o vítězi rozhodlo kritérium rychlosti vypracování. Na prvním místě tak skončil Filip Zieris z G2.B, který potřeboval na vyřešení olympiády o 4 minuty méně než druhý Tomáš Polák z G3.C. Třetí, rovněž postupové místo, obsadil David Tichý z G3.C s bodovým ziskem 82,5 bodů (úspěšnost řešení 80,1 %). Náhradníkem pro postup do okresního kola se stal Ondřej Khol z G4.B, který dosáhl 82 bodů (úspěšnost řešení 79,6 %). Gratulujeme! Děkujeme všem 62 zúčastněným řešitelům a přejeme mnoho úspěchů postupujícím v navazujícím okresním kole.

Mgr. Jan Váňa, garant Zeměpisné olympiády


Tematický den 2021

Tematický den 21. 12. 2021 na téma globální oteplování a obnovitelné zdroje

Tematický den proběhl letos netradičně on-line formou v kmenových třídách pod vedením třídních učitelů, do průvodní videokonference se tak mohli připojit i žáci, kteří z epidemických důvodů nemohli být ve škole. Tři výukové bloky s názvy „Skleníkové plyny“, „Mission Improbable“ a „Kapradí“ uzavřel od 11:50 hodin celoškolní soutěžní kvíz, který prověřil nabyté vědomosti studentů. Čtyři nejrychlejší nejúspěšnější řešitelé z každého ročníku budou odměněni zbrusu novými tričky Gymozart na Vánoční akademii 2021, která z pochopitelných důvodů proběhne 22. 12. 2021 také on-line.

Mgr. Petr Harbich, zástupce ředitele pověřený řízením školy


Delf

Byly zveřejněny výsledky mezinárodní jazykové zkoušky DELF

Dne 17. 12. 2021 byly zveřejněny výsledky mezinárodní jazykové zkoušky DELF, kterou zaštiťuje francouzské ministerstvo školství a pořádá Francouzská aliance v Pardubicích. Všech pět studentů francouzštiny ze třídy G4.B tuto zkoušku úspěšně složilo na úrovni B1. Bravo!.
Félicitations!! Chapeau bas!!!

Mgr. Hana Špinková


Tematický den 2021

Tematický den 21. 12. 2021 na téma globální oteplování a obnovitelné zdroje

Tematický den bude letos probíhat netradičně on-line formou v kmenových třídách pod vedením třídních učitelů, do průvodní videokonference se budou moci připojit i žáci, kteří z epidemických důvodů nemohou být ve škole. Tematický den zahájíme v 8:55 hodin prvním blokem s podtitulem „Skleníkové plyny“, v 10:00 budeme pokračovat druhým blokem „Mission Improbable“ a třetí výukový blok s názvem „Kapradí“ odstartuje přesně v 10:55 hodin. Celý tematický den uzavře „překvapení“ v 11:50 hodin. Věříme, že připravený program bude atraktivní a přínosný, nezapomeňte vzít kromě dobré nálady i nabitá mobilní zařízení s připravenou EduPage.

Mgr. Petr Harbich, zástupce ředitele pověřený řízením školy


Muzikál Dracula

Muzikál Dracula s naší účastí

V sobotu 11.12 2021 jsme se s literárním seminářem v odpoledních hodinách vypravili do pražského divadla Karlín na dnes již muzikálovou legendu Dracula. Role Drákuly se skvěle zhostil Daniel Hůlka, který podal fenomenální výkon, jak pěvecký, tak herecký. V dalších rolích se nám představili např. Kamila Nývltová, Richard Genzer či Eva Burešová. Své role ztvárnili vskutku výborně. Atmosféru představení také skvěle doplňovala hudba Karla Svobody. Muzikál o vině, trestu, lásce a odpuštění jsme si všichni velice užili a už nyní se těšíme na další divadelní představení.

Lenka Nálevková G4.C


Studenti UHK

Studenti UHK na literárním semináři

V úterý 7. prosince se v rámci obou skupin literárního semináře uskutečnila beseda se studenty z Pedagogické fakulty UHK. Primárně byla beseda zaměřena na jejich studium českého jazyka. Měli jsme možnost vyslechnout si zkušenosti z vysoké školy, jak konkrétně studium češtiny vypadá nebo jak a proč se k pedagogice dostali. Někteří z nás se pro studium pedagogické fakulty rozhodují, někomu mohla beseda pomoci s výběrem budoucí školy. Koho tento směr vůbec neláká, dostal alespoň možnost zběžně nahlédnout do života vysokoškoláka. Celá hodina a půl probíhala v příjemné atmosféře a my si vážíme příležitosti, že jsme v rámci hodiny dostali možnost poznat něco nového.

Terezie Plašilová G4.C


Den s vědcem

Den (s) vědcem na ÚFCH JH v Praze

Dne 2. 12. 2021 jsme navštívili Ústav fyzikální chemie J. Heyrovského v Praze. Hned na začátku jsme se dozvěděli od Ing. Květy Stejskalové, CSc., čím se zabývají jednotlivá oddělení, která zde mají. Poté nás čekala praktika. 1.Charakterizace nanomateriálů pro elektroniku rastrovacím elektronovým mikroskopem Hitachi. 2. Stanovení spektra vzduchu vysoce rozlišenou infračervenou spektroskopií 3. Příprava nanočástic stříbra a jejich charakterizace Rozdělili jsme se do tří skupin a každá dělala něco jiného. Naše skupina připravovala nano částice stříbra. Byla to skvělá zkušenost pracovat ve skutečné, vědecké laboratoři a používat profesionální pomůcky...

Karolína Nittingerová G3.A


Ochrana měkkých cílů

Školení zaměstnanců v oblasti ochrany měkkých cílů

V úterý 16. 11. 2021 se více jak tři desítky zaměstnanců našeho gymnázia zúčastnily školení v rámci projektu na zvyšování bezpečnosti škol a školských zařízení v Pardubickém kraji. Školení vedené zkušenou lektorkou se znalostí specifik práce ve školském zařízení v rozsahu 5 h zahrnovalo celkem 7 bloků zahrnujících mj. vhodné reakce zaměstnance v konfliktních situacích, např. při jednání s agresivní osobou, nebo na řešení mimořádných situacích vzniklých záměrem člověka poškodit nebo ohrozit zdraví a životy osob ve škole, např. umístění nástražných systémů či napadení školy útočníkem. Každý blok školení byl doprovázen videoprojekcí a zakončen byl vždy oboustranně přínosnou debatou. Nezbývá než poděkovat za obohacující setkání a přání pokračování podobně koncipovaných vzdělávacích akcí s důrazem na praktický nácvik řešení nastíněných situací.

Mgr. Petr Harbich, zástupce ředitele pověřený řízením školy


Rozhoduj o Evropě

Kateřina Kusá z G3.B se zúčastnila semináře Rozhoduj o Evropě

Dne 2. 11. jsem měla možnost zúčastnit se v Praze semináře s názvem Rozhoduj o Evropě. V první polovině semináře bylo naším cílem prosadit své názory, týkající se pozměnění návrhu nařízení, před radou ministrů nebo Evropským parlamentem. V druhé polovině jsme se potom sešli s osobnostmi, které se zabývají různou problematikou týkající se Evropy a probírali jsme zajímavá témata, například problematiku nezávislých médií. Seminář mi přinesl spoustu nových zkušeností a celkově pro mě byl přínosem.

Kateřina Kusá, G3.B


Klub A21

Experimentální filosofie: morálka, osobní identita, roboti

Ve čtvrtek 11. 11. 2021 jsme měli možnost zúčastnit se v aule gymnázia přednášky na téma: Experimentální filosofie: morálka, osobní identita, roboti, se kterou nás přišel seznámit Mgr. et Mgr. Robin Kopecký PhD. z PřF UK a FLU AV ČR v Praze. Přednáška se mimo jiné týkala například otázky chování autonomních aut při kolizních situacích nebo jak společnost vnímá humanoidní roboty, na což se poté rozvinula zajímavá diskuze. Přednáška nás rozhodně obohatila o spoustu zajímavých poznatků a těšíme se na další spolupráci v rámci přednášek klubu A21.

Jana Machovcová, G2.B


SOČ

Klub A21 - úvodní seminář SOČ

V sobotu 23.10. jsme měli možnost začít pracovat na našich středoškolských odborných činnostech SOČ v prostorách vzdělávacího centra Technecia. Sešli jsme s Mgr. Lenkou Jelenou Příplatovou a Mgr. Alexandrem Prokopem abychom si ukázali jak s prací začít. Dozvěděli jsme se spoustu užitečných informací, které teď budeme používat a také jsme měli možnost osobně zkonzultovat naše témata práce. Celé dopoledne pro nás bylo velmi přínosné a těšíme se na další setkání.

Lucie Michlová G3.A


Velký Gatsby

Za Velkým Gatsbym do Hradce Králové

V pátek 22. října v podvečer se náš literární seminář paní učitelky Rejmanové a vybraní studenti vydali do Klicperova divadla v Hradci Králové. Měli jsme možnost zhlédnout divadelní adaptaci románu F. S. Fitzgeralda Velký Gatsby. Většina z nás byla představením unesena. Ač se děj románu odehrává ve zlatých dvacátých letech minulého století, inscenace byla pojata poněkud moderněji, což jí jen dodávalo svěží nádech. Jedním z motivů díla je okázalost, kterou byste čekali i od scény a kostýmů...

Terezie Plašilová G4.C


Výstava DOX

Návštěva výstavy v Centru současného umění DOX a Národní galerie 8.10.2021

Hledět smrti přímo do tváře je zkušenost, kterou většinou nechce zažít nikdo z nás, kor když nese nevinné podoby růže či lilie, ale přesně to nám páteční výstava v Centru současného umění DOX umožnila. Z Pardubic jsme vlakem odjížděli krátce po osmé a do hodiny již stáli na peroně Hlavního nádraží v Praze. Naší první zastávkou byla Národní galerie, kde rozděleni do dvou skupin, naskytl se jedněm skrze díla předních československých umělců pohled do krušných časů první republiky, v rámci stejnojmenné expozice. Zatímco druzí obdivovali zručnost malířů 19. a počátku minulého století, mezi kterými nechyběla ani jména jako Pablo Picasso či Josef Mánes. Druhá výstava nesla název Umění dlouhého století.

Jan Žabenský G2.C


Můj potenciál

Byl zahájen projekt Můj potenciál od České spořitelny

Dne 6. 10. 2021 se v areálu Na Vinici uskutečnilo slavnostní zahájení programu Můj potenciál od České spořitelny. Koordinátoři projektu nám představili, co můžeme od projektu očekávat, a prezentovali také témata závěrečných prací. Proběhla i seznamovací hra, při níž jsme poznaly jak další účastníky projektu, tak koordinátory, kteří nás budou programem provázet. Setkávat se budeme pravidelně na sedmi workshopech, a to až do ledna příštího roku.

Veronika Musílková, Denisa Izákova, G3.A


Německé divadlo

Naši studenti v německém divadle

V pondělí 4. 10. se studenti němčiny z G4.C, G3.B a G3.C zúčastnili německého divadla, konkrétně šlo o hru Odysseus inspirovanou slavným Homérovým eposem. V tomto netradičně pojatém divadle se vystoupení účastnili sami studenti a všichni ve svých rolích doslova zářili. Celá akce byla velmi přínosná, a to nejen z pohledu němčiny, ale také co se literatury týče.

Robin Novotný, G4.C


Planetárium

Třetí ročníky se vydaly na exkurzi do hradeckého planetária

Na čtvrtek 30. září byla pro třídy G3.B a G3.C naplánována exkurze do Hvězdárny a planetária v Hradci Králové, a tak jsme se po třetí vyučovací hodině vydali na cestu ke hvězdám. Po nedlouhé jízdě vlakem, hradeckým MHD (kde jsme byli přímými svědky zázraku, že i dvě třídy gymnázia se mohou vejít do jednoho autobusu) a trochy chůze jsme dorazili k našemu cíli – budově se střechou ve tvaru rotačního elipsoidu, která nápadně připomíná UFO...

Adéla Černá, G3.C

Galakoncert

Vystoupení školního sboru na Staročeské polabinské pouti

V sobotu 25. 9. se náš sbor představil také na Staročeské polabinské pouti. Tentokrát měl daleko těžší úkol a to zazpívat už ne jen jednu, ale rovnou čtyři skladby a to Hallelujah, You raise me up, What a wonderful world a Bohemian Rhapsody. Pro některé z Vás se to může zdát jako nemožné, ale pro sbor nikoli. Zazpíval to opět pod vedením pana učitele Milana Slabého a s doprovodem paní učitelky Moniky Šnorbertové na výbornou. Ve skladbě Hallelujah Leonarda Cohena se dokonce představily dvě sólistky Anička Horáková a Anet Zemanová, které předvedly vynikající výkon. Vystoupení se vydařilo a byla to skvělá reprezentace školy.

Daniela Šimonková, G1.B


Studentské volby

STUDENTSKÉ VOLBY NA MOZARŤÁKU

Dne 21. 9. 2021 se naše škola zúčastnila simulace voleb do Poslanecké sněmovny PČR. Projekt Studentské volby organizuje Jeden svět na školách. Jaké to je být voličem, si přišlo vyzkoušet 190 žáků z různých tříd našeho gymnázia. Celkové výsledky najdete na stránkách JSNŠ
Všem aktivním „voličům“ děkujeme za účast!

Za volební komisi Sára Gobernacová, G2.C


Galakoncert

Vystoupení školního sboru na Galakoncertu k 111. výročí Gymnázia Dašická

V úterý 21. 9. se náš školní sbor prezentoval v Sukově síni na Galakoncertě k 111. výročí Gymnázia Dašická. Pěvecký sbor se představil se skladbou Bohemian Rhapsody, zazpívali ji žáci prvních a druhých ročníků a pro zvýšení kvality se připojilo i pět třeťáků. Sbormistrem byl pan učitel Milan Slabý a na klavír sbor doprovodila paní učitelka Monika Šnorbertová. Vystoupení mělo velice hojnou účast. Ze známých tváří naší školy se zde objevili například současný pan ředitel Petr Harbich a v neposlední řadě také pan ředitel a v současné době poslanec Marek Výborný. Vystoupení mělo velice dobrý ohlas a všichni jsme si ho moc užili.

Daniela Šimonková, G1.BŠkolský portál
Pardubický kraj
EU OPVK

Úvodní stránka
Gympl roku 2019
Škola doporučená zaměstnavateli 2019
Facebook profil
Naše stránky nesbírají cookies :)! Neshromažďujeme žádné informace o vás.
Prohlášení o přístupnosti webu
Verze stránek 29.19, 27. 5. 2022
© 2007 - 2022 · Mgr. Petr Harbich