Domů

Gymnázium, Pardubice, Mozartova 449 
Školní rok 2018/2019

 

Akce ve školním roce 2018/2019

The Mozart Times

Nové číslo časopisu The Mozart Times

A je tu další číslo školního anglického časopisu The Mozart Times! Tentokrát s tématem školy, školního roku a čtvrtého ročníku. O čem se tedy můžete dočíst? Škola není jen o učení, takže zde najdete například článek o nedávném zájezdu do Londýna, recepty na zdravé a chutné svačiny nebo pohled na studium na gymnáziu očima jedné ze studentek. Dále se dozvíte, jaké knížky číst, jak správně prokrastinovat nebo co dnes nejvíce trápí studentky střední školy. Čas nenávratně ubíhá a školní rok je již v plném proudu, nezbývá mi než popřát Vám všem, abyste si užili čtení našeho časopisu a také dobu strávenou na tomto gymnáziu!

Magdaléna Malířová, G4.C


Halousek

Rom'n'roll podruhé

Ve čtvrtek 9. listopadu se první ročníky našeho gymnázia zúčastnily workshopu Rom'n'roll s Idou Kelarovou v pražském Rudolfinu. Workshop se skládal ze dvou částí. První část byla pěvecká a druhá taneční. Při pěvecké části jsme si se sborem Čhavorenge zazpívali dvě písničky v romštině a naši dva studenti se představili s písní Vysoký jalovec. Při taneční části jsme se dozvěděli něco o romské kultuře a naučili jsme se nějaké taneční pohyby. Všichni si tento workshop užili a budou na něj vzpomínat jen v dobrém.

Matěj Kopsa, G1.A


Kytice

Literární seminář v Semaforu

Ve středu 7. 11. se náš literární seminář vydal na parodii Erbenovy Kytice do pražského SEMAFORU. Malé, přesto útulné divadlo nás překvapilo svou otevřeností a rodinnou atmosférou, která diváky provázela celý večer. Hra Kytice je jedna z nejúspěšnějších uměleckých děl divadla SEMAFOR, což jsme se na vlastní oči mohli přesvědčit. Jako jedni z posledních jsme spatřili Jiřího Suchého na scéně společně s Jitkou Molavcovou. Oba nás provázeli celou hrou s humorem a jazzová hudba dodávala představení úplně jiné emoce. Parodie, která nás nenechala chladnými kvůli černému humoru, nekrofilii, vulgarismům a své celkové originálnosti, určitě stála za to, jelikož nás ani noční návrat domů do Pardubic nijak netrápil.

- Andrea Roubalová, Lenka Červenáková (G4.B)


Beseda

Beseda s naším absolventem Markem Podlahoum

V úterý 6. 11. navštívil literární seminář čtvrtých ročníků absolvent naší školy Marek Podlaha, který již druhým rokem studuje na Univerzitě Palackého v Olomouci obor Filmová, divadelní, televizní a rozhlasová studia. Marek nás nejen dokonale navnadil na studium svého zaměření, ale všechny nás i dokonale pobavil a představil nám Olomouc a studium na Univerzitě Palackého jeho očima. Ve dnech 12.11. a 16.11.2017 se v rámci oboru koná týden otevřených přednášek, studenti středních škol se budou moci zúčastnit zajímavých přednášek o filmu, divadle, televizi a rozhlase. Děkujeme a těšíme se na další setkání.

Jakub Dojčán, G4.B


Dijon

Beseda s ředitelem evropského kampusu francouzské vysoké školy SciencesPo v Dijonu

Na naší škole je francouzština velmi oblíbeným a podporovaným jazykem. Spousta našich studentů by se jí určitě ráda věnovala i nadále, a právě proto k nám v pátek 2. listopadu 2018 dorazil ředitel evropského kampusu francouzské vysoké školy SciencesPo v Dijonu, pan Lukáš Macek (www.sciencespo.fr). V rámci jeho přednášky jsme se mohli dozvědět nejen o systému vysokých škol ve Francii nebo aktuálním dění ve francouzské společnosti, ale i o samotných školách SciencesPo. Hovořil i o uspořádání studia, oborech učiva i zastoupení cizinců mezi studenty na těchto školách. V závěru přišla řeč i na přijímací řízení a pohovory, díky kterým bychom se i my mohli přidat k řadě českých studentů na této univerzitě. Beseda byla velmi inspirativní a troufám si tvrdit, že mnohé z nás velmi motivovala k další práci.

Natálie Šafářová, G3.A


Vědění
Vědění

Studenti našeho gymnázia na konferenci Vědění mladým

Dne 8. listopadu 2018 jsme se, společně s chemickým seminářem a dalšími vybranými žáky z nižších ročníků, vydali na konferenci Vědění mladým, kterou každoročně pořádá Univerzita Pardubice. Naši školu v posterové sekci vzorně reprezentovaly Adéla Novotná, studentka G4.A, která si jako svou práci vybrala "Model vlivu působení kouře na kůži jako simulace poškození znečištění ovzduší". Dále Kristýna Čížková, též studentka G4.A, se svou prací "Scaffoldy na bázi hydrogelu připravované z derivátu kyseliny hyaluronové". Naším největším želízkem v ohni byla Sylva Neradová, studentka G3.B a rovněž držitelka ceny Česká hlavička za rok 2018, která se zabývala Proteiny Pho15p patogenních kvasinek Candida albicans a Candida parapsilosis. Na poslední chvíli, z důvodu neúčasti jedné studentky z ústní sekce, byla Sylva ochotná zaskočit a i bez větší přípravy odprezentovala své dvouroční bádání. Oproti minulým ročníkům byli všichni prezentující velice výřeční, a tak jejich prezentace zaujaly i širší okruh studentů. Za všechny účastníky konference děkuji všem přednášejícím a věřím, že celý den byl inspirací pro budoucí nadané vědce k započetí jejich bádání.

Karolína Bořilová, G4.B


Anglické představení

Anglické představení v aule gymnázia

Dne 6. 11. 2018 proběhlo v aule našeho gymnázia anglické představení společnosti The Bear Educational Theatre. Příběhem nás provázeli Frank Novotny, slečna Lucy a Marcus a Steven Brownovi. Představení s názvem „Frank Novotny and the present perfect“ bylo velmi vtipné a naučné. Jedná se o detektivní příběh odehrávající se v Chicagu. Hlavními postavami jsou dvojčata Marcus a Steven, kteří se nemají zrovna moc v lásce. Jejich vztahu nepomáhá ani to, že Marcus chodí s Lucy, která se líbí i jeho bratrovi. Který ze sourozenců ukradl drahé naušnice, aby získal srdce slečny Lucy? Na to jsme po dlouhém dumání nakonec přišli i my. Z představení jsme odcházeli opět o něco moudřejší a veselejší. Divadlo se nám moc líbilo a už se těšíme na další.

Klára Kodešová, Lucie Stehlíková, G1.A


Romm

Druhé ročníky na workshopu s Idou Kelarovou

V úterý 6. 11. jsme se společně s ostatními studenty druhých ročníků zúčastnili workshopu s názvem „ROM’n’ROLL“, který se konal v pražském Rudolfinu. Měli jsme možnost setkat se s paní Idou Kelarovou, romskou muzikantkou, která založila dětský pěvecký sbor Čhavorenge, a také s několika členy tohoto sboru, s nimiž jsme strávili zajímavé dopoledne. Společně jsme si zatančili romské tance a naučili se dvě písničky, které jsme si společně se sborem zazpívali. Také jsme se dozvěděli něco více o romské kultuře. Všichni jsme si akci moc užili.

Dominika Pravcová, Marie Ročková (G2.B)


Drážďany

Výjezd do Drážďan

Ve čtvrtek 1. 11. jsme se zúčastnili akce s názvem "Stadt-Rallye". Šlo o jakousi městskou hru. Naším úkolem bylo plnit různé úkoly v moderní části Drážďan - Neustadt. Pomocí mobilní aplikace jsme vždy obdrželi adresu místa, kde jsme museli zjistit, co v daném obchodě nenajdeme, co je napsáno ve výloze atd. Nevyhli jsme se ani konverzaci s místními. Za každý úkol jsme mohli získat 100 bodů. Podle celkového počtu bodů se následně rozhodlo pořadí všech zúčastněných týmů. Po vyhodnocení jsme měli ještě na programu divadelní představení v němčině, které nám přiblížilo život a tvorbu Ericha Köstnera. Ačkoli jsme chvílemi měli problém s porozuměním, byli jsme překvapeni poutavým zpracováním. Celý den jsme si opravdu užili a určitě se rádi znovu zúčastníme podobné akce.

Martin Žihlo, G3.A


Přijímací řízení 2018

Mozarťák v Anglii

V neděli 28. 10. 2018 jsme se vydali na cestu do francouzského Calais, kde jsme přesedli na Eurotunel a v brzkých ranních hodinách vstoupili na anglické území. Nejprve na nás čekala pěší prohlídka a výlet lodí s průvodcem Péťou po londýnských památkách. Prohlédli jsme si např. nultý poledník v Greenwich, Big Ben, Westminster Abbey, Buckingham Palace, Leicester Square, projeli se na London Eye a nakupovali na Oxford Street. Následně jsme napjatě čekali na své hostitelské rodiny...

Tereza Škodová, G2.C


Chemie

Cesta do hlubin chemie

Ve dnech 29. – 30. října proběhl na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze seminář pro pedagogy a jejich studenty nazvaný „Cesta do hlubin studia chemie“. Spolu s paní učitelkou Sýkorovou jsme se dva dny účastnily přednášek a praktik z různých oborů chemie (biochemie, analytická chemie, alchymie, luminiscence). Absolvovaly jsme celkem 8 hodin praktických cvičení a 6 hodin přednášek. Závěr prvního dne byl vskutku slavnostní. Po divadelním představení následoval společenský večer, kde jsme se seznámily s některými pedagogy univerzity a jejich předměty. Tyto dva dny nám daly možnost vyzkoušet si nejrůznější chemické pokusy, poznat univerzitní katedry a pomohly nám v rozhodování ohledně našeho budoucího studia na VŠ.

Áďa Seibertová (G4.A), Eliška Křivková (G4.B)


Logická olympiáda

Kuba – dvě tváře svobody

Je tato temperamentní a smyslná země v Karibském moři opravdu tak krásná, jak se o ní říká? Čím nás dokáže překvapit, či naopak zklamat? Chcete se ponořit do fascinující historie a do současné situace hlavního města Havany? Tyto otázky nám byly zodpovězeny v pondělí 22. 10. ve školní aule díky cestovateli a dobrodruhovi Janu Lejskovi a jeho úžasné přednášce „Kuba – dvě tváře svobody“ v rámci projektu Svět kolem nás. Honza společně se svým týmem strávil dva měsíce prozkoumáváním tohoto úžasného ostrova. Od přátelských obyvatel, pozoruhodných živočichů a pestrobarevného karnevalu plného latinskoamerických tanců se dostali až k pravidelnému vyměňování pneumatik na kubánských silnicích, k nelegálním kohoutím zápasům či k oblastem bez kanalizace a zavedené vody. Díky této přednášce jsme se dozvěděli hodně nových informací o tom, jak to v této části světa doopravdy chodí a co si s sebou máme sbalit do batohu, až se jednou na Kubu sami vypravíme. Nakonec byl prostor pro případné dotazy i obsáhlé odpovědi. Přednáška se nám moc líbila a doufáme, že takových akcí bude víc a víc. Moc děkujeme za možnost být součástí příběhu o této úchvatné zemi.

Adéla Pražáková, Jakub Češek (G1.B)


Brána jazyků

Brána jazykům otevřená 2018

Dne 25. října 2018 se na našem gymnáziu uskutečnil třetí ročník projektu Brána jazykům otevřená aneb anglické, francouzské a španělské odpoledne pro žáky ZŠ. Projektu se zúčastnili žáci ze ZŠ Pardubice – ZŠ Polabiny 1, ZŠ Polabiny 2, Prodloužená, ZŠ Polabiny 3, Npor. Eliáše a ZŠ Štefánikova Pardubice. Čekaly je tři jazykové programy vedené pedagogy gymnázia. Jeho cílem bylo seznámit zájemce o studium na gymnáziu s cizími jazyky, které se běžně na základních školách nevyučují - se španělským jazykem a s francouzským jazykem. A také ukázat vstupní úroveň pro studium anglického jazyka. Během programů se rovněž uskutečnily soutěže o zajímavé ceny. Na závěr každý účastník obdržel certifikát. Děkujeme za pozitivní ohlasy jak z řad účastníků, tak základních škol.

Mgr. Soňa Chalupová, garant projektu


Richard III.

Kabaret o bezmoci mocných made in Hradec Králové

V úterý 23. 10. večer jsme se s literárním seminářem vydali do hradeckého Klicperova divadla na představení Richarda III., kde v hlavní roli zmrzačeného a podlého Richarda, toužícího po moci, excelovala Pavlína Štorková, která se role rozhodně nebála. Muži v ženských rolích nás skoro dojali k slzám a některé postavy, jako např. žába nebo „černý Menšík“, neopustili scénu bez toho, aby všichni diváci nebrečeli smíchy. Na moment se objevil i sám autor, William Shakespeare. Celé představení bylo doprovázeno hudebními čísly od Enyi, skupiny Queen či Eltona Johna. Ač představení působilo komicky, byla v něm značně cítit tragika příběhu. Režisér David Drábek si s hrou úžasně, do detailu vyhrál a přiblížil tak téma i mladší generaci. Divadlo jsme si všichni náramně užili a všem ho vřele doporučujeme.

Nikola Říhová, G4.A


Den s vědcem

„Den (s) vědcem“ v ÚFCH JH

Dne 23. 10. se studenti druhých ročníků zúčastnili vzdělávacího programu „Den (s) vědcem“ v pražském Ústavu fyzikální chemie Jaroslava Heyrovského. Celý program zahájilo představení ústavu a jeho vědců. Na praktickou část v laboratořích byli studenti rozděleni do tří skupin. Měli na výběr ze tří témat: SIFT MS – hmotnostní spektrometrie a analýza dechu, Voltametrická stanovení vitamínu C v citrusech, Mikroskopie atomárních sil. Účastníci první skupiny měli možnost zjistit složení svého dechu. Studenti v druhé skupině zjistili, že nejvíce vitamínu C obsahuje pomeranč a citron. A poslední skupina se seznámila s rastrovací sondou a pozorovala povrch zlatého zrcátka. Všichni si mohli vyzkoušet spoustu drahých přístrojů a dozvědět se zajímavé informace. Celý den zakončila přednáška Martina Feruse „Alchymie cizích světů aneb Malý kurz astrochemie“.

Za druhé ročníky Marie Kristýna Ptáčková a Dominika Kutnerová


Archiv

Odrazy našich dějin

V odpoledních hodinách 18. října jsme se v rámci semináře z dějepisu sešli k exkurzi před Státním okresním archivem v Pardubicích. Po vřelém přijetí v kontrastně moderní budově začala první část naší cesty do minulosti. Byli jsme poučeni o základní terminologii a disciplínách v oblasti archivnictví. Zjistili jsme, jakým způsobem se dobová dokumentace uchovává, jak složité je třídit kvanta informací nebo třeba i to, jak se restaurují knihy. Po tomto vyčerpávajícím výkladu jsme měli možnost prolistovat si stovky let staré dokumenty a prohlédnout si pardubické listiny z počátku 15. století. Druhou částí exkurze byla prohlídka výstavy ke 100 letům od vzniku Československa, která byla sice malá, ale o to intenzivnější.

Tomáš Kulhavý, G4.A


Softball

Utkání legend v softballu

V pátek 12.10.2018 se uskutečnilo naše první Exkluzivní utkání legend v softballu. Nejprve bychom chtěli poděkovat všem fanouškům a fanynkám za podporu přímo na hřišti, poté škole a rodičům za propagaci a poskytnutí nezbytných materiálů na výrobu dresů, a v neposlední řadě pánům učitelům Procházkovi a Plhovi za odvahu a nasazení. Celá akce se velmi povedla a už teď vám můžeme slíbit, že to rozhodně nebylo poslední Exkluzivní utkání legend v softballu!

Za organizátorský tým Filip Müller


Astro

Noční pozorování a workshop o astrofotografii

V pátek 12. 10. se uskutečnilo noční pozorování a workshop o astrofotografii na pozemku ZŠ Proseč. Vše začalo prezentací o astrofotografii, která pomohla zúčastněným lépe pochopit veškeré úkony potřebné pro pořízení astrofotografie. Poté jsme si mohli přes dva teleskopy, které byly vypůjčeny z hvězdárny barona Artura Krause v Pardubicích, plně vychutnat místní temnou oblohu. Celá akce se mi velmi líbila, ačkoli účast studentů z Pardubic a okolí zdaleka nenaplnila očekávání. Značnou kompenzací mi však byla skvělá obloha, příjemný kolektiv a také setkání s kolegy z mého oblíbeného oboru – astronomie.

Martin Žihlo, G3.A


Můj potenciál

Vybraní studenti 3. ročníků se zapojili do programu „Můj potenciál“

Dne 9. října jsme se zúčastnili již čtvrtého zahájení rozvojového programu Můj potenciál, který pořádá Česká spořitelna pro žáky 3. a 4. ročníků. Byli jsme seznámeni s celým projektem, se zaměstnanci a hlavně s ostatními účastníky programu z různých pardubických škol. Po zhruba hodinovém úvodu jsme se vrhli na první workshop – vytváření chatbotů. Před tím nás ale čekala krátká přednáška a diskuze. Bavili jsme se o inovacích, o kladech a záporech, které přináší, a následně už o tom, co je to chatbot a k čemu by mohl být dobrý. Poté jsme ve skupinkách začali pracovat na svém ideálním chatbotu, který jsme nakonec všem představili. Všichni jsme byli spokojení a těšíme se, co nás v programu čeká zase za dva týdny.

Karolína Kučerová, G3.A


Airmail

Střípky a dojmy z představení pardubické ZUŠ Airmail ve VČD

V pondělí 8. října jsme v dopoledních hodinách zamířili do Východočeského divadla na muzikál s názvem Airmail. Jednalo se o muzikál secvičený žáky ZUŠ Pardubice, který vznikl v rámci oslav 50. výročí založení Základní umělecké školy....

Tereza Švejdová, G4.C


Japonsko

Postřehy naší studentky Viktorie Beránkové z ročního studijního pobytu v Japonsku

Ahoj, jmenuji se Viktoria Beránková a díky neziskové organizaci AFS jsem výměnným studentem v Japonsku. Tuto zemi jsem si vybrala, protože je jednou ze světových velmocí a je známá pro svou nádhernou přírodu, nevšední jídelníček a také pracovní nasazení obyvatel...

Viktoria Beránková


Halousek

Výzva pro budoucí vesmírné badatele

Ve čtvrtek 4. 10. proběhla na naší škole motivační přednáška Milana Halouska, pracovníka České kosmické kanceláře, na téma Výzvy pro budoucí vesmírné badatele. Přednáška byla zaměřená na meziplanetární pilotované lety, základnu na Měsíci/Marsu, ISS pro 21. století, dlouhodobé pobyty člověka ve vesmíru, nové technologie, rostoucí význam dálkového průzkumu Země a GNSS (Gallileo). Přednášky se účastnili někteří žáci z 2. ročníků a ti budou v rámci výtvarné výchovy absolvovat další workshopy a následně vytvoří výtvarná díla, kterými se budou účastnit celorepublikové soutěže SPACE ART 2018.

Mgr. Vladana Hajnová


Halousek

Úspěšný Srdíčkový den

Dne 18. 9. 2018 se naše třída G2.A zúčastnila projektu s názvem Srdíčkový den. Ráno jsme se všichni sešli ve škole, kde nám byly rozdány předměty, jejichž nákupem bylo možné drobnou peněžní částkou přispět na podporu nemocných dětí. Celou akci jsme si velmi užili i navzdory několika komplikacím. Za celou třídu můžeme říct, že nás všechny velmi potěšila i vybraná částka v celkové výši 13 430 Kč. Moc děkujeme všem, kteří svým nákupem podpořili dobrou věc.

Michaela Paclíková, Lucie Kačerová, G2.A


Heyrovský

Jaroslav Heyrovský bádající, objevující

Dne 3. 10. 2018 se žáci druhých a třetích ročníků zúčastnili rozsáhlé přednášky o prvním českém nositeli Nobelovy ceny Jaroslavu Heyrovském. Programem nás provázela paní Ing. Květoslava Stejskalová, CSc., která nám přiblížila jak osobní život J. Heyrovského, tak jeho bádání v oboru fyzikální chemie a objev polarografie. Přednáška byla součástí doprovodného programu výstavy Příběh kapky o J. Heyrovském, která se nachází v prvním patře našeho gymnázia. Tato přednáška nám rozšířila vědomosti o prvním českém nositeli Nobelovy ceny za chemii.

Alexandra Jindrová, G3.A


Softball

Exkluzivní utkání legend v softballu

Sportu zdar, a softballu obzvlášť! Dovolujeme si Vás pozvat na Exkluzivní utkání legend v softballu. Jelikož se jedná o historicky první zápas, dovolili jsme si oslovit dva megahvězdné kapitány soupeřících teamů- totiž pana Plhu a pana Procházku. Přijďte nás podpořit na dukelský stadion baseballu Pasos v pátek 12. 10. od 16:00! Garantujeme vám příjemně strávené odpoledne v sportovním duchu. Pro více informací sledujte událost Exkluzivní utkání legend v softballu i na Facebooku. Občerstvení je samozřejmě zajištěno.

Za tým kopyt Filip Müller


Jak nám chutná Evropa

Jak nám chutná Evropa

Ve čtvrtek 20. 9. 2018 se sekce francouzského jazyka již tradičně zúčastnila benefičního projektu „Jak nám chutná Evropa“. Veřejnost mohla za symbolický příspěvek nahlédnout do kuchyní od Belgie po Řecko a poznat tak chutě všech možných koutů Evropy. Naše škola tento rok opět zastupovala Francii. V rámci našeho menu jsme pro návštěvníky připravili tradiční slaný koláč zvaný Quiche nebo variaci francouzských sýrů a paštik na francouzských bagetkách. Milovníky sladkého jsme u našeho stánku vítali s čerstvými palačinkami, ať už s čokoládou, nebo džemem. Odpoledne nás moc bavilo. Poznali jsme spoustu nových a inspirativních lidí a večer nás všechny hřálo u srdíčka, že jsme mohli pomoci dobré věci. Výtěžek z celé akce totiž poputuje na podporu Praktické školy Svítání a hendikepovaných dětí.

Natálie Šafářová, G3.A


Selb

Týden s německými studenty

V pátek 14. 9. se nám, pár vyvoleným němčinářům, na týden převrátil svět vzhůru nohama. Přijela k nám skupina milých mladých Němců ze Selbu na výměnný pobyt. Společně s nimi jsme prožili spoustu nezapomenutelných zážitků, obdivovali nespočet skvostů české architektury situovaných v Kutné Hoře, Brně, Praze a samozřejmě v Pardubicích, ale to nejdůležitější – tříbili jsme svoji znalost německého jazyka. I přes časovou i fyzickou náročnost a místy i silné psychické vypětí jsme si uplynulý týden nesmírně užili a odnesli si kupu cenných životních zkušeností. Tímto bychom chtěli poděkovat našemu gymnáziu za to, že celý výměnný pobyt umožnilo, a speciálně pak panu učiteli Mackovi za to, že nad námi na absolvovaných výletech držel ochrannou ruku.

Michaela Staňková, G3.C


Lípa

Strom Olgy Havlové před budovou gymnázia

Strom Olgy Havlové je označení použité pro 85 stromů, které Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové vysadil či ještě vysadí v průběhu roku 2018 u příležitosti 85 let od narození první dámy. Ve středu 12. září 2018 byl před budovou našeho gymnázia vysazen v pořadí 55. strom – konkrétně lípa srdčitá. Gymnázium Mozartova se tímto krokem připojilo k uctění památky této mimořádné osobnosti.

Mgr. Radka Klempířová, zástupkyně ředitele školy


Adaptační kurz

Adaptační kurz G1.C

Ve dnech 5. – 7. 9. 2018 se třída G1.C zúčastnila adaptačního kurzu v Ústí nad Orlicí. Jídlo bylo výborné a lepší počasí jsme si nemohli přát. Učitelé sestavili skvělý program, který nás zabavil až do pozdních hodin, a skvěle tím přispěli ke stmelení našeho kolektivu.

Libor Pezinek, G1.C


Ukliďme Česko 2018

Ukliďme Česko 2018

V pátek 7. 9. 2018 jsme se my, žáci druhých ročníků, zúčastnili dobrovolnické akce, pořádané Městským obvodem Pardubice II, Ukliďme Česko 2018. Jejím účelem je uklidit nepořádek a ilegálně vznikající černé skládky, a tak pomoci našemu životnímu prostředí. Akce byla přijata všemi žáky se značnou dávkou nadšení. Hned ráno jsme se vydali do prostor pravého břehu řeky Labe, kde jsme byli po krátké bezpečnostní instruktáži vybaveni náležitými pomůckami (igelitové pytle, látkové rukavice), následně jsme se rozdělili na několik skupin a mohli jsme se směle pustit do práce. Nacházeli jsme velmi kuriózní předměty, mezi nejvýraznější jednoznačně patřil nákupní vozík. Pořádanou akci jsme si opět velmi užili, neboť si uvědomujeme důležitost našeho životního prostředí, a tak jsme odcházeli s dobrými pocity, že jsme přiložili ruce k dílu pro jeho zachování dalším generacím.

Studenti G2.A


Staveniště

Repríza Děvčete s čertem v těle již tuto neděli v Holicích!

Je nám ctí pozvat Vás na reprízu autorské komedie Děvče s čertem v těle, která se uskuteční v neděli 9. září 2018 od 18 hodin v Kulturním domě v Holicích. Vstupenky se budou prodávat přímo na místě v den představení. Hra Vám představí dobu první republiky jako éru rozverných hospodyní, masérských salónů, záletných manželů a stejně záletných ženušek. To vše za doprovodu oné typické hudby plné nostalgie a pěveckých výstupů. Na divadelních prknech budete moci vidět studenty našeho gymnázia, včetně těch, kteří již na jaře úspěšně odmaturovali. V titulních rolích se blýsknou Andrea Pospíšilová, Hana Nálevková, Tomáš Vodvářka a Matěj Plšičík a zdárně sekundovat jim budou Magdaléna Malířová, Martin Žihlo, Anežka Holubová a další. Doufáme, že na velký úspěch červnové premiéry navážeme neméně úspěšnou reprízou. Tak neváhejte a přijďte, těšíme se na Vás!

Honza Bolehovský, Veronika Němcová, Lucie Škarvadová


Voda
Voda

Adaptační kurz G1.A

Pondělí 3. září, neboli první školní den, vyrazila, naše již brzy pověstná třída G1.A, do Ústí nad Orlicí na vytoužený adaptační kurz. I když jsme byli téměř všichni značně nervózní, hned po pár společně strávených chvílích na hotelu nervozita zanikla a my se hodili do pohody. Po několika úvodních seznamovacích hrách jsme si dokonce i zapamatovali jména všech svých nových spolužáků, soupeřili s béčkem a premýšleli o tom, co nás bude další dny čekat. Nakonec jsme veškeré hry i s bojovkou zvládli bez úrazu a všichni živí, zdraví a “nicnetušící” už doopravdy nastoupili na vysněný Mozarťák.

Nati Zemanová G1.AŠkolský portál
Pardubický kraj
EU OPVK

Úvodní stránka
Gympl roku 2016
Facebook profil
Verze stránek 24.23, 14. 11. 2018
© 2018 · Mgr. Petr Harbich