Akce ve školním roce 2020/2021

Německé divadlo

Festival německého divadla

Jako každý rok, tak i letos jsme se chystali na Festival německého divadla, které pravidelně navštěvujeme. Coronavirus se nám letos snažil naše plány překazit. Německé divadlo jsme ale i tak navštívili a to online. Díky Galli Theater aus München, které odehrálo několik představení, využili naši žáci možnost shlédnout online inscenace Voll vernetzt a Helden! Vystoupení jsme si moc užili, děkujeme divadlu Galli za skvělá vystoupení a těšíme se na příští rok, doufejme už zase v divadle.

Sekce NJ

Přijímací testy

Přednáška pana Ing. Jiřího Nožičky, Ph. D.

Finanční gramotnost je taková gramotnost, o které si můžeme myslet, že ji ovládáme, a poté se naskytne možnost vyslechnout si přednášku Ing. Jiřího Nožičky, Ph. D. z Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice, kde si můžeme ověřit, že stoprocentně finančně gramotný je z nás jen málokdo. Přednáška byla přínosná co se obohacení o nové informace podložené zážitky z praxe týče, což v kombinaci s netypickým přednesem pana inženýra činí výsledný prožitek lépe zapamatovatelným. Jelikož je toto téma rozsáhlé, setkáme se s panem doktorem ještě jednou, začátkem roku 2021, kdy společně opět nahlédneme do problematiky jemu blízké finanční gramotnosti. A nezapomeňte: „ Když Vám říkají, že to NEJDE – berte to jako VÝZVU!!“

Z. Hrochová G4.B, R. Klempířová

Sportovní kurz

Sportovní kurz G3.A a G3.B

Letos se na sportovní kurz netradičně vydali žáci třetích ročníků. Počasí nám přálo a kromě ranních mrazíků jsme si užívali slunečních paprsků i příjemných teplot. Každý den na nás čekalo spoustu zábavných aktivit, zahrnujících například volejbal, adrenalinem nabitý softbal, netradiční frisbee nebo fotbal. K tomu všemu jsme běželi lesní orientační běh ve dvojicích, který nakonec doběhli i ztracené dvojice s hrůzou v očích, že poběží i ten noční. Ten nakonec dopadl nad očekávání dobře, všichni si ho moc užili a hlavně se ve zdraví (pouze s pár šrámy na nohou) vrátili. S rostoucí únavou přicházel i velký hlad, který jsme ukojili skvělým jídlem v táborové jídelně. Ke konci kurzu jsme si kromě unavených svalů odváželi i spálené tváře od sluníčka, takže jsme vypadali jak pravěcí bojovníci s výhružně namalovanou tváří. Nicméně páni učitelé se nás nezalekli a naložili nám poslední náročný úkol, souboj týmů v Turnaji šampiónů. I přes velkou rivalitu mezi třídami G3.A a G3.B a pomlácené ruce i nohy jsme všichni zvítězili minimálně sami nad sebou a překonali hranici svých sil. Večer jsme už strávili klidně s makovými koláči, které pro nás upekla maminka naší spolužačky Denči, které kromě nápisu GYMOZART a PECKA hlásily i číslo Denčiných 18. narozenin. (Dodatečně ještě jednou všechno nejlepší!) Závěrečný táborák jsme si užili na maximum, k hraní na kytaru jsme si opekli buřty, zazpívali si a plní radosti jsme si užívali kouzlo okamžiku.
Tímto chceme poděkovat hlavně pánům učitelům Voltrovi, Plhovi, Mackovi a Procházkovi za profesionální a zároveň přátelský přístup a areálu Pecka za skvělé jídlo a ubytování. Myslím, že za všechny mohu říct, že kurz nám pomohl nejen zlepšit se ve sportovních aktivitách, ale podpořil v nás i týmového ducha. Děkujeme!

Adéla Pražáková, G3.B

Adaptační kurz 1. ročníků

„Adapťák“ v Resortu Březová u Třebíče

Trampolíny, lana, „Bongo“,
Lukostřelba… ADAPŤÁK!!!!
Užívali jsme narámně
A na 100% nemarně:
Úsměvy, únava, akce,
V třídách skvělá spolupráce,
Pak tiché noci „bez sna“…
Kde? V outdorovém Resortu Březová!
V pondělí zase do lavic,
Jsme gympláci teď navíc.
K novým zážitkům velký krok,
Těšíme se všichni na nový školní rok!

žáci G1.A, B, C a jejich třídní učitelé

Verze stránek 27.10, 22. 11. 2020