Studio GyMo – divadelní soubor Gymnázia, Pardubice, Mozartova 449

Gymnázium, Pardubice, Mozartova 449 zahájilo ve školním roce 2020/2021 činnost Studia GyMo, vlastního divadelního souboru, jehož aktuální obsazení čítá 10-15 studentů školy.

Cílem Studia GyMo je vyhledávání a rozvíjení talentů a prohlubování kreativního myšlení studentů, vzdělávání v netradičním oboru, příprava vlastních projektů pro vrstevníky, ale i širší veřejnost, vytváření silné základny moderní mládeže s maximálně možným kulturním rozhledem, zvyšování zájmu o všeoborovou uměleckou tvorbu a posilování kulturního vědomí a důležitosti kultury pro život člověka. V dramatickém souboru tedy najdou uplatnění ti, které obecně baví divadlo, rádi zpívají, tancují a poznávají nové zkušenosti.

Studio GyMo vedou bývalí absolventi našeho gymnázia a studenti vysoké školy mající dlouholeté zkušenosti s řízením dramatického souboru, Hana Nálevková a Jan Bolehovský, kteří budou svým svěřencům nejen předávat základy herecké profese, ale nastudují s nimi i vlastní představení, jež bude poté uvedeno ve slavnostní premiéře publiku z řad školy i širší veřejnosti.

Divadelní soubor GyMo

Divadelní soubor našeho gymnázia hledá nové tváře!

Přijďte vyzkoušet štěstí na konkurz, který se ponese v ryze přátelském duchu a bude se konat v úterý 20. 9. 2021 v 13:00 v aule našeho gymnázia. Potvrďte, prosím, svoji účast na konkurzu zasláním zprávy na email: divadlo@gymozart.cz. Pokud vám tento termín nevyhovuje, pište na náš školní divadelní email. Domluvíme se individuálně. Těšíme se na viděnou!

Hana Nálevková, Jan Bolehovský

Instagram profil