Studio GyMo – divadelní soubor Gymnázia, Pardubice, Mozartova 449

Gymnázium, Pardubice, Mozartova 449 zahájilo ve školním roce 2020/2021 činnost Studia GyMo, vlastního divadelního souboru, jehož aktuální obsazení čítá 10-15 studentů školy.

Cílem Studia GyMo je vyhledávání a rozvíjení talentů a prohlubování kreativního myšlení studentů, vzdělávání v netradičním oboru, příprava vlastních projektů pro vrstevníky, ale i širší veřejnost, vytváření silné základny moderní mládeže s maximálně možným kulturním rozhledem, zvyšování zájmu o všeoborovou uměleckou tvorbu a posilování kulturního vědomí a důležitosti kultury pro život člověka. V dramatickém souboru tedy najdou uplatnění ti, které obecně baví divadlo, rádi zpívají, tancují a poznávají nové zkušenosti.

Studio GyMo vedou bývalí absolventi našeho gymnázia a studenti vysoké školy mající dlouholeté zkušenosti s řízením dramatického souboru, Hana Nálevková a Jan Bolehovský, kteří budou svým svěřencům nejen předávat základy herecké profese, ale nastudují s nimi i vlastní představení, jež bude poté uvedeno ve slavnostní premiéře publiku z řad školy i širší veřejnosti.

Studio GyMo

Aktuality Studia GyMo

V úterý 14. 9. a ve čtvrtek 16. 9. 2021 proběhl v aule našeho gymnázia konkurz, resp. nábor nových (ale také "staronových") tváří do školního divadelního souboru Studio GyMo. Účast byla hojná, v řadách našich studentů jsme objevili skutečně výjimečné talenty a náš divadelní soubor tedy v současné době tvoří 12 mladých a nadějných herců a hereček. Právě s nimi začneme v co nejbližší možné době s nastudováním nové divadelní hry, o jejíž přípravách a premiéře budete včas dopředu a průběžně informováni. Děkujeme všem studentům, kteří projevili zájem a dorazili na konkurz, velmi si toho vážíme.

Hana Nálevková, Jan Bolehovský

Verze stránek 28.83, 13. 1. 2022