Studio GyMo – divadelní soubor Gymnázia, Pardubice, Mozartova 449

Gymnázium, Pardubice, Mozartova 449 zahájilo ve školním roce 2020/2021 činnost Studia GyMo, vlastního divadelního souboru, jehož aktuální obsazení čítá 10-15 studentů školy.

Cílem Studia GyMo je vyhledávání a rozvíjení talentů a prohlubování kreativního myšlení studentů, vzdělávání v netradičním oboru, příprava vlastních projektů pro vrstevníky, ale i širší veřejnost, vytváření silné základny moderní mládeže s maximálně možným kulturním rozhledem, zvyšování zájmu o všeoborovou uměleckou tvorbu a posilování kulturního vědomí a důležitosti kultury pro život člověka. V dramatickém souboru tedy najdou uplatnění ti, které obecně baví divadlo, rádi zpívají, tancují a poznávají nové zkušenosti.

Studio GyMo vedou bývalí absolventi našeho gymnázia a studenti vysoké školy mající dlouholeté zkušenosti s řízením dramatického souboru, Hana Nálevková a Jan Bolehovský, kteří budou svým svěřencům nejen předávat základy herecké profese, ale nastudují s nimi i vlastní představení, jež bude poté uvedeno ve slavnostní premiéře publiku z řad školy i širší veřejnosti.

Studio GyMo

Činost Studia GyMo

Studio doposud uvedlo hry: Děvče s čertem v těle (2018), Uličnice (2019). V současné době je v plánu nastudování hry Dívčí válka (2020). Konkurz na toto představení se konal 14. 9. 2020.

divadlo@gymozart.cz

Verze stránek 26.91, 21. 10. 2020