Studio GyMo – divadelní soubor Gymnázia, Pardubice, Mozartova 449

Gymnázium, Pardubice, Mozartova 449 zahájilo ve školním roce 2020/2021 činnost Studia GyMo, vlastního divadelního souboru, jehož aktuální obsazení čítá 10-15 studentů školy.

Cílem Studia GyMo je vyhledávání a rozvíjení talentů a prohlubování kreativního myšlení studentů, vzdělávání v netradičním oboru, příprava vlastních projektů pro vrstevníky, ale i širší veřejnost, vytváření silné základny moderní mládeže s maximálně možným kulturním rozhledem, zvyšování zájmu o všeoborovou uměleckou tvorbu a posilování kulturního vědomí a důležitosti kultury pro život člověka. V dramatickém souboru tedy najdou uplatnění ti, které obecně baví divadlo, rádi zpívají, tancují a poznávají nové zkušenosti.

Studio GyMo vedou bývalí absolventi našeho gymnázia a studenti vysoké školy mající dlouholeté zkušenosti s řízením dramatického souboru, Hana Nálevková a Jan Bolehovský, kteří budou svým svěřencům nejen předávat základy herecké profese, ale nastudují s nimi i vlastní představení, jež bude poté uvedeno ve slavnostní premiéře publiku z řad školy i širší veřejnosti.

Dívčí válka

Dívčí válka v režii Mozarťáku

Je nám velkou ctí a milou povinností pozvat vás na slavnostní premiéru naší neotřelé a rozverné komedie Dívčí válka, jež se uskuteční ve středu dne 1. června 2022 v 18 hodin ve velkém sále Skautského centra v Pardubicích. Vstupenky je možné zakoupit v kabinetu u Bc. Bolehovského (úterý, čtvrtek a pátek vždy o velké přestávce), popř. přímo na místě v den premiéry. Cena vstupného: 130 Kč (dospělí), 90 Kč (senioři, studenti do 18 let). V hlavních rolích se blýsknou Natálie Klárová, Tomáš Kachlík a Jáchym Vohradník a zdárně sekundovat jim budou Ester Kachlíková, Boleslav Peřina, Lucie Blažková, Jan Sebránek, Martin Korbel a Martin Vebr. Úsměvnou satiru na známou pověst o dívčí válce si nemůžete nechat ujít. Tak neváhejte a přijďte, těšíme se na vás!

Hana Nálevková, Jan Bolehovský

Instagram profil