Gymozart Gymozart Gymozart Gymozart Gymozart Gymozart
 

Úspěchy našich studentů ve školním roce 2020/2021

Zeměpisná oympiáda

Letošní ročník Geologické olympiády přilákal dosud nejvíce účastníků

Do řešení letošního ročníku Geologické olympiády se aktivně zapojilo 22 studentů, tedy dosud nejvíce. Velkou radost máme z toho, že hned 10 účastníků bylo z řad studentů prvních ročníků. Ve školním a okresním kole nebyla on-line forma testu nic nového, poprvé ale mohli studenti pracovat i z domova. Na základě toho se organizátoři soutěže rozhodli stanovit taková kritéria, aby soutěž v pokračujících kolech zpřístupnili co největšímu počtu řešitelů. Pro naše gymnázium to znamenalo, že do krajského kola postoupilo všech 22 našich studentů...

Mgr. Jan Váňa, garant Geologické olympiády


Zeměpisná oympiáda

Tradiční výsledky Zeměpisné olympiády po netradičním průběhu

Letos poprvé byla vzhledem ke všem okolnostem celá Zeměpisná olympiáda organizována on-line formou. Okresního kola kategorie D se z naší školy zúčastnili 3 studenti s následujícím umístěním: Michal Hybeš z G2.B (1. místo znamenající postup do krajského kola), David Tichý z G2.C (4. místo) a Jiří Bubeníček z G3.B (5. místo). V navazujícím krajském kole obsadil Michal Hybeš v silné konkurenci skvělé 3. místo, přičemž do celostátního kola postoupil pouze vítěz, a tak nám účast v závěrečném národním kole pro letošní ročník jen o pár bodů unikla. Kluci, gratulujeme vám k dosaženým parádním výsledkům a děkujeme za vzornou reprezentaci školy!

Mgr. Jan Váňa, garant Zeměpisné olympiády


AMAVET

Výborné výsledky našich žáků v soutěži AMAVET

Studenti našeho gymnázia Anastázie Skučková s projektem Porovnání 3D tiskáren pro využití ve stomatologii a Daniel Bernkraut s projektem Měření koncentrace vodíku v dechu pomocí polovodičového senzoru na bázi oxidu kovu (MOS) pro potenciální využití v diagnostice malabsorpce fruktózy - reprezentovali naši školu 10. až 18. května 2021 v krajském kole soutěže AMAVET. Za svoje prezentace získali skvělá ocenění.

RNDr. Květa Sýkorová, garant SOČ a AMAVET


Výtvarná soutěž

Výtvarná a literární soutěž Vlajka pro Tibet

Jan Žabenský, žák G1.C našeho gymnázia, obsadil 3. místo v kategorii středních škol v konkurenci 114 výtvarných a literárních děl v soutěži Vlajka pro Tibet. Tato akce je pořádaná společností Lungta v rámci kampaně podpory Tibetu, které se naše škola se každoročně účastní např. vyvěšením tibetské vlajky. V současnosti se chystá výstava nejlepších děl. Honzovi gratulujeme a děkujeme za reprezentaci našeho gymnázia!

Mgr. akad. mal. Vladana Hajnová


SOČ

SOČ 2021 a dvojnásobný postup do celostátního kola pro naši školu

Dne 28. 4. 2021 obhajovalo 51 účastníků ve čtrnácti kategoriích on-line své práce SOČ. Naši školu reprezentovali Anastázie Skučková (G4.B) s prací „Využití 3D tisku ve stomatologii“ a Daniel Bernkraut (G4.A) s prací „Měření koncentrace vodíku v dechu pomocí polovodičového senzoru na bázi oxidu kovu (MOS) pro potenciální využití v diagnostice malabsorpce fruktózy“. Oba naši žáci v krajském kole uspěli a zajistili si přímý postup do celostátního kola. Poděkováni patří vedoucímu Talentcentra Technecium v Pardubicích Mgr. Alexandru Prokopovi, s nímž naše gymnázium dlouhodobě spolupracuje. Děkuji všem za účast a skvělé výkony a oběma postupujícím přeji hodně štěstí v celostátní přehlídce.

Garant soutěží SOČ RNDr. Květa Sýkorová


Výtvarná soutěž

Dvojité vítězství ve výtvarné soutěži pro Nelu Škrabalovou

Žákyně třídy G2.B Nela Škrabalová reprezentovala naše gymnázium ve výtvarné soutěži Zdravá a nemocná příroda Pardubického kraje a obsadila dvě první místa. Jedno prvenství získala v kategorii středních škol, druhé ve veřejném hlasování na internetu. Gratulujeme!

Mgr. akad. mal. Vladana Hajnová


Matematický klokan

Matematický klokan 2021

Letos se této mezinárodní soutěže zúčastnilo na naší škole on-line formou celkem 8 žáků v kategorii Student a 43 žáků v kategorii Junior. Na 24 netradičních úloh z matematiky měli čistého času 75 minut. Kteří žáci si s nimi nejlépe poradili, ukazuje přehledně tabulka včetně toho, jak dopadli v rámci okresu Pardubice i v Pardubickém kraji (vždy jen prvních 10 míst). Při rovnosti bodů rozhodoval věk žáka, kde mladší obsadil lepší umístění. K dosaženým výsledkům gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy!

Mgr. Karel Šild


Frisbee

Nejlepší juniorka ČR ve frisbee z Mozarťáku

Naše studentka Kristýna Tlustá z G2.A byla vyhlášena nejlepší českou juniorkou roku ve sportu ultimate frisbee. Národní sportovní agentuře poskytla zajímavý rozhovor o svém sportu a vlastní motivaci. Velká gratulka Kristýnce a apel na školní team, nechť opráší disky a piluje nejen techniku!

Mgr. Erika Macková


FRJ olympiáda

Anna Novotná z G3.B druhá nejlepší v kraji!

Dne 8. 4. 2021 se uskutečnilo krajské kolo Olympiády ve francouzském jazyce, ve kterém naše gymnázium reprezentovala Anička Novotná z G3.B. V online soutěži se jí podařilo vybojovat skvělé 2. místo v kategorii B1, a stala se tak náhradníkem pro celorepublikové kolo. Aničce velice děkujeme za skvělou reprezentaci školy a blahopřejeme ke krásnému umístění.
Bravo! Chapeau bas! Félicitations!

Za sekci francouzského jazyka Mgr. Hana Kusá


ŠPJ olympiáda

Úspěch v krajském kole Olympiády ve španělském jazyce

V pondělí 29. 3. 2021 proběhlo krajské kolo Olympiády ve španělském jazyce, kdy organizátorem byl Dům dětí a mládeže BETA Pardubice. Letošní rok byl trochu atypický vzhledem k pandemické situaci a o to více si pak vážíme toho, že se španělštináři nenechali odradit a olympiády se zúčastnili i on-line. Patří jim za to náš obdiv a respekt. I žáci naší školy byli aktivní a reprezentovala nás Adéla Kratochvílová z G4.C, která se umístila na 3. místě. Velice Adéle děkujeme a gratulujeme.

Mgr. Alexandra Carreño Pořízová


NEJ olympiáda

Okresní kolo Olympiády v německém jazyce online

Přestože byly jazykové soutěže od školních kol výše zrušeny, proběhlo minulý týden online neoficiální okresní kolo Olympiády v německém jazyce. Soutěžící hovořili bez přípravy na různá témata týkající se každodenního života. Všichni zúčastnění předvedli velmi hezké výkony. Naši školu reprezentoval David Švadlenka ze třídy G2.B, který se umístil na 4. – 6. místě. K předvedenému výkonu mu blahopřejeme, děkujeme za reprezentaci školy a přejeme hodně elánu do dalšího studia němčiny.

Za porotu Mgr. Jaroslav Macek


Biologická olympiáda

Školní kolo Olympiády z biologie

V bojových podmínkách současné kovidové situace se opět po roce uskutečnila na naší škole Olympiáda z biologie, tentokráte netradičně on-line formou. Žáci rozděleni do dvou kategorií - A ( 3. 4. ročníky) B ( 1. 2. ročníky), plnili zadání ze svých základen, které mají většinou doma. Praktická část testu byla přizpůsobena těmto podmínkám. Poznávačka rostlin a živočichů společně s testem byly již tradiční formou. V kategorii A na medailových pozicích skončily: 1. Klimešová L. , 2. Paclíková M. , 3. Frišová P. V kategorii B na medailových pozicích skončili: 1. Křivka M. , 2. Černá A, 3. Vaňková A. Všem účastníkům děkujeme za odvahu se zúčastnit školního kola a prvním dvěma z každé kategorie držíme palce v krajském kole.

Katedra biologie


ŠPJ olympiáda

Školní kolo Olympiády ve španělském jazyce

Dne 25. 2. 2021 proběhlo on-line školní kolo Olympiády ve španělském jazyce v kategorii SŠ II (nad 3 roky studia jazyka). Celkem se soutěže zúčastnili 4 žáci ze třetích a čtvrtých ročníků a hodnotící komisi tvořili již tradičně učitelé Alexandra Carreño Pořízová a Rodrigo Carreño Salgado. Vítězem školního kola se stala Adéla Kratochvílová (4.C), ale bohužel krajské i celostátní kolo je letos zrušené. Velmi si ceníme dobrovolné účasti všech žáků, kteří i nadále projevují zájem o tento jazyk i přes nelehkou pandemickou situaci.

Mgr. Alexandra Carreño Pořízová


NEJ olympiáda

Školní kolo Olympiády v německém jazyce

V úterý 24. 2. se na naší škole uskutečnilo školní kolo soutěže v německém jazyce. Olympiáda proběhla poprvé distančně a zúčastnilo se jí 12 žáků z druhého a třetího ročníku. Na prvním místě se umístil David Švadlenka z G2.B, na druhém místě skončila Pavlína Švestková z G2.C a třetí místo získala Anna Petrová z G3.C. Bohužel byla všechna další kola oficiálně zrušena, takže soutěž byla pro všechny letos jen soutěží útěchy. Přesto všem účastníkům děkujeme za předvedené výkony a nejlepším blahopřejeme.

Mgr. Michaela Plhová, Mgr. Jaroslav Macek, sekce NJ


DEJ olymp

Kristýna Macháčková z G4.A vítězkou okresního kola Dějepisné olympiády!

I přes probíhající distanční výuku se letos uskutečnilo školní (26. 11. 2020) i okresní kolo (15. 1. 2021) Dějepisné olympiády. Pouze se přesunulo do on-line prostředí. Mezi 11 účastníky z pardubického okresu jsme měli dokonce pět želízek v ohni – zkušené matadory ze 4. ročníku Petra Kubanta a Kristýnu Macháčkovou (oba G4.A), Tomáše Kachlíka z G2.A, který se s úspěchem účastnil již vloni, a nadějné nováčky z prvního ročníku Davida Vávru (G1.C) a Markétu Poláčkovou (G1.B). Úspěšnou účast našich žáků korunovala svým výkonem Kristýna Macháčková, která v silné konkurenci zvítězila a postoupila tak do krajského kola. Mezi nejlepší se probojoval i Petr Kubant, který skončil na krásném 4. místě. Všem pěti gratulujeme, děkujeme za skvělou reprezentaci našeho gymnázia a Týně přejeme hodně štěstí v krajském kole.

Mgr. Lucie Škarvadová, garant Dějepisné olympiády


ZEM olympiáda

Školní kolo Zeměpisné olympiády letos poprvé online

Od pondělí 25. ledna 2021 zná naše gymnázium odpověď na otázku, kdo nás bude reprezentovat v letošním okresním kole Zeměpisné olympiády. Cesta k postupu nebyla vůbec snadná. Soutěžící si museli poradit se dvěma třicetiminutovými on-line testy zadávanými prostřednictvím našeho školního informačního systému aSc EDUPage. Kromě atlasu a studijních materiálů bylo povoleno i vyhledávání na internetu. S touto dosud neobvyklou formou si nejlépe poradil Michal Hybeš z G2.B, který v součtu obou testů dosáhl úctyhodné úspěšnosti ve výši 96,3 %. Jen kousek za Michalem skončil druhý postupující David Tichý ze třídy G2.C s úspěšností 93,5 %. Pozici náhradníka si svým krásným 3. místem zasloužil zkušený Jiří Bubeníček ze třídy G3.B.
Děkujeme všem soutěžícím za vyrovnaný a napínavý souboj, postupujícím přejeme mnoho úspěchů a budeme se těšit, že nám zachováte přízeň i v dalších ročnících.

Mgr. Jana Veselková, Mgr. Jan Váňa


ANJ olympiáda

Školní kolo soutěže v anglickém jazyce

Ve středu 13. 1. 2020 se konalo školní kolo soutěže v anglickém jazyce, poprvé vzhledem k epidemiologické situaci v online podobě. Na prvním místě se umístil Patrik Landsmann G3.A, na druhém místě Salome Korbelová G3.C a na třetím místě Anna Všetečková G3.A. Všem účastníkům blahopřejeme a děkujeme za účast v tomto velmi netradičním kole. První dva nás budou reprezentovat v okresním kole, které se rovněž uskuteční v online podobě na gymnáziu Dašická. Oběma přejeme hodně štěstí v dalším kole.

Mgr. Soňa Chalupová, garant ANJ


Matematický klokan 2020

Matematický klokan 2020

Letos se této mezinárodní soutěže zúčastnilo na naší škole on-line formou celkem 5 žáků v kategorii Student, 21 žáků v kategorii Junior a 3 žáci v neobvyklé kategorii Kadet. Jednalo se totiž o odložené kolo z března 2020 a žáci tak mohli soutěžit i v kategoriích, do kterých patřili na jaře. Na záludné otázky z matematiky měli 75 minut a kdo si s nimi nejlépe poradil ukazuje přehledně tabulka včetně toho, jak dopadli v rámci okresu Pardubice i v Pardubickém kraji (prvních 10 míst). K dosaženým výsledkům gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy!

Mgr. Karel Šild


Prezentiáda 2020
Prezentiáda

Celostátní kolo Prezentiády 2020 ovládl tým Gymnázia Mozartova

V pátek 18. září 2020 jsme se jako tým Nudle vydali na celostátní finále Prezentiády (soutěže v prezentačních dovednostech) do Brna na Ekonomicko-správní fakultu MUNI. Na začátku září dostal každý tým, který postoupil z krajského online kola, na výběr dvě nová témata společně se zadaným kontextem prezentace. My jsme si vybrali téma „Za 5 minut dvanáct“ v přiděleném kontextu „V kavárně s kamarády“. Před porotou a obecenstvem jsme se v dopoledním bloku soutěže společně s dalšími týmy vystřídali v prezentaci našich témat a následovala pauza, při které se porota rozhodovala o vybrání šesti nejlepších týmu do superfinále.
Do tohoto superfinále se povedlo probojovat i nám. Každý tým si poté vylosoval flash disk, na kterém byla neupravitelná prezentace s devíti náhodnými obrázky, které se automaticky po dvaceti sekundách přepínaly. Naším úkolem pak bylo během jedné hodiny vymyslet podle daných obrázků souvislou prezentaci na libovolné téma. Po otázkách poroty a následné půl hodinové pauze došlo na vyhlášení. Týmy se postupně vyhlašovaly od 6. místa. Nakonec došlo na poslední týmy, z kterých právě ten náš vzešel jako vítězný.
Chtěli bychom obrovsky poděkovat panu řediteli, učitelskému sboru (jmenovitě panu učiteli Voltrovi, paní učitelce Kalenské a paní učitelce Suchánkové), spolužákům, kteří nám pomáhali s fotkami a především i všem Vám, kteří jste nám věnovali Váš čas v podobě vyplnění našeho dotazníku. Pokud by kohokoli zajímalo, jak vypadala naše prezentace v již zmiňovaném dopoledním bloku, je k dispozici ke stažení společně se scénářem s vyznačenými slovy pro překlikávání na této adrese. Ještě jednou děkujeme.

Studentský tým Nudle (Anna Honsová, David Ryba), G4.A


Cambridge English: Advanced (CAE)

Úspěch našich absolventů

I přes výjimečnou situaci spojenou s distanční výukou a následně probíhající maturitní zkoušky se v červenci 2020 dva studenti G4.C, dnes již absolventi naší školy, zúčastnili mezinárodních zkoušek Cambridge English: Advanced (CAE). Nejenže oba zkoušku složili, ale dokonce svými vynikajícími výsledky dosáhli úrovně nejvyšší, a to úrovně C2 (Cambridge English: Proficiency). Jakub Vinklárek i Jan Vaníček shodně obdrželi 206 bodů z 210 možných. Oběma chlapcům gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v dalším studiu.

Mgr. Dita SaxováŠkolský portál
Pardubický kraj
EU OPVK

Úvodní stránka
Gympl roku 2019
Škola doporučená zaměstnavateli 2019
Facebook profil
Prohlášení o přístupnosti webu
Verze stránek 28.37, 13. 10. 2021
© 2007 - 2021 · Mgr. Petr Harbich