Gymozart Gymozart Gymozart Gymozart Gymozart Gymozart
 

Úspěchy našich studentů ve školním roce 2023/2024

Astronomická olympiáda

Astronomická olympiáda

Školního kola astronomické olympiády se zúčastnili 3 žáci v kategorii AB a 1 žák v kategorii CD. Postup do krajského kola si vybojoval pouze Lukáš Machatý z G1.B (kategorie CD), ve kterém se ziskem 59 bodů (ze 100 možných) umístil na skvělém prvním místě jako úspěšný řešitel bez postupu do celostátního finále. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Karel Šild, garant AO


Branný závod Legie

Úspěchy v branném závodě Legie

Ve čtvrtek 25. dubna se dva šestičlenné týmy z našeho gymnázia (z G1.C a G2.A) zúčastnily branného závodu Legie, který proběhl tradičně na Zámečku v Pardubičkách. Tato soutěž je připravována v duchu vojenského výcviku a činnosti našich vojáků během 1. světové války. Je připomínkou hrdinů, kteří bojovali na všech frontách první světové války v letech 1914–1918 a měli zásadní vliv na vznik samostatného Československa... Z velké konkurence 11 týmů se družstvo „Perníčků“ z G1.C (Adéla Vacková, Jakub Pekárek, Simona Bandžuchová, Natálie Pevná, David Spálenský a Kryštof Baudyš) umístilo na krásném 2. místě s celkovým počtem 17 560 bodů. Od prvního místa je dělilo pouze nepatrných 20 bodů a díky tomu postupují do celostátního kola, které se uskuteční již 16. května v olomouckém lanovém centru Proud. Všichni zúčastnění si závod moc užili a už teď se těší na finále do Olomouce!

Adéla Vacková, G1.C


Prezentiáda 2024
AMAVET 2024

Prezentiáda v podání našich studentů

Ve dnech 16. a 17. dubna se na našem gymnáziu konala krajská kola Prezentiády pro střední školy, kterých se zúčastnily i dva týmy z naší školy – „Mozarťačky“ ve složení Ester Kachlíková (G3.B) a Veronika Fučíková (G2.C) a „Paraplata“ Kateřina Mikulášová a David Spálenský (oba G1.C). Jednotlivé týmy vytvářely prezentace na zadaná témata – tento rok si mohly zvolit mezi tématy „(ne)možné“ nebo „To je intimní“. Každý zadání pojal po svém a výsledkem byly úžasné, originální prezentace. Oba týmy reprezentující naši školu se svého zadání zhostily na výbornou a s přehledem své prezentace zvládly. Tým Paraplata se v celkovém pořadí umístil na krásném 2. místě, a může se tak zúčastnit grandfinále v Brně. Pro všechny přítomné byl tento den nezapomenutelným zážitkem a odnášejí si z něj inspiraci pro své další projekty.

Mgr. Tomáš Voltr, garant Prezentiády


Juniorský maraton

Juniorský maraton 2024 – Active life, happy mind!

Letošní předposlední semifinálové kolo 26. ročníku Juniorského maratonu zamířilo do našeho města. Štafetový závod určený výhradně pro středoškoláky se konal v lokalitě Na Špici, kde desetičlenná družstva zdolávala maratonskou trať, přičemž minimálně tři úseky musely obsadit dívky. Náš tým ve složení Matouš Pavlík (G2.A), Radim Kopiště (G2.C), Martina Drahá (G3.A), Martin Stoček (G3.C), Julie Pospíšilová (G2.A), Tomáš Grof (G2.A), Alžběta Kuhnová (G2.C), Šimon Rázek (G2.A), Filip Bunček (G1.B) a Jan Fidler (G1.B) vybojoval 4. místo, přičemž mu jen pár metrů scházelo na „bednu“. Tak snad tréninková motivace pro příště :) Vřelé díky za reprezentaci naší školy a budeme se těšit zase za rok!

Sekce TV


Chemická olympiáda

Krajské kolo olympiády z chemie

Ve středu 10. 4. jsme se s Danielem Martiníkem (G2.C) v doprovodu pana učitele Voltra zúčastnili krajského kola chemické olympiády pořádané MŠMT. Soutěž se konala na půdě Přírodovědecké fakulty Univerzity Hradec Králové. Letošní téma pro naší kategorii C byly d a f-prvky, komplexní sloučeniny, sestavování rovnic a chemické výpočty. V chemickém duchu jsme si užili den v prostředí hradecké univerzity, vyzkoušeli jsme si práci v nových laboratořích s krásným výhledem a vybojovali jsme 15. a 16. místo v kraji.

Sára Pavlišová G1.C


Ultimate frisbee

Mozarťák opět boduje v SŠL UF

Dne 9. a 18. 4. jsme se zúčastnili dvou kvalifikací v rámci Středoškolské ligy v ultimate frisbee. Již z podzimní části jsme měli skvěle našlápnuto, a tak jsme do zápasů nastoupili pozitivně naladěni. V Hradci Králové jsme předvedli neskutečný výkon a opět se mohli pyšnit prvním místem! O týden později jsme vyrazili do Olomouce, kde nám příliš nepřálo počasí, ale to našim výkonům rozhodně neubralo na kvalitě. Prali jsme se o každý bod a až v samotném finále jsme byli těsně poraženi. Odnášíme si tedy krásné druhé místo! Po těchto skvělých výsledcích jsme získali významný počet bodů do republikového finále, které se bude konat v Praze, a jsme připraveni se poprat o stupně vítězů!

Kateřina Dubská, G3.C


Matematický klokan

Matematický klokan

Letos se této mezinárodní soutěže zúčastnilo na naší škole celkem 24 žáků v kategorii Junior a 9 žáků v kategorii Student. Se záludnými otázkami z matematiky si během 75 minut nejlépe poradil Filip Bunček z třídy G1.B se ziskem 103 bodů ze 120 možných a ve své kategorii Junior v rámci okresu Pardubice jednoznačně zvítězil a v Pardubickém kraji skončil na skvělém 3. místě. V kategorii Student opanovala výsledkovou listinu v okrese Pardubice Ivana Ludvíková z třídy G4.C ziskem 101 bodů, což v rámci Pardubického kraje stačilo na 2. místo. K dosaženým výsledkům gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy!

Mgr. Karel Šild (školní garant MK)


Fyzikální olympiáda

Fyzikální olympiáda

Úspěšným řešitelem domácího kola 65. ročníku Fyzikální olympiády v kategorii D se stal Lukáš Machatý z G1.B, který si tím zajistil účast v krajském kole, kde se ziskem 32 bodů (ze 40 možných) umístil na krásném 4. místě. Gratulujeme a děkujeme za vornou reprezenaci školy.

Mgr. Karel Šild (školní garant FO)


Dějepisná soutěž gymnázií

Dějepisná soutěž i s naší účastí

Ve středu 3. dubna 2024 se v prostorách naší školy konalo krajské kolo celostátní Dějepisné soutěže gymnázií. Úvodní slavnostní zdravici přišel soutěžícím žákům předat pan Josef Kozel, radní Pardubického kraje pro oblast školství. Celkem se na naši školu sjelo 10 týmů z různých gymnázií napříč Pardubickým krajem. Koordinátorem této akce za Pardubický kraj byl Mgr. Bolehovský a naše gymnázium reprezentovali Amálie Nepivodová (G3.B), Matyáš Burda (G3.A) a Adam Týč (G3.A). Náš tým bojoval hrdinně o vítězství do poslední sekundy a ačkoli se na pomyslné "bedně" neumístil, předvedl skvělý výkon a důstojně reprezentoval naše gymnázium. Historii bychom si měli připomínat, aneb jak kdysi pravil antický filozof Cicero: "Dějiny jsou svědky času, světlem pravdy, živou pamětí, učitelkou života a poslem minulosti..."

Mgr. Jan Bolehovský, garant Dějepisné soutěže


AMAVET 2024
AMAVET 2024

Dvě práce v celostátním kole AMAVETU!

Ve čtvrtek 22. února se na SPŠ chemické Pardubice konal XVI. ročník soutěže Festival vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji – AMAVET. Za naši školu soutěžily tyto práce: Modulace hoření raketového paliva na bázi „rocket candy“ (Petr Zelinka, G4.C), Wellbeing a postoperační následky pacientů s nejčastějšími typy degenerativního onemocnění žluté skvrny (Eliška Pejřilová, G4.A), DPZ a terénní pozorování parametrů prostředí v kontextu šíření invazních dřevin v urbánním prostředí Pardubic (Jan Žabenský, G4.C), Nová hedvábná stezka v kontextu ekonomického vývoje zapojených oblastí Asie (David Vávra, G4.C), Využití počítačové analýzy obrazu k predikci metabolického syndromu z řezu tukové tkáně (Jana Machovcová, G4.B) a Ultralehké proudové motory pro drony (Stanislav Hladík, G3.C). Všechny práce úspěšně postoupily do krajského kola soutěže, které proběhlo ve čtvrtek 7. a v pátek 8. března ve výstavním centru IDEON v Pardubicích. Do národního finále XXIX. ročníku soutěže EXPO SCIENCE AMAVET, které proběhne v dubnu 2024 v Praze, postupuje celkem 20 projektů a mezi nimi nechybí práce Jany Machovcové z G4.B a Standy Hladíka z G3.C! Všem studentům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy a Janě a Standovi budeme držet pěsti v celostátním kole!

RNDr. Květa Sýkorová, garant soutěže


BIO olympiáda

Známe nejlepší biology naší školy

Školní kolo Biologické olympiády už zná své vítěze! V kategorii A (3. a 4. ročník) zvítězil o pouhý půlbod Ondřej Pařík před Matějem Kaňkou (oba G3.B). V těsném závěsu skončil třetí David Rosa (G4.A). V kategorii B (1. a 2. ročník) jednoznačně dominovala Lea Nožičková (G2.B) a s velkým odstupem za sebou nechala Antonína Koubu (G1.B) na druhém a Iva Žabenského (G2.B) s Martinem Hamerníkem (G1.C) na děleném třetím místě. Gratulujeme a prvním dvěma z každé kategorie budeme držet palce v krajském kole.

Marek Procházka, sekce BIO


Mistrovství ČR ve skoku vysokém

Mistryně republiky ve skoku vysokém Zdara Pezinková

Ve víkendových dnech 17. - 18. 2. 2024 probíhalo v Ostravě halové Mistrovství ČR mužů a žen v atletice. V něm naše maturantka Zdara Pezinková v sobotu dopoledne osobním rekordem 186 cm vyhrála ve skoku vysokém v kategorii žen a večer stihla náš školní maturitní ples. Gratulujeme ke skvělému sportovnímu úspěchu a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Radka Klempířová, třídní učitelka


Okresní kolo olympiády v NEJ

Okresní kolo Olympiády v německém jazyce na našem gymnáziu

V úterý 13. února proběhlo na našem gymnáziu okresní kolo Olympiády v německém jazyce. Soutěž se skládala jako vždy z poslechové a ústní části. Naši školu reprezentovali Petr Bezpalec (G2.C), který skončil na krásném pátém místě, a Lukas Grobben (G2.B), který dokonce vybojoval třetí místo, a budeme mu tedy držet palce v krajském kole. Oběma zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci školy a skvělé výkony a budeme rádi, když je německý jazyk bude dál bavit jako dosud.

Mgr. Jaroslav Macek, sekce NJ


Chemická olympiáda

Školní kolo olympiády z chemie

Od ledna 2024 probíhalo školní kolo olympiády z chemie, zaměřené na prvky skupiny d a f. Po jeho odevzdání studenti soutěžili v praktické části, kde stanovovali koncentraci peroxidu vodíku za pomocí manganometrie. Závěrečný 120 minutový test prověřil studenty nejen ve výpočtech ale i znalostně. Zvítězil Michal Čapek z G2.C, druhé místo obsadila Sára Pavlišová z G1.C a bronz získal Daniel Martiník z G2.C.

RNDr. Květa Sýkorová , garant soutěže


Hustopečské skákání

Bronzová medailistka Zdara Pezinková

Hustopečské skákání je mezinárodní mítink ve skoku vysokém, který se letos uskutečnil v sobotu 10. 2. 2024. Sportovní událost patří do prestižní série World Indoor Tour - Silver meeting. Startovní listina kategorie Ženy B čítala 17 závodnic ze čtyř zemi, z českých závodnic se jako jediná umístila mezi prvními pěti žákyně Gymnázia Mozartova Zdara Pezinková. Výkonem 182 cm obsadila krásné třetí místo! Zdaro, veliká gratulace. Hodně sil do dalších závodů a maturitního čtyřboje.
Děkujeme za vzornou reprezentaci!

Mgr. Radka Klempířová, třídní učitelka


Zeměpisná olympiáda

Školní kolo Zeměpisné olympiády rozhodlo o postupujících do navazujícího okresního kola

V pátek 26. ledna proběhlo v aule našeho gymnázia školní kolo Zeměpisné olympiády. Soutěž byla jako již tradičně složena ze dvou částí – po písemném testu geografických znalostí následovala práce s atlasem. Do letošního ročníku se ze všech tříd zapojilo celkem 44 studentů. Nejúspěšnější z nich – Lukáš Lihotský (úspěšnost řešení 93,13 %) a Matěj Bis (úspěšnost řešení 80 %) jsou ze třídy G4.C. Na třetím místě se s úspěšností řešení 78,13 % umístil Matěj Kaňka ze třídy G3.B. Gratulujeme!
Děkujeme všem zúčastněným a postupujícím přejeme mnoho úspěchů při pokračování v soutěži. Budeme moc rádi, pokud nám zachováte přízeň i v příštích ročnících.

Mgr. Jana Veselková, Mgr. Jan Váňa


Šachový tým bez konkurence

Šachový tým v okrese bez konkurence

ŠK Rapid Pardubice poskytl zázemí pro XXX. ročník Regionální olympiády dětí a mládeže SŠ okresu Pardubice v šachu. Hrálo se na sedm kol švýcarským systémem s dvaceti minutami na partii pro každého hráče. Našemu družstvu se nadmíru dařilo, takže jako vítěz okresního kola postupuje do krajského finále. Vřelé díky za skvělou reprezentaci našeho gymnázia!

Sekce TV


Matematická olympiáda

Školní kolo Matematické olympiády (kategorie A)

Dne 12. 12. 2023 se na naší škole uskutečnilo školní kolo Matematické olympiády v kategorii A (3. a 4. ročník). Soutěže se zúčastnili 3 studenti, z nichž dva se zařadili mezi úspěšné řešitele a postoupili tak do krajského kola, které se bude konat 16. ledna. Konkrétně gratulujeme Báře Janáčkové (G4.B), která se ziskem 12 bodů zvítězila, a Petrovi Fiedlerovi (G3.C), který s 11 body obsadil druhé místo. Bronzovou příčku obsadil Robin Novotný (G3.A). Všem děkujeme za nasazení a přejeme mnoho úspěchu v dalším kole soutěže.

Mgr. Martin Sochor, garant soutěže


Talent Pardubického kraje
Talent Pardubického kraje

Talent Pardubického kraje

Náš absolvent Jan Stejskal získal za svou dlouhodobou práci na téma „Pulzační motor spojený s dalším využitím“ nejenom ocenění Pardubického kraje, ale obsadil i 5. místo v celostátním kole SOČ a získal cenu poroty na Juniorské vědecké konferenci PřF UK Praha. „Cílem mé práce bylo navrhnout a vyrobit jednoduchý proudový motor na principu bezventilového pulzačního motoru, který se svojí nízkou hmotností, jednoduchostí a spolehlivostí výborně hodí pro letouny z vertikálním vzletem a přistáním, jako záchranný systém ve větroních, pomocný motor na závěsných kluzácích, pohon bezpilotních letounů pro záchranné a bezpečnostní složky atp. V mé práci se zabývám moderním přístupem k výzkumu pulzačního motoru Zvolený způsob experimentálního výzkumu vyžaduje vyrobit a otestovat velký počet geometrií pulzačního motoru. Z tohoto důvodu jsem vyvinul zcela novou technologii výroby (prototypování) pulzačních motorů s využitím 3D tisku a speciálně navrženého geopolymeru, která mi umožnila zvýšit rychlost výroby a zároveň snížila její náročnost více než 4x respektive 20x v rámci ceny oproti běžně používané nerezové oceli. Celkem jsem touto technologií postavil 12 motorů různých geometrií. S vyrobenými motory jsem provedl více než 80 testů. Samostatné testování pulzačního motoru je jak fyzicky (teplota přes 1000 °C, hluk více než 130 db) tak i časově (jedno testování zabere ~7 hodin) velmi náročné.“
Gratulujeme Janovi za vzornou reprezentaci školy a přejeme mu mnoho úspěchů v dalším studiu.

Mgr. Petr Harbich, ředitel školy


Ultimate frisbee

Mozarťák boduje v SŠL v ultimate frisbee!

Letos jsme se v rámci středoškolské ligy v ultimate frisbee zatím zúčastnili dvou podzimních kvalifikací v Hradci Králové a v Brně, abychom si vybojovali místo ve finále SŠL. V Hradci Králové jsme se postavili proti těžké konkurenci, ale nakonec jsme si s troškou štěstí přece jen odnesli první místo! Toto vítězství nás ještě více motivovalo do kvalifikace v Brně, kde jsme čelili týmům z různých částí republiky a nakonec jsme si odvezli třetí místo. Celkem jsme během obou kvalifikací získali 15 bodů, což je skvělý výsledek, a ukázali jsme tak, že naše gymnázium skrývá talenty nejen ve školních lavicích, ale i na hřišti!

Klára Švecová (G4.B)


Krajské kolo basketbal dívky

Okres, nebo kraj, Mozarte vyhraj!

Jako by se tímto heslem řídily naše basketbalistky. V pátek 20. 10. rozpoutaly doslova peklo pod vysokými koši a deklasovaly všechny své soupeřky rozdílem ne jedné, ale hned několika tříd. Nyní už je čeká kvalifikace na mistrovství republiky, což bude o poznání větší oříšek.
Gratulujeme a držíme palce!

Sekce TV


Okrskové kolo florbalu

Florbalisté postupují do okresního kola

Okrsek jsme zvládli, teď už to bude jen těžší Ačkoliv se celkové skóre nemusí zdát nikterak přesvědčivé, každý, kdo mohl sledovat florbalové zápasy našich chlapců, může říct, že na hřišti jasně dominovali. Po menších problémech, které se postupem času podařilo eliminovat, se chlapcům podařilo vyhrát všechna tři utkání v rámci okrsku a teď postupují do okresu. Ten již bude o poznání těžší, jelikož se tam objeví další velcí favorité na postup do kraje. Uvidíme, zdali se našemu družstvu podaří probojovat se ve jménu Mozartu až do kraje.

Matyáš Burda (G3.A)


Volejbalisté stříbrní

Volejbalisté v okrese stříbrní

Ani chlapci naší školy na turnaji ve volejbalu nezklamali. Ve sportovní hale v Holicích předvedli skvělé výkony a zaslouženě získali stříbrné medaile. Je nutné podotknout, že měli stejný počet bodů jako vítěz turnaje, proto muselo rozhodnout skóre. Za předvedenou hru jim patří velký dík.

Sekce TV


Volejbalistky na vítězné vlně

I naše volejbalistky na vítězné vlně

Po vzoru basketbalistek se v úterý 10. 10. vydaly obhájit loňské prvenství také naše volejbalistky. Cesta za triumfem ale byla z jejich pohledu mnohem trnitější. Už rozlosování základních skupin naznačovalo, že dostat se do bojů o medaile nebude žádná procházka růžovým sadem. Ve čtyřčlenné skupině se setkala tři nejlepší družstva a bylo jasné, že jedno musí z kola ven. Naše děvčata v náročné situaci obstála a i přes prohru se silným „Dašákem“ postoupila do play-off. V něm pak po snadném semifinále narazila ve finálovém utkání opět na své největší rivalky z „Dašáku“. V tomto zápase ale od začátku naprosto dominovala a téměř bezchybnou hrou nenechala nikoho na pochybách, kdo bude i letos v našem okrese kralovat. Gratulujeme a držíme palce do krajského kola.

Sekce TV


Okresní kolo v basketbalu

Okresní kolo v basketbalu

Dne 6. 10. se v hale na Dukle uskutečnilo okresní kolo v basketbalu, do kterého se zapojilo 11 týmů. Naši chlapci s lehkostí vyhráli základní skupinu a po zajímavém souboji v semifinále postoupili přes těžkého soupeře SPŠE. Ve finále podlehli po velkém boji Gymnáziu Dašická o jeden koš, a brali tak druhé místo. Všem chlapcům děkujeme za výborné výkony, zodpovědný přístup a vzornou reprezentaci naší školy.

Mgr. Jaroslav Macek, sekce TV


Basketbalistky ovládly okres

Basketbalistky v tréninkovém módu ovládly okres

Ve čtvrtek 5. 10. se konalo okresní kolo v basketbalu dívek. Od začátku turnaje nebylo pochyb, jaké družstvo bude ověnčeno vavříny. Naše děvčata doslova deklasovala všechny své soupeřky a pohodlně dokráčela k triumfu. Gratulujeme a držíme palce do kola krajského.

Sekce TV


Legie 2023

Šestice z G2.A zabodovala ve finále soutěže Legie v Olomouci

Dne 22. 9. se náš šestičlenný tým z G2.A zúčastnil krajského kola branné soutěže Legie v areálu pardubického Zámečku. Celostátní branná soutěž je každoročně připravována v duchu vojenského výcviku a činnosti našich vojáků během 1. světové války. Díky tomu zkouškou prošly nejen naše vědomosti, ale také sportovní a týmové dovednosti. Nakonec jsme si odnesli 2. místo spolu s postupem do celorepublikového kola, které se uskutečnilo 5. 10. v lanovém parku v Olomouci. Tam nás čekaly nejen úkoly vázané na boje na Doss Alto, které probíhaly na italské frontě roku 1918, ale také mnoho lanových překážek. Z celkových 14 týmů jsme si odnesli krásné 7. místo a mnoho týmových zážitků.

Adéla Švejdová, G2.A


Krajské kolo atletického poháru

Naši sportovci se dočkali ocenění!

Ve čtvrtek 14. září se v sále Jana Kašpara konalo slavnostní vyhlášení XX. ročníku Olympiády mládeže Pardubického kraje. Děvčata a chlapci našeho gymnázia si v minulém školním roce vedli ve všech disciplínách opravdu skvěle, a proto mohli převzít pohár za konečné druhé místo.
Gratulujeme a věříme, že letos se nám podaří vystoupat ještě o stupínek výš.

Sekce TV


Krajské kolo atletického poháru

Slavíme postup do krajského kola atletického poháru

Za příjemného počasí babího léta oba týmy z naší školy nezklamaly a vybojovaly postup do krajského kola Středoškolského poháru v atletice. Týmový duch a skvělé individuální výkony byly hlavními atributy našeho postupu. Děkujeme za vzornou reprezentaci a těšíme se na pokračování za 14 dní v Chrudimi.

Sekce TV


Přespolní běh

V přespolním běhu jsme na stupních vítězů

Regionální olympiáda dětí a mládeže, která čítá několik sportů a které se každoročně účastníme, začíná vždy soutěží v přespolním běhu. Chlapecké družstvo ve složení Jakub Klec (G4.C), Lukáš Dašek (G3.B), Adam Burget (G3.C), Mikuláš Kalousek (G3.B), Matouš Pavlík (G2.A) a Radim Kopiště (G2.C) zvládlo distanci 4,5 km jako 4. nejlepší tým. Dívčí družstvo ve složení Magdaléna Kubíková (G3.A), Veronika Vaňková (G3.C), Adéla Goláňová, Alexandra Tichá (obě G2.A), Alžběta Kuhnová (G2.C) a Terezie Šmídová (G1.A) se popralo s tříkilometrovou vzdáleností ještě lépe a obsadilo třetí příčku. V jednotlivcích si Matouš Pavlík doběhl pro stříbro a Terezie Šmídová pro bronz.
Vřelé díky všem za příkladnou reprezentaci našeho gymnázia!

Mgr. Erika Macková, sekce TV


Školský portál
Pardubický kraj
OP JAK Šablony I

Úvodní stránka
Gympl roku 2019
Škola doporučená zaměstnavateli 2019
Facebook profil
Instagram profil
Naše stránky nesbírají cookies :)! Neshromažďujeme žádné informace o vás.
Prohlášení o přístupnosti webu
Verze stránek 30.97, 15. 5. 2024
© 2007 - 2024 · Mgr. Petr Harbich