Úspěchy našich studentů ve školním roce 2019/2020

Amavet 2020

Amavet 2020 začal úspěšně

Okresní kolo XIII. ročníku Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež v pardubickém kraji – AMAVET proběhlo ve středu 19.února na SPŠCH v Pardubicích. Naši školu úspěšně reprezentovali A. Skučková G3B s projektem: „ 3D tisk pro využití ve stomatologii“, T. A. Kolmanová G3B s projektem: „Sledování vlhkosti vegetačního krytu pomocí družicových snímků“, D. Bernkraut G3A s projektem: „ Využití analýzy dechu pro diagnostiku malabsorpce fruktózy“ a D. Ryba , M. Klíma, M. Nerad s projektem „ „ROV“. Všichni úspěšně obhájili a postupují do krajského kola, které se bude konat 12.- 13. 3 2020 v Pardubicích v Ideonu. Všem účastníkům gratuluji a přeji mnoho úspěchu v krajském kole. Zároveň děkuji za spolupráci týmu UTESLA.

Garant soutěží Amavet a SOČ RNDr. Květa Sýkorová


Basketbal

Basketbalistky v kvalifikaci na republiku druhé

V pátek 28. 2. se v Jihlavě bojovalo pod vysokými koši. Naše děvčata se snažila zopakovat úspěch z předminulého roku a probojovat se mezi šest nejlepších týmů v republice. S Pelhřimovem to zvládla na výbornou a po obrovském boji urvala vítězství. Na silné Brno, disponující třemi pivotkami spíše chlapeckých parametrů, už ovšem nestačila. I přesto si odvezla skvělé druhé místo, které je naším druhým nejlepším výsledkem vůbec.
Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci!

Mgr. Marek Procházka, sekce TV


ZEM olympiáda

Po dvou letech nám opět patří první dvě místa v okrese!

Ve středu 26. února 2020 se našemu gymnáziu podařilo zopakovat historický úspěch. V okresním kole Zeměpisné olympiády jsme totiž zásluhou Marka Vykydala z G4.B a Michala Hybeše z G1.B obsadili první dvě místa. Zároveň se nám podařilo prodloužit okresní neporazitelnost již na 3 roky. Děkuji Markovi a Michalovi za vzornou reprezentaci naší školy a věřím, že se jich vědomosti a potřebné štěstí budou držet i 25. března v navazujícím krajském kole. Držíme pěsti!

Mgr. Jan Váňa, garant Zeměpisné olympiády


Šachisté

Bronzový úspěch našich šachistů

ŠK Rapid Pardubice i letos poskytl zázemí pro XXVI. ročník regionální olympiády dětí a mládeže SŠ okresu Pardubice v šachu. Hrálo se na sedm kol švýcarským systémem s dvaceti minutami na partii pro každého hráče. Náš tým se v konkurenci profi hráčů držel statečně a po troškách sbíral cenné bodíky do celkového hodnocení. Třetí místo mezi středními školami okresu je skvělým počinem. Pochvalu za herní nasazení a celkový výsledek zaslouží celý tým. Vřelé díky za příkladnou reprezentaci naší školy!

Mgr. Erika Macková


GEO olympiáda

Letošní ročník Geologické olympiády stojí před branami krajského kola

Do řešení Geologické olympiády se stejně jako v loňském roce zapojilo 10 studentů gymnázia ze všech čtyř ročníků. Všem se podařilo úspěšně vyřešit elektronický test školního kola a neméně dobře si vedli i v kole okresním. Zde ale již bylo potřeba vybrat ty nejúspěšnější, kteří nás budou 30. března 2020 reprezentovat v krajském kole. Jsou jimi Adéla Černá a Pavlína Švestková z G1.C, Kryštof Liška z G2.C, Pavel Trávníček z G3.B, Tadeáš Tomiška z G4.A a Matouš Nerad z G4.B. Všem gratuluji k postupu a přeji mnoho úspěchů v dalším kole soutěže.

Mgr. Jan Váňa, garant Geologické olympiády


RUJ olympiáda

Školní kolo Olympiády v ruském jazyce

Dne 6. února 2020 se konalo školní kolo Olympiády v ruském jazyce. Zvítězil Filip Sudek ze třídy G4.C, kterému budeme držet palce 20. března 2020 v krajském kole. Děkujeme i všem ostatním účastníkům soutěže.

Za ruskou sekci Mgr. Hana Kusá a Mgr. Světlana Sajdlová


FRJ olympiáda

Školní kolo Olympiády ve francouzském jazyce

Dne 5. února 2020 se uskutečnilo školní kolo Olympiády ve francouzském jazyce. Zvítězila Natálie Pindorová ze třídy G3.A. Všem účastníkům soutěže moc děkujeme a Nátě držíme palce do krajského kola, které se uskuteční 18. března 2020.

Za francouzskou sekci Mgr. Hana Kusá a Mgr. Martina Pešková


ZEM olympiáda

Do okresního kola zeměpisné olympiády postupují zkušenost a nová naděje

Okresní kolo letošního ročníku Zeměpisné olympiády je naplánováno na středu 26. února 2020. Naše gymnázium vysílá „do boje“ dva zástupce, kteří si ve školním kole opět nejlépe poradili s prací s atlasem a s písemným testem geografických znalostí. Jsou jimi Marek Vykydal z G4.B, který dosáhl 89% řešitelské úspěšnosti a Michal Hybeš z G1.B s úspěšností 75 %. Na třetím místě, zajišťujícím pozici náhradníka, skončil se 72% úspěšností další skvělý geograf Jaroslav Straník z G4.C. Děkujeme všem 40 zúčastněným studentům, Markovi a Michalovi přejeme mnoho úspěchů v pokračující soutěži a už teď se těšíme na příští ročník.

Mgr. Jana Veselková, Mgr. Jan Váňa


ANJ olympiáda

Okresní kolo soutěže v anglickém jazyce

V pondělí 17. 2. 2020 se konalo okresní kolo soutěže v anglickém jazyce, kterého se zúčastnilo 12 žáků z různých gymnázií okresu Pardubice. Naši školu zastupovali Tereza Zierisová z G3.B, která získala 1. místo a Kryštof Kalhous z G3.C, který obsadil 3. místo. Oba postupují do krajského kola, které se koná 5. března. Oběma blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a přejeme štěstí v dalším kole.

Mgr. Soňa Chalupová, garant ANJ


Kraj pro bezpečný internet

Úspěch Patrika Landsmanna v celostátním kole projektu Kraje pro bezpečný internet

„V pondělí 10. února 2020 jsem se zúčastnil republikového finále Kvízu Plus v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet, které se konalo v budově Ministerstva vnitra v Praze. V konkurenci 10 soutěžících z celé ČR jsem nakonec obsadil druhé místo a odnesl jsem si spoustu hodnotných cen.“
Patrikovi děkujeme za skvělou reprezentaci školy a celého regionu.

Patrik Landsmann, G2.A; Mgr. Petr Harbich, zástupce ředitele pověřený řízením školy


Můj potenciál

Můj potenciál opět s naší účastí

Tento školní rok proběhl pod záštitou České spořitelny již 5. ročník rozvojového programu Můj potenciál a já jsem velmi ráda, že jsem se ho spolu s ostatními studenty třetích a čtvrtých ročníků pardubických škol mohla zúčastnit. Po dobu tří měsíců jsme navštěvovali pobočku České spořitelny na Vinici, kde jsme společně absolvovali nejrůznější workshopy – ať už to byla např. přednáška o prezentačních schopnostech či přijímacím pohovoru, nebo kurz pod vedením improvizační divadelní skupiny Paleťáci, za který jsme měli možnost získat i certifikát. Nechyběla ale ani návštěva druhé pardubické pobočky ČS na třídě Míru, kterou jsme si měli možnost celou prohlédnout a zkušeným personálem jsme byli seznámeni s problematikou hypoték. Po celou dobu jsme ve skupinách, ale i individuálně pracovali na projektech. Ty byly naším závěrečným výstupem na slavnostním zakončení, které se konalo v pondělí 20. ledna odpoledne. Obecenstvo bylo tvořeno manažery ČS, zástupci SŠ i absolventy předešlých ročníků. Celý program jsme si všichni neskutečně užili, získali spoustu nových zkušeností a zážitků, poznali nové lidi a otevřeli se nám díky němu nové možnosti.

Marie Ročková, G3.B


ŠPJ olympiáda

Školní kolo Olympiády ve španělském jazyce

Dne 15. 1. 2020 proběhlo na naší škole školní kolo Olympiády ve španělském jazyce v kategorii SŠ I (do 3 let studia jazyka) a v kategorii SŠ II (nad 3 roky studia jazyka). Celkem se soutěže zúčastnilo 19 žáků z druhých až čtvrtých ročníků a hodnotící komisi tvořili již tradičně učitelé Alexandra Carreño Pořízová a Rodrigo Carreño Salgado. Do krajského kola Olympiády ve španělském jazyce, které se koná 30.3. 2020 postupuje v kategorii SŠII Nikol Eichlerová (4.B) a Marek Vykydal (4.B) jako náhradník. V kategorii SŠI postupuje do kraje Kryštof Kalhous (3.C) a Martin Radil (3.B) jako náhradník. Velmi si ceníme dobrovolné účasti všech žáků, kteří i nadále projevují zájem o tento jazyk, což nás velmi těší.

Mgr. Alexandra Carreño Pořízová


Česká lingvistická olympiáda

Šest našich želízek v ohni lingvistické olympiády

Na konci listopadu proběhlo už poněkolikáté školní/okresní kolo lingvistické olympiády. Jsme velmi rádi, že se v této soutěži do krajského/zemského kola na FF UK v Praze probojovalo hned 6 našich studentů, z nichž dva jsou teprve v prvním ročníku. Katka Burešová, Tomáš Pazderka, David Ryba, Matěj Klíma, Robin Novotný a Justýna Křivková tak budou 15. ledna 2020 soupeřit o postup do celostátního kola. Děkujeme jim za reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů.

Mgr. Vendula Lensmith, učitelka AJ


Astronomická olympiáda

Školní kolo Astronomické olympiády

V úterý 17. 12. 2019 proběhlo školní kolo 17. ročníku Astronomické olympiády 2019/2020, vítězi se stali a do krajského kola postupují v kategorii AB: Martin Žihlo (G4.A), v kategorii CD: Pavlína Švestková (G1.C). Gratulujeme vítězům a držíme palce v krajském kole.

Mgr. Karel Šild, garant AO


Vícemistryně republiky z Mozarťáku

Vicemistryně republiky SAP z Mozarťáku!

Ve středu 4. 12. se atletický tým děvčat i chlapců vydal do Ostravy hájit barvy Mozarťáku v republikovém finále 38. ročníku Středoškolského atletického poháru. Nejprve jsme si společně obhlédli halu a řádně se rozcvičili a ve čtvrtek po 9. hodině ranní už byly oba týmy nastoupeny na značkách. Všichni podali skvělé výkony, které ve finále děvčatům stačily na druhou příčku a chlapcům na desátou. Dva dny strávené v Ostravě jsme si moc užili, vzájemně se podporovali a zažili spoustu legrace i s učitelským doprovodem – s paní učitelkou Mackovou a panem učitelem Procházkou, kteří s napětím vše sledovali z tribun a radili nám, co jim síly stačily.
Moc děkujeme!

Kateřina Tamchynová, G4.B


Kraj pro bezpečný internet

Vítězem krajského finále Kvízu Plus je Patrik Landsmann

Letos proběhl již pátý ročník soutěžního projektu KPBI, který se tematicky věnuje bezpečné práci na internetu. Krajského finále soutěže v tzv. Kvízu Plus se ve středu 11. 12. 2019 zúčastnil i náš student Patrik Landsmann (G2.A), který v napínavém souboji nakonec zvítězil a stal se mj. majitelem hodnotné ceny. Děkujeme za skvělou přípravu a vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Petr Harbich, zástupce ředitele pověřený řízením školy


Basketbalistky

Spanilá jízda basketbalistek pokračuje

Ve čtvrtek 28. 11. se v Litomyšli uskutečnilo krajské kolo olympiády v basketbalu. Naše děvčata se skvěle popasovala s rolí favoritek a stejně jako v letech předešlých si skvělými výkony zajistila postup do republikové kvalifikace.
Gratulujeme a držíme palce i nadále!

Mgr. Marek Procházka, garant soutěže


 
Ocenění studenti

Naši studenti převzali ocenění z rukou primátora Pardubic Martina Charváta

Ve středu 13. 11. 2019 se nejlepší studenti středních škol v Pardubicích za školní rok 2018/2019 sešli v aule Univerzity Pardubice na tradiční setkání s představiteli města. Z našich žáků byli pozváni tito studenti a studentky: Sylva Neradová, Natálie Šafářová, Tereza Zierisová, Luděk Žihlo, Jakub Mareček a Pavel Trávníček. Studenti převzali za své skvělé úspěchy diplom a ocenění z rukou primátora Pardubic Martina Charváta a jeho náměstka Jakuba Rychteckého. Všem popřáli řadu dalších studijních úspěchů. Děkuji pedagogům za vedení úspěšných studentů a všem za skvělou reprezentaci školy!

Mgr. Jana Veselková, zástupkyně ředitele školy


Stříbro pro naše plavkyně

Stříbro pro naše plavkyně

Každoročně začátkem listopadu pokračuje Regionální olympiáda dětí a mládeže soutěží v plavání. Závodníci absolvují štafetu 4 x 50 m polohový závod, dále následují jednotlivé disciplíny (znak, prsa, motýl, kraul) a na závěr 6 x 50 m volný způsob. Dívky letos plavaly ve složení Barbora Štíková (G4.B), Karolína Řádková (G3.A), Eliška Novotná (G3.B), Tereza Zierisová (G3.B), Barbora Svobodová (G2.B), Nikola Bisová (G1.B) a Eliška Musílková (G1.B) a celkově obsadily krásné druhé místo. Chlapecké družstvo ve složení Lukáš Novotný (G4.B), Jakub Mareček (G4.B), Petr Kovárník (G4.C), Jakub Vinklárek (G4.C), David Ryba (G3.A), Matěj Kopsa (G2.A) a Jakub Kosa (G2.A) obsadilo čtvrté místo. Oba týmy získaly cenné body do celkové klasifikace XXVI. RODM.
Vřelé díky všem za vzornou reprezentaci školy!

Mgr. Erika Macková, sekce TV


Logická olympiáda

Logická olympiáda 2019

V letošním roce se na naší škole opět našli studenti oplývající logickým myšlením, kteří se neváhali přihlásit do školního kola Logické olympiády. Do krajského kola letošního ročníku poustoupil rekordní počet studentů - Kristýna Dušková (G2.C), Jakub Šternberský (G3.B), Lucie Sokolová (G4.C), Filip Sudek (G4.C), David Hájek (G4.C) a Matěj Klíma (G3.A). Všem účastníkům soutěže děkujeme za reprezentaci školy, krajským účastníkům přejeme co nejlepší umístění.

Garant soutěže Mgr. Veronika Ptáčková


Dubrovník

Student G4.A Martin Žihlo na konferenci ECHA a YPS v Dubrovníku

Ve dnech 15. - 19. 10. 2019 jsem se zúčastnil konference ECHA (European Council for High Ability) a Youth Platform Summitu v Dubrovníku. Tento mezinárodní výjezd si kladl za účel seznámit se s lidmi z evropských zemí, Saúdské Arábie a Indie, abychom si společně vyměnili podněty k projektům a mezinárodním spolupracím. Mimo jiné jsme také zhlédli několik přednášek pojednávajících o kreativitě – jejím výzkumu a inovacích, také o perspektivách sociálních, vzdělávacích a individuálních. Celý pobyt jsem si náramně užil, poznal jsem zase nějaké další kultury a vychutnal si subtropickou atmosféru Dubrovníku a skvělých lidí kolem.

Martin Žihlo, G4.A


Frisbee

Cenné stříbro v kvalifikaci SŠL v ultimate frisbee

Podzimní kvalifikace Středoškolské ligy v ultimate frisbee v areálu FC Nordic Brno dopadla na výbornou! Ukázali jsme nejen Brňákům, jak se to hraje, a odvezli si od nich skvělé druhé místo. Za celý turnaj jsme prohráli pouze jediný zápas, a to až ten finálový. Už se nemůžeme dočkat jarní části sezóny, jelikož máme velká očekávání a myslíme na nejvyšší příčky v republikovém finále! Pokud bys chtěl/a zkusit tento relativně nový sport, tréninky budou probíhat zase od dubna – vždy v pátek od 14 hodin na školním hřišti. Jestli tě cokoliv zajímá, přijď za mnou nebo za Kristýnou Tlustou (G1.A), popřípadě se ptej u paní učitelky Mackové.

Za školní tým Patrik Novák (G4.B)


Bronz našich volejbalistů

Bronz našich volejbalistů

Skvělými výkony se představilo družstvo našich volejbalistů na turnaji v rámci Olympiády okresu. Chlapci drželi krok i s těmi nejlepšími týmy a po zásluze vybojovali bronzové medaile. Za předvedený týmový výkon jim patří dík.

Mgr. Martin Plha, sekce TV


Stolní tenis

Stříbro pro naše dívčí trio

V rámci Regionální olympiády dětí a mládeže si naše týmy připsaly další cenné body. V holické Městské sportovní hale proběhlo ve středu 9. 10. měření sil středoškolské mládeže ve stolním tenisu. Chlapeckému družstvu ve složení Martin Špás (G4.B), František Novák (G2.A), Adam Černý (G2.B) a Marek Šumpich (G1.A) se nepodařilo postoupit do finálové skupiny, nicméně dívčí družstvo ve složení Viktoria Beránková (G3.C), Monika Slabá (G3.A) a Denisa Neradová (G2.A) s přehledem vybojovalo 2. místo.
Vřelé díky všem za příkladnou reprezentaci našeho gymnázia!

Mgr. Erika Macková, sekce TV


Basketbal

Basketbalistky lehce ovládly okres

V pátek 4. 10. se uskutečnilo okresní kolo v basketbalu dívek. Naše děvčata byla jako již řadu posledních let naprosto bezkonkurenční. Zvítězila rozdílem třídy ve všech čtyřech utkáních a snadno si zajistila postup do krajského kola. Gratulujeme a dál držíme palce.

Mgr. Marek Procházka, sekce TV


Atletika

Ani v kraji naši atleti nenašli sobě rovných

Ve středu 25. 9. se ve Svitavách konalo krajské kolo Středoškolského atletického poháru. I přes výrazná oslabení obou družstev z důvodu zranění podali naši chlapci i děvčata skvělé výkony, které jim zajistily jednoznačná vítězství ve svých kategoriích. Stejně jako loni tedy obě družstva postoupila na mistrovství republiky do Ostravy. Držíme jim palce a přejeme všem pevné zdraví a žádná další zranění.

Mgr. Marek Procházka, sekce TV


Atletika
Atletika

Atletická esa z Mozarťáku!

Ve středu 18. 9. proběhlo na Městském stadionu na Dukle okresní kolo Středoškolského atletického poháru. Ani atypicky uspořádaný časový plán nerozhodil žádné z našich družstev a jako vítězné týmy postupují děvčata i chlapci do krajského finále, které se koná příští týden ve Svitavách. Držte nám pěsti, „republika“ by oběma týmům slušela!

Mgr. Erika Macková a Mgr. Marek Procházka, sekce TV


Přespolní běh

Bronz pro Sylvu Neradovou v přespolním běhu

V úterý 17. 9. jsme se v areálu dostihového závodiště Agrofert Park zúčastnili okresního kola v přespolního běhu, který je součástí XXVI. Regionální olympiády dětí a mládeže. Dívčí družstvo ve složení Sylva Neradová (G4.B), Andrea Matějková (G3.A), Veronika Kantová (G2.B), Bára Pušová (G2.C) a Karolína Nittingerová (G1.A) vybojovalo skvělé druhé místo. V hodnocení jednotlivců Sylva Neradová stála na bedně. Chlapecké družstvo ve složení Tadeáš Tomiška (G4.A), Marek Zelenka (G4.B), Martin Špás (G4.B), Adam Friede (G3.A), Adam Cirkl (G3.A) a Matěj Votruba (G3.B) si letos doběhlo pro pěkné čtvrté místo. V jednotlivcích nejlépe zaběhl Marek Zelenka. Oba týmy svým umístěním zajistily potřebné body do RODM okresu Pardubice. Vřelé díky všem za příkladnou reprezentaci naší školy!

Mgr. Erika Macková, sekce TV


Olympiáda

Druhé místo v krajské Olympiádě dětí a mládeže 2018/2019

V pondělí 16. 9. 2019 proběhlo v sále Jana Kašpara na Krajském úřadě v Pardubicích slavnostní vyhlášení XVII. ročníku Olympiády dětí a mládeže Pardubického kraje za školní rok 2018/2019. V konkurenci 26 středních škol se naše gymnázium umístilo na druhém místě a převzalo ocenění z rukou náměstka primátora Jakuba Rychteckého, pardubického radního René Živného a předsedy pardubické krajské organizace ČUS Luboše Bäuchla. Obrovský dík patří všem, kteří reprezentovali v jednotlivých sportech a přispěli tak k celkovému vynikajícímu umístění.

Mgr. Erika Macková, sekce TV


IESO 2019

Pavel Trávníček z G3.B zlatý v mezinárodním kole olympiády IESO 2019

Ve dnech od 27. 8. až 5. 8. 2019 se Pavel Trávníček z G3.B účastnil mezinárodního kola olympiády ve vědách o Zemi IESO 2019 v Jižní Koreji a zvítězil v kategorii ESP. Olympiády se účastnilo celkem 165 studentů ze 43 zemí světa. Náročná soutěž sestávala z tříhodinového testu zaměřeného na atmosférické a hydrosférické jevy, poté následoval další tříhodinový test na téma geologie a astronomie. Večer téhož dne pak jednotlivé republikové týmy pracovaly na další části olympiády s názvem ESP, která spočívala ve vypracování a prezentaci posteru v předem daných týmech na téma Influence of climate change and impacts on typhoons in East Asia. Následující den čekala na soutěžící práce v terénu na praktických úlohách jako např. fyzikální pokusy na měření hustoty, či poznávání hornin na výchozech v horském masivu. Den před vyhlášením se studenti pohybovali kolem města Jinju v nejjižnější části poloostrova. Zde se v místním slínovci nacházejí významné pozůstatky po druhohorních živočiších, jako jsou různé dinosauří stopy, stopy prvních ptáků, či geologické prvky jako čeřiny, či mudcracks. Na těchto stanovištích  účastníci vypracovávali poslední část olympiády zvanou ITFI, která spočívala ve vytvoření prezentace o vzniku těchto geologických jevů.
Gratulujeme Pavlovi za skvělou reprezentaci školy a přeji mnoho dalších úspěhů v soutěžích Amavet a SOČ.

RNDr. Květa Sýkorová, garant soutěží


Macau

Sylva Neradová stříbrná na soutěži CASTIC 2019

Naše studentka Sylva Neradová se vrátila z finále všečínské studentské odborné soutěže CASTIC 2019 (China Adolescents Science and Technology Innovation Contest) s mezinárodní účastí se stříbrnou medailí. Soutěž se uskutečnila v Macau v Číně ve dnech 20. - 26. července 2019. Česká republika byla zastoupena už potřetí v 34-leté historii této prestižní čínské soutěže. Jedná se o největší vědeckou akci pro studenty základních a středních škol v Číně. Soutěže se tento rok zúčastnilo 588 finalistů s 437 projekty z 56 zemí světa, včetně Číny. Zahraničních projektů bylo 86, projekty hodnotilo 188 hodnotitelů.
„Tropické klima, zářivá světla a spousta zábavy. Takový byl pobyt v Macau a účast na mezinárodní soutěži CASTIC. Na této události se setkalo přes 500 studentů středních škol z celého světa, aby odborné porotě i laické veřejnosti předneslo svůj projekt, na kterém pracovali. Nabídka byla bohatá – robotika, matematika, enviromentální vědy, chemie, biologie i humanitní obory. Stejně tak pestrá byla i paleta účastníků – od plavých Norek až po tmavé Nigerijky, od šarmantní francouzštiny až po zpěvnou kantonštinu. Naše česká delegace, čítající 3 různé projekty, zaznamenala na tomto nabitém poli skvělých výsledků. Dvě bronzové a jedna stříbrná medaile zdobily naše kufry při zpáteční cestě. Osobně mi cesta přinesla inspiraci, odpočinek a způsob, jak si udělat nové přátele.“
Sylva Neradová, G4.B

Děkujeme Sylvě za skvělou reprezentaci školy a získání stříbrné medaile za obhajobu projektu Phosphatases Pho15p dephosphorylate 2-P-Glycolate.

RNDr. Květa Sýkorová, garant soutěží


Středoškolák roku 2019

Martin Žihlo finalistou soutěže Středoškolák roku 2019

Martin Žihlo (G3.A) se umístil mezi 68 finalisty soutěže Středoškolák roku 2019. V konkurenci více než 160 středoškoláků z celé země se probojoval mezi úzkou skupinu finalistů a v posledním červnovém týdnu si v Praze převzal čestné vyznamenání za svoji práci. Gratulujeme nejenom Martinovi, ale i dalším našim aktivním a úspěšným žákům, kteří reprezentují nejenom naši školu, ale celý region.

Mgr. Petr Harbich, zástupce ředitele pověřený řízením školyŠkolský portál
Pardubický kraj
EU OPVK

Úvodní stránka
Gympl roku 2019
Škola doporučená zaměstnavateli 2019
Facebook profil
Verze stránek 26.62, 4. 8. 2020
© 2007 - 2020 · Mgr. Petr Harbich