Úspěchy našich studentů ve školním roce 2022/2023

Atletika

Dvojnásobné vítězství našich atletů

I za nepříznivého počasí se v pondělí 19. 9. výrazně usmálo sluníčko na atletky a atlety naší školy. Při Středoškolském poháru uspěly na výtečnou oba naše týmy. Jak děvčata tak i chlapci předvedli velmi dobré výkony a jejich družstva vyhrála své soutěže a postoupila do krajského kola v Chrudimi. Vzhledem k počasí musím ocenit jejich chuť a odhodlanost závodit a podat co nejlepší výkony. Velké díky všem a hodně zdaru v Chrudimi.

Mgr. Martin Plha

Přespolní běh

Ondřej Svoboda v přespolním běhu bronzový

Za deštivého počasí jsme se ve čtvrtek 15. 9. zúčastnili okresního kola v přespolním běhu, který je součástí XXIX. regionální olympiády dětí a mládeže. Trať vedla podél břehu řeky Chrudimky „mezi mosty“, kde jeden okruh měřil 1500 m. Děvčata tuto distanci zvládla dvakrát, hoši třikrát. Dívčí družstvo ve složení Eliška Musílková (G4.B), Barbora Černá (G3.C), Tereza Puchernová (G3.C), Alžběta Kuhnová (G1.C), Lea Nožičková (G1.B) a Alexandra Tichá (G1.A) vybojovalo pěkné třetí místo. V hodnocení jednotlivců se nejvíce dařilo Elišce Musílkové. Chlapecké družstvo ve složení Ondřej Svoboda (G4.B), Jakub Klec (G3.C), Lubomír Meller (G3.B), Petr Fiedler (G2.C), Lukáš Dašek (G2.B) a Matouš Pavlík (G1.A) si letos doběhlo také pro třetí místo. V jednotlivcích skvěle zaběhli Ondřej Svoboda a Matouš Pavlík, kteří brali třetí a čtvrté místo z celkového počtu 37 závodníků. Oba týmy nám svým umístěním zajistily potřebné body do RODM okresu Pardubice. Vřelé díky všem za příkladnou reprezentaci školy!

Mgr. Erika Macková

Instagram profil