Gymozart Gymozart Gymozart Gymozart Gymozart Gymozart
 

Úspěchy našich studentů ve školním roce 2022/2023

Postup do republikového finále frisbee

Postupujeme do republikového finále SŠL v ultimate frisbee!

Celkem 76 týmů má za sebou podzimní a jarní kvalifikaci a prvních 16 nejúspěšnějších škol z celé republiky je na základě bodového zisku pozváno na finálový turnaj, který proběhne 30. 5. v Praze. Středoškolská liga je organizovaná meziškolní soutěž v ultimate frisbee, kterou hrají smíšené školní týmy ve formátu 5 proti 5, a to formou několika jednodenních turnajů. Liga se skládá ze dvou kvalifikačních kol – podzimního a jarního – a započítávají se vždy dva nejlepší výsledky z obou částí. Cíl letošního školního roku je splněn! Jsme tam, kde jsme si předsevzali, a popereme se o co nejlepší umístění v republikovém finále. Držte nám pěsti!

Sekce TV


Soutěž v anglickém jazyce

Vítězství v krajském kole soutěže v anglickém jazyce

Ve čtvrtek 27. 4. 2023 proběhlo krajské kolo Soutěže v anglickém jazyce, které se konalo na Gymnáziu, Pardubice, Dašická. Zde nás z druhého místa v okresním kole reprezentovala Barbora Hanáková G3.B. V krajském kole získala první místo a bude náš kraj i naše gymnázium reprezentovat v celostátním kole, které proběhne na začátku června. Upřímně Barče blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.

Mgr. Soňa Chalupová, garant soutěže


Skvělé úspěchy v krajském kole SOČ
Pitva 2023 skupina B

Skvělé úspěchy v krajském kole SOČ

Dne 25. 4. 2023 proběhlo na chrudimském gymnáziu krajské kolo obhajob prací studentské odborné činnosti. Naši školu reprezentovalo 11 prací v devíti oborech. První místo a postup do celostátního kola získaly tyto práce: Jan Stejskal G4. B - Experimentální výzkum aplikace nových technologií ve vývoji bezventilových pulzačních motorů, Věra Málková G4. A - Využití retenčních závislostí při charakterizaci izomerních forem fosfatidylcholinů v lidské plazmě metodou RP-UHPLC/MS, Veselý+Valenta G4.C - NEARSPACE EXPRIMENTY NA BALONOVÝCH SONDÁCH, MĚŘENÍ REGENER–PFOTZEROVA MAXIMA. 1. - 2. místo pak patří Janě Machovcové z G3.B - Strukturní změny tukové tkáně asociované s metabolickým syndromem a 2. místo Michaele Kladivové z G3. A - Vliv spánkové deprivace na kognitivní funkce a Davidu Vávrovi z G3. C - Vliv projektu Nové hedvábné stezky na ekonomické strategie Střední Asie. 3. místo získali: Eliška Pejřilová z G3. A - Porovnání prognózy a kvality života dvou nejčastějších onemocnění makuly (věkem podmíněná makulární degenerace, makulární díra) a Jan Žabenský z G3. C - Invazní dřeviny v městském prostředí. 4. místo obhájili: Eliška Tichá G3. A - Absence sleziny u starších psů a její možné následky, Petr Zelinka G3.C - Výzkum nových moderátorů hoření pro modelářské raketové motory na TPH a Markéta Poláčková z G3. B - Hledání nových činidel pro fototermální terapii k efektivnější léčbě rakoviny.
Všem studentům děkuji za příkladnou reprezentaci naší školy a přeji hodně úspěchů v dalších soutěžích.

RNDr. Květa Sýkorová, garant SOČ


Matematická olympiáda

Úspěchy v Matematické olympiádě

Dne 4. 4. 2023 se konalo krajské kolo Matematické olympiády v kategoriích B a C. Naše gymnázium reprezentovali hned 3 soutěžící. V obou kategoriích se nám podařilo obsadit stříbrnou medailovou pozici: v kategorii C ji vybojoval František Beneš (G1.B), v kategorii B pak Robin Novotný (G2.A).

Mgr. Martin Sochor, garant soutěže


Memoriál Josefa Šťulíka

Zlato a bronz z Memoriálu Josefa Šťulíka!

Na památku Josefa Šťulíka a odbojové skupiny „Čenda“ pořádá Památník Ležáky každoročně přespolní běh zvaný „Memoriál Josefa Šťulíka“. Letos se uskutečnil v úterý 11. dubna. Záštitu nad 8. ročníkem převzala Jarmila Kratochvílová, běžkyně krátkých a středních tratí, držitelka světového rekordu na 800 m, která osobně odstartovala všechny soutěžní kategorie. Závodům byli přítomni vzácní hosté, mezi nimi vnučka Josefa Šťulíka Jarmila Doležalová mladší. Po celý den měli závodníci možnost bezplatně si prohlédnout muzeum, minigalerii a pietní území. Trasa memoriálu vedla tradičně po cestě, kterou chodily do školy ležácké děti, tedy z Ležáků do Včelákova. I přes deštivé počasí se soutěže zúčastnilo 364 závodníků. Nám se dařilo v obou dorosteneckých kategoriích – mezi děvčaty s přehledem zvítězila Alžběta Kuhnová (G1.C) a Magdaléna Kubíková (G2.A) doběhla na 4. místě. Úspěch děvčat potvrdili i chlapci – Radim Kopiště (G1.C) bral bronz a Tomáš Grof (G1.A) 5. místo.
Vřelé díky za skvělou reprezentaci našeho gymnázia!

Sekce TV


ŠPJ olympiáda

Vítěz krajského kola Olympiády ve španělském jazyce z Mozarťáku

V pondělí 27. 3. 2023 proběhlo krajské kolo Olympiády ve španělském jazyce v CCV Pardubického kraje. Po covidové pauze obnovujeme naše úspěchy a můžeme se pochlubit, že v kategorii II. (nad 3 roky studia) vyhrál Milan Merta (G4.A) 1. místo a postupuje tak do celostátní soutěže, která se bude konat v dubnu 2023 v Ostravě. Upřímně Milanovi blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.

Mgr. Alexandra Carreño Pořízová


Šachy

Radost na stupních vítězů

Ve středu 22. března se v multikulturním centru Fabrika Svitavy uskutečnil Krajský přebor školních družstev v šachu. Naši školu reprezentovaly dva týmy a v konkurenci 21 družstev středních škol se neztratily. Tým B skončil v polovině startovního pole a tým A svým přesvědčivým výkonem zaslouženě postupuje do republikového finále ve Zlíně.
Velká gratulace a vřelé díky za příkladnou reprezentaci našeho gymnázia!

Sekce TV


Okresní kolo v kopané

Okresní kolo v kopané

V konkurenci šesti týmů okrskového kola v kopané postoupili naši chlapci do okresního kola, které proběhlo 28. března 2023. V celém turnaji prošli až do finále, kde už sice na soupeře nestačili, ale celkově obsadili krásné 2. místo. Za předvedenou hru, nadšení a bojovnost klukům děkujeme.

Sekce TV


PZK 2023

Školní kolo olympiády z chemie kategorie C 2023

Počátkem března se uzavřelo školní kolo 59. ročníku chemické olympiády pro 1. a 2. ročníky. Ta měla jako obvykle 3 části. Domácí teoretickou, praktickou část a test. S celkovým součtem bodů 75 z 80 možných zvítězil Michal Čapek z G1.C, druhé místo obsadil Tomáš Martin Holub z G1.A (54,7), třetí pak Matěj Bureš z G2.C (53,5), čtvrté Daniel Martiník z G1.C, páté Karolína Křivková z G1.C. Tito studenti dokončili všechny úlohy. Všem účastníkům gratuluji a Michalovi Čapkovi přeji hodně štěstí v krajském kole. Dle bodového hodnocení je pro postup horkým kandidátem i Tomáš Holub.
Všem ještě jednou děkuji za nasazení, s jakým se plnění úkolů zhostili.

RNDr. Květa Sýkorová


Bronz nám také sluší

Bronz nám také sluší!

Začátek března nám přinesl další volejbalová klání. Tentokrát se jednalo o krajské kolo, které se konalo ve Slatiňanech. Očekávaly jsme velmi vyrovnanou hru, jelikož některé z nás poznávaly známé volejbalové tváře z protějších týmů. První zápas proti chrudimskému gymnáziu jsme zvládly podle očekávání velmi hladce 2:0. Dalším soupeřem bylo Gymnázium Litomyšl, které disponovalo mnoha volejbalovými talenty. Naše síla na bloku bohužel na jejich útoky nestačila a i přes velmi vyrovnané souboje v koncovkách jsme podlehly 0:2. Po dlouhém vyčerpávajícím boji jsme měly pár minut na vydýchání a přípravu na nejtěžšího soupeře, Gymnázium Česká Třebová (pozdější vítěz), kde hraje hned několik extraligových hráček. První set nedopadl v náš prospěch, ale díky bojovnému duchu a velké podpoře od chlapců ze SPŠCH, kteří vytvořili úžasnou atmosféru, jsme dotáhly zápas až do tiebreaku a vyhrály 2:1. To všechno nás dotlačilo na konečné třetí místo. Do Pardubic jsme si tedy odvezly bronzové medaile a spoustu příjemných zážitků.

Sára Bohunická (G3.C) a Johana Stibůrková (G2.C)


Olympiáda v německém jazyce

V okresním kole Olympiády v německém jazyce se naše děvčata neztratila

V úterý 28. 2. se na Gymnáziu Dašická uskutečnilo okresní kolo Olympiády v německém jazyce. Naši školu reprezentovala děvčata ze třídy G3.B Adéla Smolíková a Jana Machovcová. Adéla Smolíková se umístila na krásném čtvrtém místě a jako náhradnice se kvalifikovala do krajského kola. Oběma děvčatům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme i do budoucna hodně zábavy s němčinou.

Sekce NJ


Biologická olympiáda

Biologická olympiáda zná své vítěze

V úterý se uskutečnilo školní kolo olympiády z biologie. V kategorii A (3. a 4. ročník) zvítězil Martin Křivka (G4.B), na druhém místě skončila Anna Vinterová (G4.C), která při shodném počtu bodů jen díky lepší praktické části odsunula na třetí místo Lucii Trávníčkovou (G4.A). Kategorii B (1. a 2. ročník) jednoznačně opanoval Bolek Peřina, jako druhý se umístil Ondřej Pařík (oba G2.B) a třetí místo obsadila Tereza Rumlová (G1.C). Děkujeme za účast a postupujícím přejeme hodně štěstí v krajském kole.

Sekce Bio


Olympiáda v ruském jazyce

Školní kolo Olympiády v ruském jazyce

V úterý 28. 2. 2023 u nás na gymnáziu proběhlo školní kolo Olympiády v ruském jazyce. Studenti měli za úkol pohovořit na jedno z témat a reagovat na předem nepřipravené otázky. Vítěz každé kategorie postupuje do krajského kola, které proběhne v dubnu. V kategorii SŠI na prvním místě se umístila žákyně třidy G1.C Anna Paclíková a v kategorii SŠII žák třidy G3.C Matěj Bis. Děkujeme za zajímavé dialogy a pečlivou přípravu všem zúčastněným a vítězům držíme palce v krajském kole!

Za komisi Světlana Sajdlová a Lenka Bodláková


Olympiáda ve španělském jazyce

Školní kolo Olympiády ve španělském jazyce

Dne 23. 2. 2023 proběhlo školní kolo Olympiády ve španělském jazyce v kategorii SŠI (do 3 let studia jazyka) a SŠII (nad 3 roky studia). Celkem se soutěže zúčastnilo 21 žáků ze třetích a čtvrtých ročníků a hodnotící komisi tvořili již tradičně učitelé Alexandra Carreño Pořízová a Rodrigo Carreño Salgado. Vítězem školního kola se stala Lucie Přepechalová (G3.A) v I. kategorii a Milan Merta (G4.A) v kategorii II. Oba žáci postupují do krajského kola, které se bude konat 27. března 2023. Velmi si ceníme dobrovolné účasti všech žáků, kteří projevují aktivní zájem o tento jazyk.

Mgr. Alexandra Carreño Pořízová


Šachový tým

Šachový tým v okrese bez konkurence

ŠK Rapid Pardubice poskytl zázemí pro XXIX. ročník Regionální olympiády dětí a mládeže SŠ Okresu Pardubice v šachu. Hrálo se na sedm kol švýcarským systémem s dvaceti minutami na partii pro každého hráče. Našemu družstvu se nadmíru dařilo a jako vítěz okresního kola postupuje do krajského finále ve Svitavách. Držíme pěsti!

Sekce TV


Zeměpisná olympiáda

Napínavé školní kolo Zeměpisné olympiády rozhodlo o postupujících do okresu

Po dvou předchozích on-line ročnících bylo letos možné školní kolo Zeměpisné olympiády 2023 uspořádat opět tradičně prezenčně ve školní jídelně, konkrétně ve středu 1. února 2023 od 7:30 do 8:45 hodin. Soutěž se znovu dle zavedených zvyklostí skládala ze dvou částí – po písemném testu geografických znalostí následovalo soutěžení v rychlosti a přesnosti práce s atlasem. První tři postupová místa obsadili letos maturanti. Na prvním místě se umístil David Tichý z G4.C (93,6% úspěšnost řešení), na druhém místě Tomáš Polák taktéž z G4.C (89,1% úspěšnost řešení) a na třetím místě Filip Brož z G4.B (86,4% úspěšnost řešení). Zahanbit se ale nenechali ani studenti z nižších ročníků, konkrétně Ondřej Pivokonský z G2.C (4. místo) a Boleslav Peřina z G2.B (5. místo), kteří jsou v pozici náhradníků pro okresní kolo. Gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů při pokračování v soutěži! Celkem se do řešení školního kola Zeměpisné olympiády 2023 zapojilo 43 studentů, kterým moc děkujeme za účast.

Mgr. Jana Veselková a Mgr. Jan Váňa, organizační tým školního kola Zeměpisné olympiády


Nanečisto 2023

Školní kolo Matematické olympiády zná své vítěze

Ve dnech 6. 12. 2022 a 24. 1. 2023 se na našem gymnáziu konala školní kola Matematické olympiády. V kategorii A zvítězila Barbora Janáčková (G3.B), v kategorii B Robin Novotný (G2.A) a v kategorii C František Beneš (G1.B). Všem účastníkům děkujeme, vítězům gratulujeme a postupujícím přejeme hodně štěstí v dalších kolech soutěže.

Mgr. Martin Sochor, garant soutěže


Olympiáda okresu ve volejbalu

Volejbalisté bronzoví

I v čase adventním, plném shonu a nákupní horečky, se najdou chvilky, kdy je možnost si příjemně zasportovat. A takové příležitosti využili chlapci našeho gymnázia. Na volejbalovém turnaji v rámci Olympiády okresu dokonce vybojovali krásné třetí místo. Byla radost pohledět na týmový výkon a krásné volejbalové momenty. Děkuji za vzornou reprezentaci školy a hodně krásných výměn do budoucna.

Sekce TV


Krajské kolo olympiády v basketbalu

V kraji nemáme konkurenci

V úterý 6. 12. se uskutečnilo krajské kolo olympiády v basketbalu. Naše děvčata opět excelovala. První dvě utkání sloužila spíše pro rozehrání a skončila rozdílem třídy (samozřejmě v náš prospěch). Trochu těžší, leč ne neřešitelný úkol nás čekal ve finále. Soupeřky z Ústí nad Orlicí byly sice kvalitní, ale skvělý výkon našich děvčat nenechal nikoho na pochybách, kdo že je v našem kraji králem pod vysokými koši.
Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci!

Sekce TV


RODM basketbal

Basketbalisté druzí!

V pátek 2. 12. se v Pardubicích konala Regionální olympiáda dětí a mládeže v basketbale. Naši chlapci v konkurenci dvanácti škol nejprve hladce vyhráli jednu ze skupin, v semifinále rovněž nezaváhali a poraženi odešli nakonec až ve finálovém zápase. Po celý turnaj chlapci příkladně reprezentovali naši školu a svoji účast podpořili skvělými výkony. Diváci mohli sledovat vydařený driblink, koše za tři body nebo neuvěřitelné smeče do koše. Velký dík za reprezentaci patří celému týmu!

Mgr. Jaroslav Macek, sekce TV


Basketbal okresní kolo

Jasná záležitost pro naše basketbalistky

Ve čtvrtek 1. 12. se konalo okresní kolo v basketbalu dívek. Naše děvčata prošla celým turnajem v tréninkovém nasazení, a přesto zdolala všechny soupeřky rozdílem třídy (či spíše několika). Doufáme, že skvělé výkony předvedou i v kole krajském, které se bude konat příští úterý.
Gratulujeme k výsledku a držíme palce v dalším průběhu soutěže.

Mgr. Marek Procházka, sekce TV


Subterra Cup
Subterra Cup

Slavíme dvojitý bronz ze SUBTERRA CUPU!

Pořadatelé hodnotí letošní ročník středoškolského turnaje ve florbalu Subterra cup jako ročník s rekordní účastí. Původní maximum se podařilo překonat o téměř dvě stě družstev. Více než sedm stovek škol v dívčí i chlapecké kategorii toužilo splnit si sen a poměřit síly s těmi nejlepšími v pražské O2 aréně. Ani jeden z našich týmů této mety bohužel nedosáhl. Třetí místo v okrese na postup do vyššího kola nestačil. Netřeba však věšet hlavu, každý zápas je tím nejlepším tréninkem a za rok bude herní štěstí určitě na naší straně!

Mgr. Erika Macková, sekce TV


Florbalistky stříbrné

Florbalistky stříbrné

Až do finále donesla vítězná vlna florbalistky naší školy v rámci Regionální olympiády dětí a mládeže, která se konala ve středu 9. 11. 2022 v Pardubicích. Zde jsme po výborném výkonu podlehly na nájezdy 3:2. Po celou dobu turnaje naše děvčata podávala skvělé výkony ve všech herních činnostech. Nechyběly rychlé kličky, přesné přihrávky a tvrdé střely. Nemohu zapomenout na naše dvě opory v bráně, které, ač bez zkušeností, byly určitě jistotou. Děkuji moc za příkladnou reprezentaci školy a těším se na další ročníky turnaje ve florbalu.

Mgr. Martin Plha


Ultimate frisbee

Bronz z podzimní kvalifikace SŠL v ultimate frisbee

Na FC Slavia Hradec Králové se v pátek 21. 10. 2022 uskutečnilo další kolo podzimní kvalifikace Středoškolské ligy v ultimate frisbee. Náš tým, tvořený převážně nováčky, si nevedl špatně. Po úvodní nejistotě každý další zápas přinášel více herní pohody a cenné soutěžní zkušenosti. Kéž by se tréninkové úsilí i nasbírané zkušenosti zúročily v republikovém finále!

Mgr. Erika Macková


Stolní tenis
Stolní tenis

Znamenité vystoupení našich stolních tenistů

Ve středu 12. října pokračovala Regionální olympiáda dětí a mládeže dalším kolem. Městská sportovní hala v Holicích hostila družstva SŠ z celého okresu. Naše chlapecké družstvo vybojovalo 4. místo, a děvčata dokonce přehrála všechny další dívčí týmy a jako vítězky okresu postupují do krajského kola. Vřelé díky všem za nasazení a herně atraktivní zápasy!

Mgr. Erika Macková


Atletika

Republikové finále Středoškolského atletického poháru přede dveřmi…

Středoškolský atletický pohár zná již všechny své finalisty, kteří se 12. října 2022 utkají v Břeclavi o celkové vítězství. Mozarťák bude mít své zastoupení jak v dívčí, tak i v chlapecké kategorii. Oba naše týmy totiž zvítězily v krajském finále, které se uskutečnilo 5. 10. v Chrudimi. Držte nám pěsti!

Mgr. Erika Macková


Memoriál Josefa Šťulíka

Memoriál Josefa Šťulíka s naší vítěznou účastí!

Ve středu 21. září jsme se v obou žákovských i dorosteneckých kategoriích zúčastnili již 7. ročníku Memoriálu Josefa Šťulíka, který se běžel po naučné stezce NKP Ležáky až na náměstí městyse Včelákov a byl věnován památce Josefa Šťulíka a odbojové skupiny Čenda. Záštitu nad 7. ročníkem převzala paní Jarmila Kratochvílová, běžkyně krátkých a středních tratí, která je držitelkou světového rekordu na 800 m. Během celého programu měli přítomní žáci možnost prohlédnout si muzeum a pietní území. Žákovskou kategorii ovládli naši borci. Matouš Pavlík (G1.A) zvítězil a Radim Kopiště (G1.C) bral druhé místo. V dorostenecké kategorii se dařilo našim děvčatům. Nejlépe zaběhla Alžběta Kuhnová (G1.C), když obsadila 2. místo, a Alena Picpauerová (G2.B) se zařadila hned za ni na místo třetí. Vřelé díky všem za příkladnou reprezentaci naší školy!

Mgr. Erika Macková


Atletika

Dvojnásobné vítězství našich atletů

I za nepříznivého počasí se v pondělí 19. 9. výrazně usmálo sluníčko na atletky a atlety naší školy. Při Středoškolském poháru uspěly na výtečnou oba naše týmy. Jak děvčata tak i chlapci předvedli velmi dobré výkony a jejich družstva vyhrála své soutěže a postoupila do krajského kola v Chrudimi. Vzhledem k počasí musím ocenit jejich chuť a odhodlanost závodit a podat co nejlepší výkony. Velké díky všem a hodně zdaru v Chrudimi.

Mgr. Martin Plha


Přespolní běh

Ondřej Svoboda v přespolním běhu bronzový

Za deštivého počasí jsme se ve čtvrtek 15. 9. zúčastnili okresního kola v přespolním běhu, který je součástí XXIX. regionální olympiády dětí a mládeže. Trať vedla podél břehu řeky Chrudimky „mezi mosty“, kde jeden okruh měřil 1500 m. Děvčata tuto distanci zvládla dvakrát, hoši třikrát. Dívčí družstvo ve složení Eliška Musílková (G4.B), Barbora Černá (G3.C), Tereza Puchernová (G3.C), Alžběta Kuhnová (G1.C), Lea Nožičková (G1.B) a Alexandra Tichá (G1.A) vybojovalo pěkné třetí místo. V hodnocení jednotlivců se nejvíce dařilo Elišce Musílkové. Chlapecké družstvo ve složení Ondřej Svoboda (G4.B), Jakub Klec (G3.C), Lubomír Meller (G3.B), Petr Fiedler (G2.C), Lukáš Dašek (G2.B) a Matouš Pavlík (G1.A) si letos doběhlo také pro třetí místo. V jednotlivcích skvěle zaběhli Ondřej Svoboda a Matouš Pavlík, kteří brali třetí a čtvrté místo z celkového počtu 37 závodníků. Oba týmy nám svým umístěním zajistily potřebné body do RODM okresu Pardubice. Vřelé díky všem za příkladnou reprezentaci školy!

Mgr. Erika MackováŠkolský portál
Pardubický kraj
OP JAK Šablony I

Úvodní stránka
Gympl roku 2019
Škola doporučená zaměstnavateli 2019
Facebook profil
Instagram profil
Naše stránky nesbírají cookies :)! Neshromažďujeme žádné informace o vás.
Prohlášení o přístupnosti webu
Verze stránek 30.12, 25. 5. 2023
© 2007 - 2023 · Mgr. Petr Harbich