Úspěchy našich studentů ve školním roce 2021/2022

Lingvistická olympiáda

Školní kolo lingvistické olympiády 2022

I letos proběhlo v listopadu na naší škole školní kolo lingvistické olympiády. Soutěže se letos zúčastnilo 22 žáků, včetně žáků prvních ročníků, kteří si napoprvé nepočínali vůbec špatně. Máme radost, že i letos budeme mít zastoupení v českém regionálním kole, které proběhne na Filozofické fakultě v Praze (případně online). Našimi zástupci budou Kateřina Burešová (G3.C) a Jiří Bubeníček (G4.C), kteří překonali bodovou hranici nutnou k postupu do dalšího kola. Oběma upřímně gratulujeme a děkujeme za dobrou reprezentaci naší školy. Zároveň děkujeme všem dalším účastníkům školního kola a doufáme, že především mladší studenti do budoucna neztratí o lingvistiku zájem. Na 3. až 6. místě školního kola se umístili Křivková J., Fiedler P., Pazderka T. a Karafiátová M.

Mgr. Vendula Lensmith, garant soutěže

Logická olympiáda 2021

Krajské kolo Logické olympiády s naší účastí

V pátek 5. listopadu proběhlo v sále Jana Kašpara v Pardubicích krajské kolo 14. ročníku Logické olympiády, kterou pořádá Mensa České republiky. Na rozdíl od loňského ročníku se krajské kolo opět konalo v prezenční formě. Z našeho gymnázia se účastnili čtyři semifinalisté, z nichž nejlépe se umístil Lukáš Lihotský, který obsadil 5. místo. Lukášovi gratulujeme a všem našim účastníkům děkujeme za reprezentaci školy.

Mgr. Barbora Suchánková, garant soutěže

Přírodovědný klokan 2021

Úspěch žáků Gymnázia Mozartova v okresním kole Přírodovědného klokana

Skvělého umístění v okresním kole soutěže MŠMT Přírodovědný klokan v kategorii Junior dosáhli žáci našeho gymnázia, Boleslav Peřina (G1.B) soutěž vyhrál, Albert Prokop (G1.C) se umístil na 3. místě. Gratulujeme k umístění a děkujeme za výtečnou reprezentaci naší školy.

Mgr. Karel Šild, garant soutěže

Subterra Cup

SUBTERRA CUP s naší účastí

V neděli 21. 11. 2021 se naši studenti zúčastnili florbalového turnaje SUBTERRA CUP, kde si rozdělili ještě s jedním týmem parádní 3 místo. Postupují pouze první dvě družstva, nicméně bych chtěl klukům poděkovat za super reprezentaci. Uniklo nám to jen o kousek :)