Gymozart Gymozart Gymozart Gymozart Gymozart Gymozart
 

Úspěchy našich studentů ve školním roce 2021/2022

Lingvistická olympiáda

Úspěch Kateřiny Burešové v lingvistické olympiádě

Díky naší studentce Kateřině Burešové ze 3.C se naše gymnázium dostalo do top 10 lingvistické olympiády. Katka se zúčastnila celostátního kola 29. května na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a obsadila skvělé 5. místo. Od čtvrtého místa, které postupuje do mezinárodní soutěže, ji dělily 3 body, zatímco šestému soutěžícímu „utekla“ téměř o 11 bodů. Katka je tak první náhradnicí pro mezinárodní klání, které proběhne v Británii. Katce děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy, která je výsledkem její dlouhodobé přípravy a samostatného studia lingvistiky. Soutěže se může zúčastnit i ve čtvrtém ročníku. Třeba pro ni bude ještě úspěšnější!

Mgr. Vendula Lensmith, garant Lingvistické olympiády


Orientační běh

Úspěch v krajském finále přeboru škol v orientačním běhu

Ve středu 18. 5. jsme se zúčastnili přeboru škol Pardubického kraje v orientačním běhu. Závod se konal v městské části sídliště Polabiny 3 a navazujících parcích kolem řeky Labe. Našemu týmu ve složení Bára Pušová (G4.C), Tereza Veselá (G2.C), Magda Kubíková (G1.A), Michal Hybeš (G3.B) a Jakub Klec (G2.C) se dařilo, obsadil 2. místo a tím si vybojoval postup do celostátního finále. V individuálním hodnocení si velmi dobře vedla Magda Kubíková, která doběhla pár vteřin za vítězkou.Děkujeme všem za skvělou reprezentaci školy a budeme držet palce v celorepublikovém finále v Prostějově!

Mgr. Erika Macková


Lingvistická olympiáda

Úspěch Kateřiny Burešové v lingvistické olympiádě

Po roční odmlce bude mít naše gymnázium opět svého zástupce v celostátním kole lingvistické olympiády. Letos je jím Kateřina Burešová z G3.C, která se zúčastní celostátního klání 29. května na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Katce děkujeme za výbornou reprezentaci školy a zodpovědnou přípravu na soutěž, jejíž nejlepší účastníci se sejdou na celosvětové olympiádě na Ostrově Man v červenci 2022. Třeba mezi nimi bude i Katka! O postup do celostátního kola bojoval také Jiří Bubeníček, kterému jeho velmi dobrý výsledek bohužel na postup nestačil. I jemu děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy v předchozích kolech.

Mgr. Vendula Lensmith, garant Lingvistické olympiády


SOČ krajské kolo

Skvělý úspěch našich studentů v krajském kole SOČ

Ve čtvrtek 28. 4. se na chrudimském gymnáziu konalo krajské kolo soutěže „Středoškolská odborná činnost“. Z naší školy do tohoto kola postoupily práce v oboru zdravotnictví „Informovanost o problematice a rizicích akutní toxoplasmosy gravidních žen“, které prezentovala Lenka Klimešová z G4.A a v oboru geologie a geografie potom Tomáš Polák z G3.C s prací: „GIS pro vizualizaci dat z dálkového průzkumu Země, mapování vývoje městského a příměstského prostředí se zřetelem na kvalitu zeleně“. Oba studenti si ve svých oborech vedli precizně a s přehledem zvítězili. Moc děkuji za vzornou reprezentaci školy a přejeme hodně štěstí a úspěchů v celostátním kole.

Garant SOČ RNDr. Květa Sýkorová


Ocenění města Pardubic

Studenti Gymnázia Mozartova mezi nejúspěšnějšími žáky Pardubic za školní rok 2020/2021

Ve čtvrtek 21. 4. 2022 proběhlo v aule Univerzity Pardubice slavnostní ocenění žáků města Pardubic za úspěchy nejen na poli předmětových a odborných soutěží, ale také v oblasti umělecké. Z naší školy byly oceněni absolventi Anna Honsová a David Ryba, kteří se z časových důvodů nemohli akce zúčastnit a dále Nela Škrabalová a Jan Žabenský. Gratulujeme k úspěchům a příkladné reprezentaci školy.

Mgr. Petr Harbich, ředitel školy


Olympiáda z francouzského jazyka

Z krajského kola Olympiády ve francouzském jazyce si odnášíme první dvě místa!

Dne 6. 4. 2022 se uskutečnilo krajské kolo Olympiády ve francouzském jazyce. Naše gymnázium v kategorii B1 reprezentovaly dvě Kateřiny ze třídy G3.C. Podařilo se jim neskutečné. Káťa Mistríková zvítězila a Káťa Burešová vybojovala skvělé 2. místo. Káťa Mistríková postupuje do celorepublikového kola a Káťa Burešová je její náhradnicí. Oběma velice děkujeme za skvělou reprezentaci školy a blahopřejeme ke krásným umístěním. Držíme pěsti do dalšího kola. Bravo! Chapeau bas! Félicitations!

Za sekci francouzského jazyka Mgr. Hana Špinková


Olympiáda z ruského jazyka

V krajském kole Olympiády v ruském jazyce v kategorii SŠI jsme získali 2. místo

V březnu 2022 se uskutečnilo krajské kolo Olympiády v ruském jazyce. Matějovi Bisovi z G2.C se podařilo obsadit krásné 2. místo v kategorii SŠI. V kategorii SŠII nás reprezentoval výherce školního kola Marek Pištora z G4.A. Oběma moc děkujeme za reprezentaci školy a blahopřejeme k pěkným umístěním.

Za sekci ruského jazyka Mgr. Světlana Sajdlová a Mgr. Hana Špinková


Krajské kolo dějepisné olympiády

Matouš Bohatý z G3.C vybojoval 2. místo v krajském kole Dějepisné olympiády!

V pondělí 4. 4. proběhlo v pardubickém Domě dětí a mládeže BETA krajské kolo Dějepisné olympiády, která byla letos zaměřená na téma „Šlechta v proměnách času (1648–1948)“. V konkurenci nejúspěšnějších řešitelů z okresních kol z celého kraje se našemu Matouši Bohatému z G3.C podařilo vybojovat parádní 2. místo a zajistit si tak pozici náhradníka pro ústřední kolo. Moc blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci našeho gymnázia.

Mgr. Lucie Škarvadová, garant DO


Geologická olympiáda

Zúčastnili jsme se krajského kola Geologické olympiády

V pondělí 4. 4. 2022 se ve Východočeském muzeu, nacházejícím se v areálu pardubického zámku, uskutečnilo krajské kolo Geologické olympiády, kde nemohli chybět ani naši úspěšní řešitelé z okresního kola. Soutěž sestávala ze dvou částí. Nejprve jsme se vrhli na test geologických znalostí připravený Masarykovou univerzitou v Brně. Druhou částí pak byla poznávačka 25 nerostů a hornin. Následně jsme si s Ing. Jiřím Šurou, muzejním geologem, prošli správné odpovědi a jím vedená odborná komise začala opravovat naše testy. Ve 14 hodin už byly známy výsledky. Nijak jsme nezazářili, ale tuto zkušenost nám už nikdo nevezme. Chtěli bychom zejména poděkovat organizátorům, kteří nás provedli celým dnem, a také panu učiteli Váňovi za to, že jsme se mohli do soutěže zapojit.

Za řešitele Geologické olympiády Marek Pištora (G4.A)


Juniorský maraton 2022

Skvělé druhé místo v semifinále Juniorského maratonu 2022

Juniorský maraton je štafetový závod určený pro střední školy, kdy družstvo složené z 10 členů překonává maratonskou trať (42,125 km). Náš tým ve složení Ondřej Kokotek (G4.B), Klára Lišková (G3.C), Barbora Černá (G2.C), Jakub Klec (G2.C), Klára Novotná (G1.B), Matěj Kaňka (G1.B), Mikuláš Kalousek (G1.B), Ondřej Pařík (G1.B), Marek Pařík (G1.B) a Quan Le Hoang Anh (G1.B) se velmi dobře popral s nástrahami trati i počasí a při troše štěstí by to vyšlo i na pražské finále. Vřelé díky za reprezentaci školy a budeme se těšit zase za rok!

Mgr. Erika Macková, sekce TV


Školní kolo CHE olympiády

Školní kolo chemické olympiády

Výsledky školního kola chemické olympiády kategorie B, které proběhlo ve třech částech“ teoretická, praktická a test. V letošním roce obsáhla anorganickou i organickou oblast. 1. místo Pavlína Švestková G3.C, 2. místo Michaela Karafiátová G3.B, 3.místo Michal Hybeš G3.B. Gratuluji všem účastníkům za skvělý výkon a Pavlíně držíme pěsti do krajského kola.

Garant soutěže RNDr. Květa Sýkorová


Prezentiáda 2022

Studenti Lucie Bílá a Matěj Krátký zvítězili v krajském kole Prezentiády 2022

Dne 29. 3. v naší aule proběhlo krajské kolo soutěže Prezentiáda, na které nemohl chybět tým z naší školy. Pod názvem "Týden stresu", jsme si připravili prezentaci na soutěžní téma 11. přikázání, které jsme pojali jako "Nezanevři na svou psychiku". Naše úsilí se vyplatilo a z celkového počtu 11 týmů jsme se skončili první. S tímto místem postupujeme do grandfinále, které se uskuteční 22. 4. na Newton University v Praze. Z tohoto kola si odnášíme nejen dobrý pocit, ale i mnohá zlepšení v našich prezentačních dovednostech, v tvorbě grafiky, improvizaci a mnohých dalších. Nakonec bychom chtěli poděkovat panu učiteli Voltrovi za naši pečlivou přípravu a hromadu konzultací, které s námi musel podstoupit.

Lucie Bílá G2.A, Matěj Krátký G3.B


Olympiáda z českého jazyka

Adéla Černá z G3.C vítězkou okresního kola Olympiády v českém jazyce!

V pondělí 28. 3. proběhlo v pardubickém Domě dětí a mládeže BETA okresní kolo Olympiády v českém jazyce. Mezi 11 nejúspěšnějšími řešiteli a řešitelkami ze školních kol se našim již zkušeným olympioničkám vedlo skvěle. Adéla Černá z G3.C soutěž naprosto s přehledem ovládla a úspěch našeho gymnázia podtrhla krásným 5. místem Adéla Vaňková z G3.B. Oběma děvčatům moc blahopřejeme, děkujeme za reprezentaci školy a Ádě Černé přejeme hodně zdaru v krajském kole, které se uskuteční 25. dubna.

Mgr. Lucie Škarvadová, garant OČJ


SOČ 2022

Studenti Lenka Klimešová a Tomáš Polák postoupili do krajského kola SOČ

V pátek 25.3.2022 proběhly obhajoby prací SOČ v rámci našeho gymnázia a naši školu budou reprezentovat studenti Lenka Klimešová (G4.A) s prací „Informovanost o problematice a rizicích akutní toxoplasmosy gravidních žen“ a Tomáš Polák (G3.C) s prací „Využití GIS pro vizualizaci dat z dálkového průzkumu Země, mapování vývoje městského a příměstského prostředí se zřetelem na kvalitu zeleně“. Gratulujeme postupujícím a přejeme hodně úspěchů v krajském kole. Poděkování patří i odborným garantům PhD. Lence Jeleně Příplatové (FLU AV ČR) a RNDr. Josefu Laštovičkovi, Ph.D., PřF UK Praha.

RNDr.Květa Sýkorová, garant soutěží Amavet a SOČ


Amavet 2022

Daniel Valenta v celostátním kole AMAVET

Ve dnech 16. a 17. března probíhalo krajské kolo soutěže vědeckých a technických projektů středoškoláků Amavet. Náš student Daniel Valenta z G3.C precizně prezentoval svou práci „Dozimetrie ionizujícího záření“ a postoupil do celostátního kola. Ve své práci se zabýval měřením ionizujícího záření terestrického a kosmického původu. Porovnáním vybraných dozimetrických metod v rámci pozemních a balonových měření. Velké poděkování patří Danovi za příkladnou reprezentaci školy a dále odborným konzultantům Alexandru Prokopovi (Technecium), Romanu Dvořákovi (UJF AV ČR) a Martině Lužové (UJF AV ČR).
Přejeme mnoho úspěchů v celostátním kole.

RNDr.Květa Sýkorová, garant soutěží Amavet a SOČ


NEJ olympiáda

Na našem gymnáziu proběhlo okresní kolo olympiády v německém jazyce

Dne 24. 3. 2022 se na naší škole uskutečnilo okresní kolo olympiády v německém jazyce. Postup do krajského kola, které se bude konat 11. 4., si ze třetího místa zajistila Nikola Bisová, náhradnicí je Michaela Karafiátová (obě G3.B). Oběma děvčatům děkujeme za příkladnou reprezentaci našeho gymnázia a přejeme jim hodně úspěchů v dalším kole.

Mgr. Jaroslav Macek, sekce NJ


BIO olympiáda

I olympiáda z biologie už zná své vítěze

Ve dnech nedávno minulých se na naší škole konalo okresní kolo biologické olympiády. V kategorii A zvítězila Adéla Černá (G3.C), druhé místo obsadila Pavlína Frišová (G4.A) a třetí Martin Křivka (G3.B). V kategorii B zvítězil při rovnosti bodů pouze díky lepší praktické části Bolek Peřina (G1.B), druhé místo obsadila Eliška Pejřilová (G2.A) a třetí Ondřej Pivokonský (G1.C).
Katedra biologie vám tímto děkuje za předvedené výkony a postupujícím držíme palce v krajském kole.

Mgr. Marek Procházka


Krajský přebor v šachu

Naši studenti vybojovali 3. místo v krajském přeboru středních škol v šachu!

Ve středu 9. března se v multikulturním centru Fabrika Svitavy uskutečnil Krajský přebor školních družstev v šachu 2022. Našemu týmu ve složení Kryštof Liška (G4.C), Lukáš Lihotský (G2.C), Martin Stoček (G1.C) a Quan Le Hoang Anh (G1.B) těsně unikl postup do republikového kola, přesto však kluci v konkurenci dalších 11 zúčastněných středních škol vybojovali skvělé medailové umístění.
Velká gratulace a vřelé díky za příkladnou reprezentaci našeho gymnázia!

Mgr. Erika Macková, garant soutěže


NEJ olympiáda

Máme za sebou školní kolo Soutěže v německém jazyce

Ve čtvrtek 23. 2. 2022 proběhlo školní kolo Soutěže v německém jazyce. Nejlepšího výsledku dosáhly Nikola Bisová a Michaela Karafiátová (obě G3.B) a zajistily si tak postup do okresního kola, které se bude konat 24. 3. na naší škole. Všem ostatním děkujeme za účast i předvedené výkony a vítězkám přejeme hodně úspěchů v dalším kole.

Mgr. Michaela Plhová, Mgr. Jaroslav Macek, sekce NJ


ANJ olympiáda

Školní kolo soutěže v anglickém jazyce

V pondělí 14. 2. 2022 se uskutečnilo školní kolo soutěže v anglickém jazyce po roce opět prezenčně. Vítězem školního kola v kategorii III.A se stala Barbora Hanáková z G2.B a 2. postupové místo získal Boleslav Peřina z G1.B. Oběma přejeme hodně štěstí v okresním kole, které se koná na gymnáziu Dašická. Velmi si ceníme dobrovolné účasti všech žáků a všem moc děkujeme. Výhercům patří upřímná gratulace.

Mgr. Soňa Chalupová, garant soutěže


Zeměpisná olympiáda

Školní kolo Zeměpisné olympiády podruhé on-line

Stejně jako v loňském roce bylo z epidemických důvodů školní kolo Zeměpisné olympiády uspořádáno on-line. Tradičně probíhalo ve dvou blocích – na úvodní test geografických znalostí navazoval test zaměřený na práci s atlasem. Dva nejúspěšnější řešitelé dosáhli v součtu shodně zisku 86 bodů (při úspěšnosti řešení 83,5 %), a proto o vítězi rozhodlo kritérium rychlosti vypracování. Na prvním místě tak skončil Filip Zieris z G2.B, který potřeboval na vyřešení olympiády o 4 minuty méně než druhý Tomáš Polák z G3.C. Třetí, rovněž postupové místo, obsadil David Tichý z G3.C s bodovým ziskem 82,5 bodů (úspěšnost řešení 80,1 %). Náhradníkem pro postup do okresního kola se stal Ondřej Khol z G4.B, který dosáhl 82 bodů (úspěšnost řešení 79,6 %). Gratulujeme! Děkujeme všem 62 zúčastněným řešitelům a přejeme mnoho úspěchů postupujícím v navazujícím okresním kole.

Mgr. Jan Váňa, garant Zeměpisné olympiády


Lingvistická olympiáda

Školní kolo lingvistické olympiády 2022

I letos proběhlo v listopadu na naší škole školní kolo lingvistické olympiády. Soutěže se letos zúčastnilo 22 žáků, včetně žáků prvních ročníků, kteří si napoprvé nepočínali vůbec špatně. Máme radost, že i letos budeme mít zastoupení v českém regionálním kole, které proběhne na Filozofické fakultě v Praze (případně online). Našimi zástupci budou Kateřina Burešová (G3.C) a Jiří Bubeníček (G4.C), kteří překonali bodovou hranici nutnou k postupu do dalšího kola. Oběma upřímně gratulujeme a děkujeme za dobrou reprezentaci naší školy. Zároveň děkujeme všem dalším účastníkům školního kola a doufáme, že především mladší studenti do budoucna neztratí o lingvistiku zájem. Na 3. až 6. místě školního kola se umístili Křivková J., Fiedler P., Pazderka T. a Karafiátová M.

Mgr. Vendula Lensmith, garant soutěže


Logická olympiáda 2021

Krajské kolo Logické olympiády s naší účastí

V pátek 5. listopadu proběhlo v sále Jana Kašpara v Pardubicích krajské kolo 14. ročníku Logické olympiády, kterou pořádá Mensa České republiky. Na rozdíl od loňského ročníku se krajské kolo opět konalo v prezenční formě. Z našeho gymnázia se účastnili čtyři semifinalisté, z nichž nejlépe se umístil Lukáš Lihotský, který obsadil 5. místo. Lukášovi gratulujeme a všem našim účastníkům děkujeme za reprezentaci školy.

Mgr. Barbora Suchánková, garant soutěže


Přírodovědný klokan 2021

Úspěch žáků Gymnázia Mozartova v okresním kole Přírodovědného klokana

Skvělého umístění v okresním kole soutěže MŠMT Přírodovědný klokan v kategorii Junior dosáhli žáci našeho gymnázia, Boleslav Peřina (G1.B) soutěž vyhrál, Albert Prokop (G1.C) se umístil na 3. místě. Gratulujeme k umístění a děkujeme za výtečnou reprezentaci naší školy.

Mgr. Karel Šild, garant soutěže


Subterra Cup

SUBTERRA CUP s naší účastí

V neděli 21. 11. 2021 se naši studenti zúčastnili florbalového turnaje SUBTERRA CUP, kde si rozdělili ještě s jedním týmem parádní 3 místo. Postupují pouze první dvě družstva, nicméně bych chtěl klukům poděkovat za super reprezentaci. Uniklo nám to jen o kousek :)

Mgr. Adam Jiroušek, sekce TVŠkolský portál
Pardubický kraj
EU OPVK

Úvodní stránka
Gympl roku 2019
Škola doporučená zaměstnavateli 2019
Facebook profil
Instagram profil
Naše stránky nesbírají cookies :)! Neshromažďujeme žádné informace o vás.
Prohlášení o přístupnosti webu
Verze stránek 29.32, 24. 6. 2022
© 2007 - 2022 · Mgr. Petr Harbich