Gymozart Gymozart Gymozart Gymozart Gymozart Gymozart

Úspěchy našich studentů ve školním roce 2022/2023

Olympiáda okresu ve volejbalu

Volejbalisté bronzoví

I v čase adventním, plném shonu a nákupní horečky, se najdou chvilky, kdy je možnost si příjemně zasportovat. A takové příležitosti využili chlapci našeho gymnázia. Na volejbalovém turnaji v rámci Olympiády okresu dokonce vybojovali krásné třetí místo. Byla radost pohledět na týmový výkon a krásné volejbalové momenty. Děkuji za vzornou reprezentaci školy a hodně krásných výměn do budoucna.

Sekce TV

Krajské kolo olympiády v basketbalu

V kraji nemáme konkurenci

V úterý 6. 12. se uskutečnilo krajské kolo olympiády v basketbalu. Naše děvčata opět excelovala. První dvě utkání sloužila spíše pro rozehrání a skončila rozdílem třídy (samozřejmě v náš prospěch). Trochu těžší, leč ne neřešitelný úkol nás čekal ve finále. Soupeřky z Ústí nad Orlicí byly sice kvalitní, ale skvělý výkon našich děvčat nenechal nikoho na pochybách, kdo že je v našem kraji králem pod vysokými koši.
Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci!

Sekce TV

RODM basketbal

Basketbalisté druzí!

V pátek 2. 12. se v Pardubicích konala Regionální olympiáda dětí a mládeže v basketbale. Naši chlapci v konkurenci dvanácti škol nejprve hladce vyhráli jednu ze skupin, v semifinále rovněž nezaváhali a poraženi odešli nakonec až ve finálovém zápase. Po celý turnaj chlapci příkladně reprezentovali naši školu a svoji účast podpořili skvělými výkony. Diváci mohli sledovat vydařený driblink, koše za tři body nebo neuvěřitelné smeče do koše. Velký dík za reprezentaci patří celému týmu!

Mgr. Jaroslav Macek, sekce TV

Basketbal okresní kolo

Jasná záležitost pro naše basketbalistky

Ve čtvrtek 1. 12. se konalo okresní kolo v basketbalu dívek. Naše děvčata prošla celým turnajem v tréninkovém nasazení, a přesto zdolala všechny soupeřky rozdílem třídy (či spíše několika). Doufáme, že skvělé výkony předvedou i v kole krajském, které se bude konat příští úterý.
Gratulujeme k výsledku a držíme palce v dalším průběhu soutěže.

Mgr. Marek Procházka, sekce TV

Subterra Cup

Slavíme dvojitý bronz ze SUBTERRA CUPU!

Pořadatelé hodnotí letošní ročník středoškolského turnaje ve florbalu Subterra cup jako ročník s rekordní účastí. Původní maximum se podařilo překonat o téměř dvě stě družstev. Více než sedm stovek škol v dívčí i chlapecké kategorii toužilo splnit si sen a poměřit síly s těmi nejlepšími v pražské O2 aréně. Ani jeden z našich týmů této mety bohužel nedosáhl. Třetí místo v okrese na postup do vyššího kola nestačil. Netřeba však věšet hlavu, každý zápas je tím nejlepším tréninkem a za rok bude herní štěstí určitě na naší straně!

Mgr. Erika Macková, sekce TV

Florbalistky stříbrné

Až do finále donesla vítězná vlna florbalistky naší školy v rámci Regionální olympiády dětí a mládeže, která se konala ve středu 9. 11. 2022 v Pardubicích. Zde jsme po výborném výkonu podlehly na nájezdy 3:2. Po celou dobu turnaje naše děvčata podávala skvělé výkony ve všech herních činnostech. Nechyběly rychlé kličky, přesné přihrávky a tvrdé střely. Nemohu zapomenout na naše dvě opory v bráně, které, ač bez zkušeností, byly určitě jistotou. Děkuji moc za příkladnou reprezentaci školy a těším se na další ročníky turnaje ve florbalu.

Mgr. Martin Plha

Ultimate frisbee

Bronz z podzimní kvalifikace SŠL v ultimate frisbee

Na FC Slavia Hradec Králové se v pátek 21. 10. 2022 uskutečnilo další kolo podzimní kvalifikace Středoškolské ligy v ultimate frisbee. Náš tým, tvořený převážně nováčky, si nevedl špatně. Po úvodní nejistotě každý další zápas přinášel více herní pohody a cenné soutěžní zkušenosti. Kéž by se tréninkové úsilí i nasbírané zkušenosti zúročily v republikovém finále!

Mgr. Erika Macková

Stolní tenis

Znamenité vystoupení našich stolních tenistů

Ve středu 12. října pokračovala Regionální olympiáda dětí a mládeže dalším kolem. Městská sportovní hala v Holicích hostila družstva SŠ z celého okresu. Naše chlapecké družstvo vybojovalo 4. místo, a děvčata dokonce přehrála všechny další dívčí týmy a jako vítězky okresu postupují do krajského kola. Vřelé díky všem za nasazení a herně atraktivní zápasy!

Atletika

Republikové finále Středoškolského atletického poháru přede dveřmi…

Středoškolský atletický pohár zná již všechny své finalisty, kteří se 12. října 2022 utkají v Břeclavi o celkové vítězství. Mozarťák bude mít své zastoupení jak v dívčí, tak i v chlapecké kategorii. Oba naše týmy totiž zvítězily v krajském finále, které se uskutečnilo 5. 10. v Chrudimi. Držte nám pěsti!

Memoriál Josefa Šťulíka

Memoriál Josefa Šťulíka s naší vítěznou účastí!

Ve středu 21. září jsme se v obou žákovských i dorosteneckých kategoriích zúčastnili již 7. ročníku Memoriálu Josefa Šťulíka, který se běžel po naučné stezce NKP Ležáky až na náměstí městyse Včelákov a byl věnován památce Josefa Šťulíka a odbojové skupiny Čenda. Záštitu nad 7. ročníkem převzala paní Jarmila Kratochvílová, běžkyně krátkých a středních tratí, která je držitelkou světového rekordu na 800 m. Během celého programu měli přítomní žáci možnost prohlédnout si muzeum a pietní území. Žákovskou kategorii ovládli naši borci. Matouš Pavlík (G1.A) zvítězil a Radim Kopiště (G1.C) bral druhé místo. V dorostenecké kategorii se dařilo našim děvčatům. Nejlépe zaběhla Alžběta Kuhnová (G1.C), když obsadila 2. místo, a Alena Picpauerová (G2.B) se zařadila hned za ni na místo třetí. Vřelé díky všem za příkladnou reprezentaci naší školy!

Atletika

Dvojnásobné vítězství našich atletů

I za nepříznivého počasí se v pondělí 19. 9. výrazně usmálo sluníčko na atletky a atlety naší školy. Při Středoškolském poháru uspěly na výtečnou oba naše týmy. Jak děvčata tak i chlapci předvedli velmi dobré výkony a jejich družstva vyhrála své soutěže a postoupila do krajského kola v Chrudimi. Vzhledem k počasí musím ocenit jejich chuť a odhodlanost závodit a podat co nejlepší výkony. Velké díky všem a hodně zdaru v Chrudimi.

Přespolní běh

Ondřej Svoboda v přespolním běhu bronzový

Za deštivého počasí jsme se ve čtvrtek 15. 9. zúčastnili okresního kola v přespolním běhu, který je součástí XXIX. regionální olympiády dětí a mládeže. Trať vedla podél břehu řeky Chrudimky „mezi mosty“, kde jeden okruh měřil 1500 m. Děvčata tuto distanci zvládla dvakrát, hoši třikrát. Dívčí družstvo ve složení Eliška Musílková (G4.B), Barbora Černá (G3.C), Tereza Puchernová (G3.C), Alžběta Kuhnová (G1.C), Lea Nožičková (G1.B) a Alexandra Tichá (G1.A) vybojovalo pěkné třetí místo. V hodnocení jednotlivců se nejvíce dařilo Elišce Musílkové. Chlapecké družstvo ve složení Ondřej Svoboda (G4.B), Jakub Klec (G3.C), Lubomír Meller (G3.B), Petr Fiedler (G2.C), Lukáš Dašek (G2.B) a Matouš Pavlík (G1.A) si letos doběhlo také pro třetí místo. V jednotlivcích skvěle zaběhli Ondřej Svoboda a Matouš Pavlík, kteří brali třetí a čtvrté místo z celkového počtu 37 závodníků. Oba týmy nám svým umístěním zajistily potřebné body do RODM okresu Pardubice. Vřelé díky všem za příkladnou reprezentaci školy!