Maturita 2024

Důležité informace ohledně společné a profilové části maturitní zkoušky 2024 budeme průběžně doplňovat a aktualizovat.

Maturitní zkouška 2024 (společná i profilová část)

• Stanovení nabídky povinných a nepovinných zkoušek v profilové části maturitní zkoušky pro rok 2023/2024 a seznam maturitních témat (okruhů) u jednotlivých předmětů (formát pdf)
  • Seznam literárních děl k maturitní zkoušce z českého jazyka a literatury pro školní rok 2023/2024 - (formát pdf) - termín odevzdání 31. března 2024.
  • Stanovení způsobu záznamu vytvářeného textu pro konání písemné práce (pdf)
  • Maturitní zpravodaje (stránky s odkazy ke stažení).
  • Odkaz na stránky Maturitní zkouška ilustračními testy z minulých let.
  • Seznam zkoušek nahrazujících zkoušku z cizího jazyka v profilové části maturitní zkoušky (pdf)
  • Žádost o nahrazení zkoušky z cizího jazyka v profilové části maturitní zkoušky výsledkem standardizované zkoušky (vyplnitelné pdf) doneste vyplněné spolu s úředně ověřenou kopií dokladu o úspěšném vykonání standardizované jazykové zkoušky do kanceláře školy nejpozději 31. 3. 2024.
  • Katalogy požadavků pro zkoušky společné části maturitní zkoušky konané ve školním roce 2023/2024 (odkaz na stránky maturita.cermat.cz)
  • Zadání maturitní práce z předmětu výtvarná výchova pro školní rok 2023/2024 (formát pdf).
  • Jednotné zkušební schéma (JZS) společné části maturitní zkoušky a nepovinné zkoušky Matematika rozšiřující pro jarní zkušební období roku 2024 - řádný termín (PDF)
  • Profilová zkouška z předmětů DEG a MAT má pouze písemnou část. Profilová zkouška z předmětu ZSV bude mít 2 části, písemnou a ústní. Termín písemných profilových zkoušek z DEG, MAT a ZSV se dozvíte s dostatečným časovým předstihem. Profilová část z hudební výchovy se bude skládat ze dvou částí: praktické zkoušky a ústní zkoušky před maturitní komisí. Profilová zkouška z výtvarné výchovy se bude skládat ze dvou částí: obhajoby maturitní práce a ústní zkoušky před maturitní komisí.

• Rok

Společná část

Profilová část

2 povinné zkoušky