Gymozart Gymozart Gymozart Gymozart Gymozart Gymozart
 

Archiv událostí aktuálního školního roku 2023/2024

Prázdniny 2024

Pohodové prázdniny

Na prahu zasloužených letních prázdnin přejeme všem pedagogům, zaměstnancům i studentům zasloužený čas odpočinku a děkujeme za veškeré „příspěvky“ k příznivému průběhu školního roku 2023/2024. Na Vašich letních cestách Vám přejeme minimum komplikací a maximum zážitků obohacujících duši i tělo a šťastné návraty. Těšíme se na setkání s kolegy na konci srpna a se studenty 2. září 2024.

vedení školy


Vodácký kurz

Třeťáci absolvovali vodácký kurz na Orlici

Letošní vodácký kurz byl velmi rozdílný oproti minulým letům. Největším rozdílem byla řeka – nejeli jsme totiž na Vltavu, ale na Orlici. Mezi další podstatné rozdíly patřil také fakt, že jsme poprvé jeli s cestovní kanceláří a cestou nás provázeli čtyři instruktoři, naše paní učitelky třídní a pan učitel Voltr. Celý kurz započal v pondělí 24. června v Pardubicích na nádraží, kde se nakonec sešlo skoro celé gymnázium, každý ročník však vyjížděl svým směrem. My třeťáci jsme se vydali na Hradec Králové a odtud pak do Týniště nad Orlicí. Ve zdejším kempu jsme rozbalili stany a poprvé vyjeli na řeku. Ujeli jsme 15 kilometrů a večer se vlakem vrátili zpátky do kempu. Poté již následovala volná zábava, většina z nás navštívila nedaleký obchod a nakoupila zásoby na další dny. Ráno jsme si dali načas a vyjeli vlakem až o půl jedenácté do Kostelce nad Orlicí. Tento den jsme ujeli nejdelší trasu, a to 17 kilometrů, a zdolali tak Divokou Orlici. Večer, když jsme po vodě dojeli zpět do kempu, jsme byli všichni příjemně unavení. Následující, již poslední den jsme ujeli pouhých 8 kilometrů a pak už si pouze sbalili a rozjeli se zpět do Pardubic a na prázdniny.

Anna Kmoníčková, G3.B


Týden vědy na Jaderce

Týden vědy na Jaderce

V týdnu od 16. do 21. června jsme se zúčastnili známé akce Týden vědy na Jaderce, pořádané fakultou jadernou a fyzikálně inženýrskou ČVUT v Praze. Během týdne jsme si oba vyzkoušeli vědeckou práci v rámci volitelných miniprojektů a následnou prezentaci na závěrečné konferenci. Nesmíme však zapomenout vyzdvižení skvělých přednášek, exkurzí a hlavně skvělých lidí, s nimiž jsme se seznámili. Oba tuto zkušenost hodnotíme velmi kladně a doporučujeme všem zájemcům o vědu a techniku. Stojí to za to.

Lukáš Machatý a Jiří Stříteský, G1.B


Sportovní kurz

Sportovní kurz třídy 2.A a 2.C aneb nový školní rekord v denním i nočním orientačním běhu

Během prvních pěti červnových dnů se třídy 2.A a 2.C vydaly dobýt rekreační areál Pecka. Už v sobotu nás při odjezdu v Pardubicích uvítal nemilý a vytrvalý déšť, který nás bohužel provázel celým kurzem. Nikdo z nás se však počasí nezalekl, a tak jsme si již první den kurzu vyzkoušeli práci s mapou při denním orientačním běhu. Ačkoliv to zprvu nevypadalo, neboť se všechny dvojice nestihly vrátit do večeře, běh dokončili studenti obou tříd živí a zdraví, i když někteří s časem vyšším než 3,5 hodiny. V rámci následujících dnů kurzu jsme zdokonalovali své fyzické i taktické dovednosti ve volejbale, frisbee, softbale a fotbale. A jak je na škole tradicí, musel nás čekat i noční orientační běh. Sice to dlouho kvůli počasí vypadalo, že se ho nedočkáme, ale nakonec se počasí z pondělí na úterý umoudřilo. I zde se jedné dvojici podařilo vytvořit nový rekord, avšak na opačné časové hranici než dvojici předešlé. Tým dvou dívek doběhl do cíle v čase 33 minut a předběhl téměř všechny dvojice před sebou, ačkoliv vybíhal z areálu jako poslední. Po odpočinku a spánku nás další den čekal zápas smíšených týmů v softbale, volejbale a frisbee. Někomu se dařilo více, někomu méně, každopádně i tak jsme si užili čas strávený s našimi spolužáky a prohloubili vzájemné vztahy. Večer nás ještě čekal táborák, kde si každý dle svých představ mohl opéct něco dobrého. Tu pravou atmosféru okolo ohně pak pomohli vytvořit naši spolužáci hrající na kytaru. I když nám počasí nepřálo a museli jsme některé venkovní aktivity přerušovat, stihli jsme nakonec vše, co jsme měli. Rekordní časy orientačních běhů, čas s našimi kamarády, ,,dočasnými rivaly", během sportovních utkání či večerní sezení u ohně rozhodně ještě dlouho zůstanou v naší paměti. Děkujeme za krásné vzpomínky.

Anna Paclíková, G2.C


Mozarťák GYM

Nové číslo časopisu Gym

Drazí čtenáři, jsme moc rády, že Vám můžeme představit naše nové vydání školního časopisu Mozarťák Gym. V tomto čísle Vás čekají tipy na filmy a knížky, kterými můžete zaplnit dlouhé letní večery. Dočkáte se i rozhovoru s mladou začínající spisovatelkou Blankou Luxovou. Pro kuchtíky je tu recept na lahodný dezert, ale své si najdou i řešitelé rébusů. Přejeme Vám příjemné počtení.

M. Nováková G1.A (šéfredaktorka časopisu Mozarťák Gym)


Orientační běh

Celostátní finále v orientačním běhu s naší účastí!

Druhou červnovou středu běželo v Brně – Žabovřeskách 451 závodníků republikové finále Přeboru škol v orientačním běhu. Postup do finále si z krajských kol vybojovalo dvacet středních škol. Pořadatel postavil tratě v městském lesoparku, přilehlé městské zástavbě a celkově kopcovitém terénu s bývalou sjezdovkou, se sníženou viditelností a velkým množstvím cest. Náš tým ve složení Jakub Klec (G4.C), Jakub Munzar, Martin Stoček (oba G3.C), Štěpán Macek (G1.A), Magdaléna Kubíková (G3.A), Alžběta Kuhnová (G2.C), Lea Nožičková (G2.B) a Terezie Šmídová (G1.A) odhodlaně bojoval s 20 kontrolami a 135metrovým převýšením. Děvčata se nakonec umístila v první třetině výsledkového pole, chlapci za polovinou. Z celkového počtu 80 závodníků v každé kategorii se nejlépe vedlo Terezii Šmídové, která doběhla na 8. místě a dívčí tým v celkovém součtu skončil na 7. místě z dvaceti!
Každý závod je vždy nejlepším tréninkem, pro některé naše „hobíky“ tedy zkušenost k nezaplacení. Vřelé díky všem za reprezentaci naší školy a viditelné zvýšení výkonnosti!

Sekce TV


Muzikál Pomáda

Muzikál Pomáda

Ve středu 19. června se třídy G1.A a G1.C vydaly na ZŠ Štefánikova. Žáci druhého stupně si pro ně totiž připravili divadelní adaptaci slavného muzikálu Pomáda z roku 1978, kde hlavní role ztvárnili John Travolta a Olivia Newton-John. Muzikál vypráví o lásce středoškoláků Dannyho Zuka a Sandy Olssonové, kteří se v létě potkali na pláži. Žáci stihli celé představení, kostýmy i kulisy připravit v pouhých pěti měsících, a to velice zdařile. Jako v každém muzikálu, ani tady nemohl chybět zpěv, a tak zazněly známé filmové písně jako Jsme parta správná, Letní láska nebo Náš auťák. Tímto představením se nejstarší žáci rozloučili s divadelním souborem a také se základní školou.

Adéla Radilová, Eva Mrázová, Michaela Nováková (G1.A)


Máj ve Východočeském divadle

Máj ve Východočeském divadle

V úterý 18. června 2024 se třída G1.B zúčastnila divadelního zpracování vrcholného díla českého romantismu. Máj od Karla Hynka Máchy ztvárnili na prknech Malé scény Východočeského divadla tři mladí herci ze studia LAIK. Jde o nový pohled na klasické dílo očima mladého studenta dnešní generace. Dobové postavy odpovídají na studentovy otázky a snaží se jemu i divákům vysvětlit některé časti díla. Také poukazují na to, že i když se Máj může zdát nesrozumitelný, obsahuje aktuální témata. Tajemnou a zamilovanou atmosféru celého představení dokreslovaly zvukové efekty a barevná světla. Ocenili jsme především skvělé herecké výkony. Děkujeme studiu LAIK, že nám ukázalo Máchův Máj z trochu jiného pohledu.

Anežka Peřinová (G1.B)


Ultimate Frisbee

Mozarťák opět zanechává stopu ve středoškolském frisbee

Dne 5. 6. jsme na pražské Aritmě bojovali na republikovém finále středoškolské ligy v Ultimate Frisbee. Po vydařených krajských kvalifikacích jsme na finále mířili z druhého místa z celkových 16 postupujících týmů a naší ambicí bylo toto pořadí udržet, ačkoli jsme očekávali tradičně nadupanou konkurenci. Hned ve skupině jsme se však potkali se dvěma silnými soupeři, a cestu do čtvrtfinále si tak museli vybojovat přes dodatečný barážový zápas. Dále než za těžké čtvrtfinále nás už naše dravost bohužel neprotlačila, a tak jsme pokračovali do zápasů o nižší umístění. Poslední dvě hry se tak alespoň mohly nést v pohodovém duchu a radosti ze hry bez nátlaku, a tak naše parta neodjížděla ve špatném rozpoložení a obsadila celkové 8. místo ze 48 zapojených škol. Tímto turnajem také skončila pro více než maturující polovinu z nás naše středoškolská reprezentační cesta, čímž legendární mužstvo s nejlepší a nejhlasitější střídačkou středoškolského frisbee přenechává Mozarťáckou pověst bezkonkurenčně dominantního týmu v celých východních Čechách novým hráčům a hráčkám, aby pod vedením stávajících ostřílených členů napsali svůj vlastní příběh.

Filip Slouka, G4.B


PZk 2024

Informace pro nově přijaté uchazeče ve školním roce 2024/2025

Seznamy tříd nově přijatých uchazečů spolu s dalšími informace naleznete v sekci Student/Dokumenty ke stažení. Během prvních srpnových dní vám budou vytvořeny přístupové účty ke školnímu informačnímu systému EduPage, které budou napojeny na vaše e-mailové kontakty, které jste nám předali v elektronických formulářích.
Přejeme vám všem pohodové prázdniny a v září se na vás budeme moc těšit.

Mgr. Petr Harbich, ředitel školy


SOČ 2024
SOČ 2024 SOČ 2024

Fenomenální úspěch našich studentů v soutěži SOČ

V pátek 31. 5. 2024 byly uzavřeny výsledky krajského kola soutěže SOČ (Středoškolské odborné činnosti) a já s radostí a pýchou oznamuji výsledky našich studentů. Postup do Národního kola si vybojovaly tyto práce:
Machovcová Jana G4.B a Machovcová Alena G1.B (Morfologické epikardiální tukové tkáně a její souvislost s BMI); Jakub Munzar G3.C (Využití Chip DSC pro studium foto-strukturálních změn); František Beneš G2.B a tým (VÝVOJ MICRO ROV PRO VÝZKUM EXTRÉMNÍCH PROSTŘEDÍ); Matěj Bureš G3.C a tým (Vývoj a aplikace didaktického UV-VIS-NIR spektrometru pro výuku na ZŠ, SŠ a VŠ); Stanislav Hladík G3.C a tým (Transsonický bezpilotní letoun /UAV/); Klára Novotná G3.B a Olga Sládková G3.B (Monitoring vybraných genů antimikrobiální rezistence /16S rRNA, sul1, int1 a této/ ze vzorků městské čistírny odpadních vod a nemocnice). Dalšími úspěšnými řešiteli krajského kola SOČ už bez postupu do národního kola jsou: na 2. místě Ondřej Pivokonský G3.C, František Beneš G2.B (Monitorování invazních dřevin v městském a příměstském prostředí Pardubic), Jana Vacinová G3.C (Nastavení mysli a motivace nejen ve sportu) a 5. místo obsadil Tomáš Martin Holub G2.A (Proof of concept unikátního SW/HW řešení embedded majákového pozicovacího systému).
Všem našim studentům gratuluji a děkuji za skvělou reprezentaci školy. Postupujícím pak přeji hodně štěstí v národním kole.

RNDr. Květa Sýkorová, garant soutěže SOČ


Veletrh vědy

Skupina třeťáků na Veletrhu vědy

Ve čtvrtek 30. května se skupinka žáků z G3.C vydala na Veletrh vědy do Prahy. Hlavním účelem veletrhu byla popularizace vědy a její přiblížení žákům základních a středních škol a zároveň představení vysokých škol. Jednotlivé ústavy prezentovaly vědu zábavnou a interaktivní formou. Návštěvníci si mohli vyzkoušet například virtuální realitu, práci s mikroskopem nebo se podívat na vodíkové auto. Návštěva veletrhu je určitě přínosná pro budoucí studenty přírodních, technických i historických oborů, kteří stále váhají nad volbou vysoké školy.

Ela Bechná, Anna Wasserbauerová, Veronika Janáčková (G3.C)


Celorepublikové Legie

Perníčci z G1.C si užili celorepublikové finále branného závodu Legie

Ve čtvrtek 16. 5. se šestice studentů z G1.C pod názvem Perníčci (Adéla Vacková, Simona Bandžuchová, Natálie Pevná, Jakub Pekárek, David Spálenský a Filip Horálek) zúčastnila celostátního finále branného závodu Legie v Olomouci. Závod se konal v lanovém centru Proud, kde se finále koná každoročně. Jako první proběhla instruktáž ohledně jištění na lanových překážkách a seznámení s pravidly soutěže a poté už začal samotný závod. Všichni s nadšením vyzkoušeli jak nejvyšší překážky plné adrenalinu, jako byl například Tarzanův skok, tak i překážky zaměřené na orientaci, přesnost, fyzickou zdatnost a hlavně spolupráci. Bojovali celé dvě hodiny až do poslední vteřiny. Po vypršení časového limitu následovalo krátké vyprávění o působení československých legionářů za první světové války od samotných organizátorů soutěže a pak už přišlo vyhlášení výsledků. Náš tým se umístil na krásném 9. místě ze 13. týmů z celé České republiky. Závod jsme si všichni moc užili a těšíme se zase za rok!

Adéla Vacková, G1.C


Orientační běh

Stříbro v krajském finále v orientačním běhu a postup na republiku!

Ve středu 15. května proběhlo v pardubické lokalitě Červeňák krajské finále Přeboru škol v orientačním běhu. Ač byly dívčí i chlapecké kategorie vyhodnoceny zvlášť, do republikového finále postupují pouze školy s nejvyššími součty dvou nejlepších výsledků z obou kategorií. Náš tým ve složení Jakub Klec (G4.C), Jakub Munzar, Martin Stoček (oba G3.C), Štěpán Macek, Tereza Šmídová (oba G1.A), Lea Nožičková (G2.B), Alžběta Kuhnová (G2.C) a Magdaléna Kubíková (G3.A) se úspěšně vypořádal s nástrahami tratě a obsadil cenné 2. místo. V jednotlivcích zazářila Alžběta Kuhnová, která získala bronz. Vřelé díky všem za skvělou reprezentaci našeho gymnázia a držte nám pěsti v republikovém finále v Brně!

Sekce TV


Bílá nemoc v Divadle ABC

Bílá nemoc v Divadle ABC

Dne 14. 5. 2024 se skupina studentů ze třídy G3.C zúčastnila divadelního představení, antifašistického dramatu Bílá nemoc od slavného českého spisovatele Karla Čapka. Představení, které se konalo v pražském Divadle ABC, všechny nadchlo úžasnými hereckými výkony a velkým množstvím dechberoucích a strhujících scén. V hlavních rolích se blýskli Miroslav Donutil, Eva Salzmannová a Milan Kačmarčík, režii vedl Michal Dočekal, velmi originální a sugestivní výpravu a dekorace v alternativním duchu na divadelní scéně navrhl Dragan Stojčevski. Všichni jsme se shodli, že téma Bílé nemoci je i v současné době velmi aktuální a nadčasové, bez ohledu na rok vzniku (1937) jej lze bez nadsázky označit za „prorocký obraz“. Karel Čapek po uvedení Bílé nemoci čelil útokům v novinách i anonymním dopisům. Kontroverzní názory obsažené v jeho hře vzbudily debatu o pacifismu v době národního ohrožení i o povaze nacionalismu. Až zarážející aktuálnost Bílé nemoci vyvolává otázku, zda se dokážeme ze své minulosti poučit...

Jan Bolehovský, sekce ČJL


Prezentiáda 2024
AMAVET 2024

Fantastický úspěch Káti Mikulášové a Davida Spálenského v celostátním kole Prezentiády

V sobotu 11. 5. 2024 se na Filosofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně konalo grandfinále prezentiády, na kterém naši školu reprezentoval tým Paraplata ve složení Kateřina Mikulášová a David Spálenský (oba G1.C). V dopolední části bylo všech 36 nejlepších týmů z Česka i Slovenska rozděleno do tří skupin. Ve své skupině se našemu týmu podařilo uchvátit porotu dynamickou prezentací o činnostní výuce dějepisu a díky tomu se dostali mezi šest nejlepších týmů. Jejich soutěžení však stále nebylo u konce, museli se totiž popasovat s náročnou prezentační výzvou, která měla prověřit improvizační schopnosti všech postupujících. Dostali pouhopouhou hodinu času na přepracování prezentace podle zpětné vazby, a navíc svou prezentaci museli zkrátit o dva slajdy, doplnit do ní graf a použít některou z přidělených rekvizit. I s touto výzvou si náš tým poradil a vybojoval nádherné třetí místo. Celý prezentační den byl pro všechny zúčastněné velmi přínosný, protože naučit se dobře prezentovat je nejen užitečné, ale i zábavné.

Mgr. Tomáš Voltr, garant Prezentiády


Přijímací testy

Výsledky voleb do školské rady Gymnázia, Pardubice, Mozartova 449

Vážení zákonní zástupci, milí zletilí žáci, na základě elektronického hlasování zákonných zástupců nezletilých žáků a zletilých žáků prostřednictvím školního informačního systému EduPage vyhlašuje volební komise výsledky volby třetiny členů školské rady za zákonné zástupce nezletilých žáků a zletilé žáky školy. Celkem hlasovalo 124 oprávněných osob do školské rady při střední škole, jejíž činnost vykonává Gymnázium, Pardubice, Mozartova 449, příspěvková organizace, a byl řádně zvolen Matyáš Burda s počtem hlasů: 51. Děkujeme za účast oprávněných voličů ve volbách.

Mgr. Petr Harbich, ředitel školy


Přijímací testy

Poznávací zájezd do Estonska

V březnu měli žáci ruského jazyka s paní učitelkou Světlanou Sajdlovou a paní učitelkou Janou Veselkovou možnost zúčastnit se výměnného pobytu v Estonsku. Během zájezdu poznali krásnou kulturu nejen hlavního města Tallinn a seznámili se s každodenním životem estonských studentů. Ti pro nás připravili bohatý program v podobě prohlídek škol, kvízu o Estonsku, pečení. Také jsme si vyzkoušeli, jak se odreagovat v době vyučování - vytvořením si vlastního keramického výrobku. Nechyběla ani komentovaná prohlídka Ruského kulturního centra. Volné chvíle jsme trávili s novými kamarády a zároveň jsme si i procvičili jak ruský, tak anglický jazyk. Paní učitelky nám výlet zpestřily i bowlingem nebo procházkou u moře, kterou jsme absolvovali poslední den před odjezdem domů. Ubytováni jsme byli v rodinách, což nám umožnilo lépe poznat estonskou kulturu. Všichni si pobyt moc užili a momentálně se těšíme na další společné setkání, které se bude konat ve dnech 5. až 8. června již tady v Pardubicích!

Za účastníky zájezdu Lucie Růtová G4.C, Natálie Růtová a Jakub Kašpar G1.C


PZK 2024

Výsledky 1. kola přijímacího řízení pro školní rok 2024/2025

Milí uchazeči o studium na naší škole, vážení zákonní zástupci, zveřejňujeme výsledky 1. kola přijímacího řízení 2024/2025 včetně konečného pořadí všech zúčastněných uchazečů. Na naše gymnázium bylo přijato 90 uchazečů. Gratulujeme všem přijatým uchazečům a těm, kterým to prvním kole nevyšlo, přejeme úspěch v kole druhém. Více informací ohledně přijímacího řízení najdete v sekci Uchazeč / Přijímací řízení.
Přijaté uchazeče na naše gymnázium a jejich zákonné zástupce zveme na čtvrtek 16. 5. 2024 od 12:00 do 19:00 hodin do auly naší školy na schůzku pro přijaté uchazeče, kde se dozví důležité organizační pokyny a informace. Dále pro přijaté uchazeče máme připravenou stránku obsahující elektronické formuláře a rozřazovací test z anglického jazyka.

Mgr. Petr Harbich, ředitel školy


Den osobností

XIV. ročník Dne osobností

Ve čtvrtek 9. května 2024 jsme připravili již čtrnáctý ročník projektu s názvem „Den osobností“. Cílem tohoto projektu je nabídnout studentům setkání a besedy s významnými osobnostmi z různých oborů a oblastí společenského a vědeckého života u nás. Tedy aktuální témata a pozoruhodné osobnosti se mají stát doplněním a zkvalitněním standardní výuky. Klasická výuka byla pro tento den zrušena a studenti se místo ní prostřednictvím školního informačního systému předem zapsali vždy na jednu besedu/přednášku v každém ze dvou připravených bloků.

Mgr. Radka Klempířová, garant projektu


Den osobností

XIV. ročník Dne osobností

Na čtvrtek 9. května 2024 jsme připravili již čtrnáctý ročník projektu s názvem „Den osobností“. Cílem tohoto projektu je nabídnout studentům setkání a besedy s významnými osobnostmi z různých oborů a oblastí společenského a vědeckého života u nás. Tedy aktuální témata a pozoruhodné osobnosti se mají stát doplněním a zkvalitněním standardní výuky. Klasická výuka bude pro tento den zrušena a studenti se místo ní prostřednictvím školního informačního systému předem zapíší (přihlašování startuje 1. 5. 2023 ve 20:00 hodin) vždy na jednu besedu/přednášku v každém ze dvou připravených bloků.

Mgr. Radka Klempířová, garant projektu


Exkurze v Praze

Exkurze v Praze

V úterý 7. 5. 2024 se všechny tři třídy druhého ročníku našeho gymnázia účastnily exkurze v Praze. Hlavní cíl naší pražské výpravy představovala Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR. Touto významnou malostranskou budovou nás provedl pan Josef Wolf, nejbližší spolupracovník pana ministra Výborného. Sdělil nám nejdůležitější informace a zodpověděl veškeré dotazy. Celá prohlídka nám všem krásně přiblížila chod Poslanecké sněmovny, celkový proces naší současné ústavnosti a byla pro nás velmi přínosná. Po přestávce na oběd nás čekala druhá zastávka, a to Muzeum komunismu v budově Staré celnice na náměstí Republiky. Muzejní expozice nám představila sugestivní pohled na éru komunismu se zaměřením na Československo v letech 1948–1989 v mnoha sférách a z různých pohledů, jako například celková historie, politika, hospodářství, každodenní život či sport. Při vstupu jsme obdrželi poutavé materiály k vypracovaní a každý z nás měl dostatek času na to, aby stihl celé muzeum pečlivě prozkoumat. Poté již nás čekala cesta vlakem domů. Celou exkurzi do Prahy jsme si i navzdory nepříznivému deštivému počasí náležitě užili a těšíme se na další podobné výlety.

Lenka Zemánková (G2.B), Jakub Dospěl (G2.B)


Astronomická olympiáda

Astronomická olympiáda

Školního kola astronomické olympiády se zúčastnili 3 žáci v kategorii AB a 1 žák v kategorii CD. Postup do krajského kola si vybojoval pouze Lukáš Machatý z G1.B (kategorie CD), ve kterém se ziskem 59 bodů (ze 100 možných) umístil na skvělém prvním místě jako úspěšný řešitel bez postupu do celostátního finále. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Karel Šild, garant AO


PZK 2024

Instantní summit s naší účastí

Dne 26. 4. se na půdě Gymnázia Dašická v Pardubicích dva naši studenti, konkrétně Ester Kachlíková (G3.A) a David Spálenský (G1.C), zúčastnili instantního summitu, tedy simulovaného jednání Bezpečnostní rady OSN. Jako delegáti obhajovali zájmy jim přidělené země ve věci obsazení západních břehů Jordánu Izraelem. Celé jednání provázela zajímavá diskuse a všichni účastníci se dozvěděli spoustu nových informací o fungování Rady bezpečnosti Organizace spojených národů.

David Spálenský (G1.C)


Exkurze v ústavu fyzikální chemie

Exkurze v ústavu fyzikální chemie Jaroslava Heyrovského

Ve čtvrtek 25.4. jsme se zúčastnili na ústavu fyzikální chemie Jaroslava Heyrovského v Praze workshopu na téma astrochemie. V ústavu jsme se podívali do laboratoře kde nám pracovníci ukázali spektrometr, řez meteoritem a vysvětlili, jak řez zkoumají za pomoci laseru. Naučili nás, jak se tvoří graf ze spektrometru. Návštěva ústavu se nám velice líbila, osobně si myslím, že jsme si odnesli spoustu zajímavých informací a věřím, že ústav v budoucnu ještě navštívíme, případně se budeme moci podílet na řešení některého úkolu ve své práci SOČ.

Jiří Stříteský G1.B


Branný závod Legie

Úspěchy v branném závodě Legie

Ve čtvrtek 25. dubna se dva šestičlenné týmy z našeho gymnázia (z G1.C a G2.A) zúčastnily branného závodu Legie, který proběhl tradičně na Zámečku v Pardubičkách. Tato soutěž je připravována v duchu vojenského výcviku a činnosti našich vojáků během 1. světové války. Je připomínkou hrdinů, kteří bojovali na všech frontách první světové války v letech 1914–1918 a měli zásadní vliv na vznik samostatného Československa... Z velké konkurence 11 týmů se družstvo „Perníčků“ z G1.C (Adéla Vacková, Jakub Pekárek, Simona Bandžuchová, Natálie Pevná, David Spálenský a Kryštof Baudyš) umístilo na krásném 2. místě s celkovým počtem 17 560 bodů. Od prvního místa je dělilo pouze nepatrných 20 bodů a díky tomu postupují do celostátního kola, které se uskuteční již 16. května v olomouckém lanovém centru Proud. Všichni zúčastnění si závod moc užili a už teď se těší na finále do Olomouce!

Adéla Vacková, G1.C


Den osobností

XIV. ročník Dne osobností

Na čtvrtek 9. května 2024 jsme připravili již čtrnáctý ročník projektu s názvem „Den osobností“. Cílem tohoto projektu je nabídnout studentům setkání a besedy s významnými osobnostmi z různých oborů a oblastí společenského a vědeckého života u nás. Tedy aktuální témata a pozoruhodné osobnosti se mají stát doplněním a zkvalitněním standardní výuky. Klasická výuka bude pro tento den zrušena a studenti se místo ní prostřednictvím školního informačního systému předem zapíší (přihlašování startuje 1. 5. 2023 ve 20:00 hodin) vždy na jednu besedu/přednášku v každém ze dvou připravených bloků.

Mgr. Radka Klempířová, garant projektu


Exkurze do školy Svítání

Exkurze do Svítání

Ve čtvrtek 25. dubna jsme se v rámci semináře základů společenských věd vydali s panem učitelem Bolehovským na exkurzi do školy Svítání. V první části programu jsme se dozvěděli, jak fungují denní stacionáře a další organizace pro pomoc postiženým a nemocným v okolí Pardubic. Druhou část programu tvořily zážitkové semináře, v rámci nichž jsme si mohli na vlastní kůži vyzkoušet, jaké to je žít bez možnosti chodit po vlastních nohou a být odkázán na invalidní vozík, dorozumívat se bez sluchu a hlasu a další překážky, se kterými se člověk s handicapem každý den potýká. Také jsme viděli a vyzkoušeli si, jak probíhá muzikoterapie. Zážitková exkurze nás všechny velmi bavila a zároveň nám přinesla mnoho nových informací, díky kterým jsme mohli o něco více pochopit život handicapovaného.

Amálie Nepivodová (G3.B)


Prezentiáda 2024
AMAVET 2024

Prezentiáda v podání našich studentů

Ve dnech 16. a 17. dubna se na našem gymnáziu konala krajská kola Prezentiády pro střední školy, kterých se zúčastnily i dva týmy z naší školy – „Mozarťačky“ ve složení Ester Kachlíková (G3.B) a Veronika Fučíková (G2.C) a „Paraplata“ Kateřina Mikulášová a David Spálenský (oba G1.C). Jednotlivé týmy vytvářely prezentace na zadaná témata – tento rok si mohly zvolit mezi tématy „(ne)možné“ nebo „To je intimní“. Každý zadání pojal po svém a výsledkem byly úžasné, originální prezentace. Oba týmy reprezentující naši školu se svého zadání zhostily na výbornou a s přehledem své prezentace zvládly. Tým Paraplata se v celkovém pořadí umístil na krásném 2. místě, a může se tak zúčastnit grandfinále v Brně. Pro všechny přítomné byl tento den nezapomenutelným zážitkem a odnášejí si z něj inspiraci pro své další projekty.

Mgr. Tomáš Voltr, garant Prezentiády


Eurorebus

Za Eurorebusem na Karlovu univerzitu

V neděli 14. dubna se náš tříčlenný tým, ve složení Sára Pavlišová, Kateřina Kajová a David Spálenský (G1.C), vydal na pražskou Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy reprezentovat naši školu v krajském kole soutěže Eurorebus. V testu, který jsme v týmu vyplňovali, se nacházely otázky zaměřené nejen na zeměpis, ale i na aktuální dění. Celý den jsme si náramně užili, získali jsme mnoho nových informací i zkušeností. Jsme si jistí, že příští rok se nám určitě podaří zdolat velmi silnou konkurenci.

David Spálenský, G1.C


Juniorský maraton

Juniorský maraton 2024 – Active life, happy mind!

Letošní předposlední semifinálové kolo 26. ročníku Juniorského maratonu zamířilo do našeho města. Štafetový závod určený výhradně pro středoškoláky se konal v lokalitě Na Špici, kde desetičlenná družstva zdolávala maratonskou trať, přičemž minimálně tři úseky musely obsadit dívky. Náš tým ve složení Matouš Pavlík (G2.A), Radim Kopiště (G2.C), Martina Drahá (G3.A), Martin Stoček (G3.C), Julie Pospíšilová (G2.A), Tomáš Grof (G2.A), Alžběta Kuhnová (G2.C), Šimon Rázek (G2.A), Filip Bunček (G1.B) a Jan Fidler (G1.B) vybojoval 4. místo, přičemž mu jen pár metrů scházelo na „bednu“. Tak snad tréninková motivace pro příště :) Vřelé díky za reprezentaci naší školy a budeme se těšit zase za rok!

Sekce TV


Chemická olympiáda

Krajské kolo olympiády z chemie

Ve středu 10. 4. jsme se s Danielem Martiníkem (G2.C) v doprovodu pana učitele Voltra zúčastnili krajského kola chemické olympiády pořádané MŠMT. Soutěž se konala na půdě Přírodovědecké fakulty Univerzity Hradec Králové. Letošní téma pro naší kategorii C byly d a f-prvky, komplexní sloučeniny, sestavování rovnic a chemické výpočty. V chemickém duchu jsme si užili den v prostředí hradecké univerzity, vyzkoušeli jsme si práci v nových laboratořích s krásným výhledem a vybojovali jsme 15. a 16. místo v kraji.

Sára Pavlišová G1.C


Ultimate frisbee

Mozarťák opět boduje v SŠL UF

Dne 9. a 18. 4. jsme se zúčastnili dvou kvalifikací v rámci Středoškolské ligy v ultimate frisbee. Již z podzimní části jsme měli skvěle našlápnuto, a tak jsme do zápasů nastoupili pozitivně naladěni. V Hradci Králové jsme předvedli neskutečný výkon a opět se mohli pyšnit prvním místem! O týden později jsme vyrazili do Olomouce, kde nám příliš nepřálo počasí, ale to našim výkonům rozhodně neubralo na kvalitě. Prali jsme se o každý bod a až v samotném finále jsme byli těsně poraženi. Odnášíme si tedy krásné druhé místo! Po těchto skvělých výsledcích jsme získali významný počet bodů do republikového finále, které se bude konat v Praze, a jsme připraveni se poprat o stupně vítězů!

Kateřina Dubská, G3.C


Matematický klokan

Matematický klokan

Letos se této mezinárodní soutěže zúčastnilo na naší škole celkem 24 žáků v kategorii Junior a 9 žáků v kategorii Student. Se záludnými otázkami z matematiky si během 75 minut nejlépe poradil Filip Bunček z třídy G1.B se ziskem 103 bodů ze 120 možných a ve své kategorii Junior v rámci okresu Pardubice jednoznačně zvítězil a v Pardubickém kraji skončil na skvělém 3. místě. V kategorii Student opanovala výsledkovou listinu v okrese Pardubice Ivana Ludvíková z třídy G4.C ziskem 101 bodů, což v rámci Pardubického kraje stačilo na 2. místo. K dosaženým výsledkům gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy!

Mgr. Karel Šild (školní garant MK)


Fyzikální olympiáda

Fyzikální olympiáda

Úspěšným řešitelem domácího kola 65. ročníku Fyzikální olympiády v kategorii D se stal Lukáš Machatý z G1.B, který si tím zajistil účast v krajském kole, kde se ziskem 32 bodů (ze 40 možných) umístil na krásném 4. místě. Gratulujeme a děkujeme za vornou reprezenaci školy.

Mgr. Karel Šild (školní garant FO)


Přijímací testy

Volby do školské rady Gymnázia, Pardubice, Mozartova 449

Vážení zákonní zástupci, milí zletilí žáci, dne 17. 5. 2024 od 8:00 do 18:00 hodin proběhnou volby člena školské rady Gymnázia, Pardubice, Mozartova 449, voleného z kandidátů navržených zákonnými zástupci nezletilých žáků a zletilými žáky. Nominovat můžete zákonného zástupce nezletilého žáka, případně zletilého žáka, odesláním zprávy se jménem Vámi vybraného nominanta v EduPage přímo předsedkyni volební komise Mgr. Janě Veselkové, případně odesláním mailu na adresu jana.veselkova@gymozart.cz do 30. 4. 2024.

Mgr. Petr Harbich, ředitel školy


PZK 2023

Jednotné přijímací zkoušky 12. a 15. 4. 2024

Vážení uchazeči o studium na naší škole, těšíme se na Vaši účast těch z vás, kteří na našem gymnáziu skládají jednotné přijímací zkoušky (JPZ) 12. a 15. dubna 2024. Nezapomeňte s sebou vzít kromě psacích a rýsovacích potřeb i pozvánku (naši nebo z Cermatu) k přijímacímu řízení či libovolný doklad totožnosti. V neposlední řadě myslete také na občerstvení, v den konání JPZ je v prostorách školy možné využít i automat na chlazené nápoje (v lahvích) nebo automat na drobné cukrovinky. Učebny budou jasně značeny čísly, které najdete na Cermat pozvánce. Na chodbách navíc budou proškolení pedagogové, kteří vám případně pomohou najít tu správnou zkušební učebnu. Po dobu přestávky mezi testy neopouštíte budovu školy. Více informací najdete v sekci Uchazeč / Přijímací řízení. Připomínám ještě, že pátek 26. 4. 2024 je zároveň i nejzazším termínem odevzdání příloh (prostřednictvím zaručené komunikace v DiPSy) pro stanovení bodů za „Aktivity nad rámec běžných školních povinností“. Už teď vás zveme na čtvrtek 16. 5. 2024 od 12:00 do 19:00 hodin na schůzku pro přijaté uchazeče. Sledujte prosím průběžně naše stránky, budeme vás na nich průběžně informovat o aktuálních informacích ohledně přijímacího řízení. Přeji vám hodně štěstí v přijímacím řízení.

Mgr. Petr Harbich, ředitel školy


Ročníkové práce 2024/2025

Nabídka témat ročníkových prací pro žáky 2. ročníků školního roku 2023/2024 s rokem obhajoby 2025

Ve středu 17. 4. 2024 bude ve školním informačním systému EduPage zahájeno elektronické přihlašování témat ročníkových prací s rokem obhajoby 2025, které bude ukončeno v neděli 28. 4. 2024 ve 20:00 hodin. Povinností každého žáka druhého ročníku bude výběr právě jednoho z nabízených témat. Od května 2024 žák zahajuje zpracování své ročníkové práce s garantem konzultacemi (osobními či distančními prostřednictvím školního informačního systému EduPage, případně e-mailem).

Mgr. Petr Harbich, ředitel školy


Divadelní představení Strach

Divadelní představení: PŘESTUPNÍ STANICE STRACH

V úterý 9. dubna jsme měli v průběhu literárního semináře možnost prodiskutovat a konstruktivně zhodnotit divadelní představení od bývalé studentky našeho gymnázia Kristýny Pleškové. Představení se zaměřuje na problémy naší generace a to přesněji na poruchy příjmu potravy, sebepoškozování, užívání návykových látek a problematiku sebevražd. Lektorky z Východočeského divadla nás provedly připraveným programem, který se v jedné části skládal z analýzy daného představení. Každá skupina si vytvořila detailní rozbor představení a následně jsme názory sdíleli. Všichni jsme se shodli na tom, že herecké výkony divadla LAIK byly vynikající a oceňujeme snahu mladých herců. Proto bychom také hru doporučili všem, kteří ji zatím neměli možnost vidět.

Lucie Bílá, G4.A


Divadelní představení Strach

Strach má rozhodující tah!

V pondělí 8. dubna vyrazila naše škola do Východočeského divadla na představení s názvem Přestupní stanice: Strach. V dnešní době jsou témata, jako např. drogy, deprese, sebepoškozování nebo poruchy příjmu potravy, poměrně rozšířené nejen mezi mladou generací. Proto je důležité se o takových problémech otevřeně bavit a hledat jejich řešení, ale i cestu, jak jim předcházet. To všechno bylo námětem pro příběhy čtyř postav, které se kvůli svým problémům dostaly až do rukou odborné pomoci. Autorkou této hry je naše bývalá studentka Kristýna Plešková. Viděli jsme skvělé výkony mladých začínajících herců studia LAIK (včetně našich současných, ale i bývalých studentů) pod vedením pardubického herce Zdeňka Rumpíka. Po samotném představení jsme měli možnost zeptat se na pár otázek přímo paní psycholožky Andrey Šmejdové. Představení s krátkou besedou hodnotíme jako velmi užitečné a návštěva divadla rozhodně stála za to.

Michaela Heřmanová, G4.A


Dějepisná soutěž gymnázií

Dějepisná soutěž i s naší účastí

Ve středu 3. dubna 2024 se v prostorách naší školy konalo krajské kolo celostátní Dějepisné soutěže gymnázií. Úvodní slavnostní zdravici přišel soutěžícím žákům předat pan Josef Kozel, radní Pardubického kraje pro oblast školství. Celkem se na naši školu sjelo 10 týmů z různých gymnázií napříč Pardubickým krajem. Koordinátorem této akce za Pardubický kraj byl Mgr. Bolehovský a naše gymnázium reprezentovali Amálie Nepivodová (G3.B), Matyáš Burda (G3.A) a Adam Týč (G3.A). Náš tým bojoval hrdinně o vítězství do poslední sekundy a ačkoli se na pomyslné "bedně" neumístil, předvedl skvělý výkon a důstojně reprezentoval naše gymnázium. Historii bychom si měli připomínat, aneb jak kdysi pravil antický filozof Cicero: "Dějiny jsou svědky času, světlem pravdy, živou pamětí, učitelkou života a poslem minulosti..."

Mgr. Jan Bolehovský, garant Dějepisné soutěže


Revize v Divadle ABC

Studenti druhých ročníků na "revizi" v pražském Divadle ABC

Dne 3. 4. 2024 se skupina studentů druhého ročníku našeho gymnázia zúčastnila pod vedením pana učitele Bolehovského divadelního představení, slavné satirické komedie Revizor od známého ruského dramatika Nikolaje Vasiljeviče Gogola. Představení, které se konalo v pražském Divadle ABC, nás všechny nadchlo úžasnými hereckými výkony a velkým množstvím vtipných a velmi originálních scén. V hlavních rolích se pod režijní taktovkou Davida Drábka blýskli Václav Kopta, Pavla Tomicová a Tomáš Havlínek. Všichni jsme se shodli, že téma Revizora je i v současné době velmi aktuální a nadčasové, neboť Gogolovi se podařilo v tomto dramatu nastavit zrcadlo všem, jejichž charakter je pokřiven podlézavostí, úplatkářstvím a zkažeností. Po celkové "revizi" můžeme tento divadelní kus jedině doporučit, celý výlet do Prahy za kulturou jsme si užili a těšíme se na další představení.

Agáta Šlechtová (G2.C), Jaroslav Müller (G2.B)


Dnes jsem jako poslanec

Dnes jsem jako poslanec

Dne 25. března se naše „hnutí“ ve složení Tomáš Martin Holub (G2.A) a David Spálenský (G1.C) zúčastnilo simulovaného jednání PSP ČR v rámci projektu „Dnes jsem jako poslanec“, který zaštiťuje nadační fond Modrá rybka. Během dne jsme slyšeli několik projevů přítomných politiků. Celé naše jednání doprovázela tematika Evropské unie a přijetí eura. V průběhu jednání jsme dali dohromady několik pozměňovacích návrhů a nakonec jsme jako studenti v hlasování schválili usnesení o přijetí eura. Celé jednání jsme si velmi užili a přineslo nám mnoho cenných zkušeností. Celý záznam jednání je dostupný na webu PSP.

David Spálenský, G1.C


Koncert ČF v Rudolfinu

Návštěva koncertu České filharmonie v Rudolfinu

Ve středu 20. 3. 2024 žáci druhého ročníku s panem učitelem Slabým a paní učitelkou Rejmanovou vyrazili do Prahy, aby navštívili Rudolfinum a poslechli si koncert České studentské filharmonie. Koncert „S Čajkovským nejen u Labutího jezera“ nás nejprve vzal do italské Verony, kde jsme dle motivů Shakespearova díla vyslechli příběh Romea a Julie. Po krátké přestávce nám orchestr představil hudbu z baletu Labutí jezero, kdy jsme měli nejen možnost vidět primabalerínu Národního divadla Nikolu Márovou v krátké ukázce, také jsme si mohli takový „balet“ v sále zatančit. Koncert jsme si všichni užili a byl pro nás povznášejícím zážitkem.

Karolína Křivková a Veronika Fučíková, G2.C


AMAVET 2024
AMAVET 2024

Dvě práce v celostátním kole AMAVETU!

Ve čtvrtek 22. února se na SPŠ chemické Pardubice konal XVI. ročník soutěže Festival vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji – AMAVET. Za naši školu soutěžily tyto práce: Modulace hoření raketového paliva na bázi „rocket candy“ (Petr Zelinka, G4.C), Wellbeing a postoperační následky pacientů s nejčastějšími typy degenerativního onemocnění žluté skvrny (Eliška Pejřilová, G4.A), DPZ a terénní pozorování parametrů prostředí v kontextu šíření invazních dřevin v urbánním prostředí Pardubic (Jan Žabenský, G4.C), Nová hedvábná stezka v kontextu ekonomického vývoje zapojených oblastí Asie (David Vávra, G4.C), Využití počítačové analýzy obrazu k predikci metabolického syndromu z řezu tukové tkáně (Jana Machovcová, G4.B) a Ultralehké proudové motory pro drony (Stanislav Hladík, G3.C). Všechny práce úspěšně postoupily do krajského kola soutěže, které proběhlo ve čtvrtek 7. a v pátek 8. března ve výstavním centru IDEON v Pardubicích. Do národního finále XXIX. ročníku soutěže EXPO SCIENCE AMAVET, které proběhne v dubnu 2024 v Praze, postupuje celkem 20 projektů a mezi nimi nechybí práce Jany Machovcové z G4.B a Standy Hladíka z G3.C! Všem studentům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy a Janě a Standovi budeme držet pěsti v celostátním kole!

RNDr. Květa Sýkorová, garant soutěže


BIO olympiáda

Známe nejlepší biology naší školy

Školní kolo Biologické olympiády už zná své vítěze! V kategorii A (3. a 4. ročník) zvítězil o pouhý půlbod Ondřej Pařík před Matějem Kaňkou (oba G3.B). V těsném závěsu skončil třetí David Rosa (G4.A). V kategorii B (1. a 2. ročník) jednoznačně dominovala Lea Nožičková (G2.B) a s velkým odstupem za sebou nechala Antonína Koubu (G1.B) na druhém a Iva Žabenského (G2.B) s Martinem Hamerníkem (G1.C) na děleném třetím místě. Gratulujeme a prvním dvěma z každé kategorie budeme držet palce v krajském kole.

Marek Procházka, sekce BIO


PZK 2024

Možnost osobního vyzvednutí pozvánek k přijímacím zkouškám 21. 3. 2024 od 14:00 do 18:00 hodin

Vážení zákonní zástupci uchazečů o studium na naší škole, milí uchazeči, děkuji za Váš zájem o studium na našem gymnáziu, který jste projevili podáním přihlášky do přijímacího řízení. Zákonní zástupci, pokud jste uvedeni na odevzdané přihlášce ke vzdělávání na naší škole, nemáte to k nám daleko a najdete čas ve čtvrtek 21. 3. 2024 v době od 14:00 do 18:00 hodin, rádi Vás uvidíme při osobním setkání a předání pozvánky (či sdělení registračního čísla pro ty z vás, kteří u nás nebudou vykonávat zkoušky JPZ) v jídelně školy (hned u hlavního vchodu do školy). Na pozvánce se dozvíte, kolik bodů jste získali za prospěch na ZŠ, resp. jaký je aktuální stav bodů za doložené aktivity nad rámec běžných školních povinností, kolegové budou navíc při předávání pozvánek připraveni odpovídat na Vaše dotazy i ohledně letošního přijímacího řízení. Pozvánky k JPZ samozřejmě zašleme i prostřednictvím DiPSy, resp. klasickou doporučenou poštou. Připomínám ještě, že pátek 26. 4. 2024 je zároveň i nejzazším termínem odevzdání příloh (prostřednictvím zaručené komunikace v DiPSy) pro stanovení bodů za „Aktivity nad rámec běžných školních povinností“.

Mgr. Petr Harbich, ředitel školy


Za Hamletem do Klicperáku

Za Hamletem v Klicperáku

S literárním seminářem jsme se v středu 28. února vydali do Klicperova divadla, kde jsme měli možnost zhlédnout představení Hamlet z pera světoznámého spisovatele Williama Shakespeara. Byli jsme unešení z výkonů herců, kterým se povedlo zachytit emocionální hloubku a ponurou atmosféru klasického díla. Hru režíroval Pavel Khek a mohli jsme v ní vidět Vojtěcha Říhu jako Hamleta, Jiřího Zapletala v roli Claudia, Martinu Novákovou jako Gertrudu nebo Martinu Czyžovou, která ztvárnila Ofélii. Celkově to byl inspirativní zážitek, který poskytl studentům mnoho látky k diskuzi a pomohl jim s přípravou na maturitní zkoušku.

Karolína Ryšavá, Markéta Poláčková (G4.B)


Uměnovědná exkurze do Prahy

Exkurze do Prahy na výstavy

Ve středu 28. února seminář dějin výtvarného umění spolu se skupinou výtvarné výchovy navštívil v Praze dvě výstavy současného umění. První zastávkou byla galerie Kunsthalle, kde jsme s průvodkyní prošli výstavu pod názvem READ světově proslulého uměleckého dua Elmgreen & Dragset. Ústředním tématem instalace je kniha a literární dědictví Prahy. Jejich díly však prostupují i témata genderu, LGBT+ komunity, současné cenzury a mnohem více. LACHLAND – Svět postapokalyptického romantika Adolfa Lachmana, název výstavy, kterou se nyní pyšní galerie Villa Pellé. Hyperrealistický malíř, kreslíř, tvůrce počítačových her a digitálních obrazů nám k souhrnné instalaci své tvorby poskytl i doprovodný výklad. Měli jsme možnost pozorovat vývoj jeho různorodé umělecké tvorby, v níž se prolíná i tématika Pardubic.

M. Ševčíková, G4.C


Mistrovství ČR ve skoku vysokém

Mistryně republiky ve skoku vysokém Zdara Pezinková

Ve víkendových dnech 17. - 18. 2. 2024 probíhalo v Ostravě halové Mistrovství ČR mužů a žen v atletice. V něm naše maturantka Zdara Pezinková v sobotu dopoledne osobním rekordem 186 cm vyhrála ve skoku vysokém v kategorii žen a večer stihla náš školní maturitní ples. Gratulujeme ke skvělému sportovnímu úspěchu a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Radka Klempířová, třídní učitelka


Okresní kolo olympiády v NEJ

Okresní kolo Olympiády v německém jazyce na našem gymnáziu

V úterý 13. února proběhlo na našem gymnáziu okresní kolo Olympiády v německém jazyce. Soutěž se skládala jako vždy z poslechové a ústní části. Naši školu reprezentovali Petr Bezpalec (G2.C), který skončil na krásném pátém místě, a Lukas Grobben (G2.B), který dokonce vybojoval třetí místo, a budeme mu tedy držet palce v krajském kole. Oběma zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci školy a skvělé výkony a budeme rádi, když je německý jazyk bude dál bavit jako dosud.

Mgr. Jaroslav Macek, sekce NJ


Hustopečské skákání

Bronzová medailistka Zdara Pezinková

Hustopečské skákání je mezinárodní mítink ve skoku vysokém, který se letos uskutečnil v sobotu 10. 2. 2024. Sportovní událost patří do prestižní série World Indoor Tour - Silver meeting. Startovní listina kategorie Ženy B čítala 17 závodnic ze čtyř zemi, z českých závodnic se jako jediná umístila mezi prvními pěti žákyně Gymnázia Mozartova Zdara Pezinková. Výkonem 182 cm obsadila krásné třetí místo! Zdaro, veliká gratulace. Hodně sil do dalších závodů a maturitního čtyřboje.
Děkujeme za vzornou reprezentaci!

Mgr. Radka Klempířová, třídní učitelka


Ústav termodynamiky

Vybraní studenti se zúčastnili přednášky v Ústavu termomechaniky AV ČR

Dne 8. února jsem se vypravil se skupinou studentů pod vedením Alexandra Prokopa (Technecium) do Ústavu termomechaniky AV ČR v Praze, kde jsme absolvovali úvodní přednášku semináře Introduction to Aerodynamics and theory of flight od v ČR působícího zahraničního experta Chandry Shekhara Prasada. Cílem tohoto semináře je naučit nás principům a postupům návrhu bezpilotního letounu (UAV), který bychom chtěli sestavit v rámci naší SOČ. I přesto, že celý seminář probíhá pouze v angličtině, byla úvodní přednáška velice poučná a již se těšíme na další, které se zúčastníme 22. února 2024.

Stanislav Hladík, G3.C


Exoplanety

Exoplanety – klíč k největším záhadám lidstva

Ve středu 7. února se v plně obsazené aule konala přednáška RNDr. Martina Feruse, Ph.D., vedoucího Oddělení spektroskopie Ústavu fyzikální chemie J. Heyrovského AV ČR. Vysvětlil studentům, proč se máme zabývat planetami u cizích hvězd? Exoplanety jsou světy, které jsou současnou technologií zcela nedosažitelné a až na pár výjimek také nepozorovatelné – víme o nich jen nepřímo díky odchylkám v precizních astrofyzikálních měřeních. Přinesou nám ale odpovědi na základní otázky, které si lidé kladou od nepaměti: Jak vznikl život na Zemi? Existují mimozemšťané? Kam směřuje vývoj našeho světa? Možná se odpovědi dozvíme již během jednoho či dvou desetiletí. Přinesou je nejnovější kosmické teleskopy, cílené laboratorní experimenty a sofistikované matematické modely. Čeští vědci jsou v tomto oboru na špičce – vyrábíme součástky kosmických teleskopů, spektrografy pro Evropskou jižní observatoř, experimentujeme s nejvýkonnějšími lasery na světě – to vše, abychom okryli tajemství vzdálených světů. Děkujeme za skvělou přednášku, která některé studenty zaujala natolik, že přijali pozvánku k exkurzi na pracovišti Ústavu fyzikální chemie J. Heyrovského AV ČR a rozhodli se zpracovat některé z témat jako SOČ.

RNDr. Květa Sýkorová


Chemická olympiáda

Školní kolo olympiády z chemie

Od ledna 2024 probíhalo školní kolo olympiády z chemie, zaměřené na prvky skupiny d a f. Po jeho odevzdání studenti soutěžili v praktické části, kde stanovovali koncentraci peroxidu vodíku za pomocí manganometrie. Závěrečný 120 minutový test prověřil studenty nejen ve výpočtech ale i znalostně. Zvítězil Michal Čapek z G2.C, druhé místo obsadila Sára Pavlišová z G1.C a bronz získal Daniel Martiník z G2.C.

RNDr. Květa Sýkorová , garant soutěže


Francouzská výprava za Malým princem

Francouzská výprava za Malým princem

Ve středu 31. ledna se naše francouzštinářská výprava vydala poznat krásy francouzského jazyka do Prahy. Absolvovali jsme komentovanou prohlídku Francouzského institutu, při níž jsme mohli obdivovat výstavu umělce Adalberta Khana a navštívit francouzskou knihovnu přístupnou široké veřejnosti. Především jsme však zhlédli úžasné představení „Le Petit Prince“ hrané francouzsky mluvícími herci. Tento výlet jsme si nesmírně užili a zároveň jsme procvičili i prohloubili své znalosti francouzského jazyka.

David Spálenský, G1.C


Zeměpisná olympiáda

Školní kolo Zeměpisné olympiády rozhodlo o postupujících do navazujícího okresního kola

V pátek 26. ledna proběhlo v aule našeho gymnázia školní kolo Zeměpisné olympiády. Soutěž byla jako již tradičně složena ze dvou částí – po písemném testu geografických znalostí následovala práce s atlasem. Do letošního ročníku se ze všech tříd zapojilo celkem 44 studentů. Nejúspěšnější z nich – Lukáš Lihotský (úspěšnost řešení 93,13 %) a Matěj Bis (úspěšnost řešení 80 %) jsou ze třídy G4.C. Na třetím místě se s úspěšností řešení 78,13 % umístil Matěj Kaňka ze třídy G3.B. Gratulujeme!
Děkujeme všem zúčastněným a postupujícím přejeme mnoho úspěchů při pokračování v soutěži. Budeme moc rádi, pokud nám zachováte přízeň i v příštích ročnících.

Mgr. Jana Veselková, Mgr. Jan Váňa


Lyžařský kurz G1.A

Třída G1.A si užila lyžařský kurz

V neděli 14. ledna naše třída G1.A vyrazila na lyžařský kurz do Krkonoš. Bydleli jsme na chatě Krakonoš, od které jsme to měli kousek ke sjezdovkám. Kromě prvních dvou dnů panovalo krásné počasí – svítilo sluníčko a byl dostatek sněhu. Každé dopoledne jsme trávili na sjezdovce a odpoledne na běžkách, na nichž jsme zdolali Hnědý vrch a také Černou horu. Samozřejmě nechyběl čas ani na sladké odměny a radovánky ve sněhu. Jedinou nepříjemností byl nakonec nefunkční vlek, kvůli kterému jsme se k chatě museli na lyžích vracet oklikou. Týden strávený na horách jsme si ale i přesto velice užili a těšíme se na další společné akce.

Žáci G1.A


Šachový tým bez konkurence

Šachový tým v okrese bez konkurence

ŠK Rapid Pardubice poskytl zázemí pro XXX. ročník Regionální olympiády dětí a mládeže SŠ okresu Pardubice v šachu. Hrálo se na sedm kol švýcarským systémem s dvaceti minutami na partii pro každého hráče. Našemu družstvu se nadmíru dařilo, takže jako vítěz okresního kola postupuje do krajského finále. Vřelé díky za skvělou reprezentaci našeho gymnázia!

Sekce TV


Příjímačky nanečisto 2024

Přijímačky nanečisto 1. 2. 2024 - informace pro uchazeče

Milí uchazeči, zájemci o studium na naší škole, Přijímací zkoušky nanečisto 2024 se uskuteční ve čtvrtek 1. 2. 2024 od 12:10 hodin. V čase mezi 12:10 a 12:30 hodin si uchazeči najdou učebnu, ve které budou konat přijímací zkoušky nanečisto - rozcestníky budou umístěny na chodbách školy, čísla učeben od 1 do 13 dle abecedního pořadí uchazečů. Od 12:30 do 12:45 hodin bude v učebnách probíhat instruktáž k testu z matematiky, uchazeči zde uhradí v hotovosti manipulační poplatek za tiskové materiály 50 Kč zadavateli testu. Od 12:45 do 13:55 hodin bude probíhat test z matematiky, od 13:55 do 14:15 bude přestávka, kterou uchazeči stráví v budově školy. Od 14:15 do 14:30 potom proběhne instruktáž před testem z českého jazyka, od 14:30 do 15:30 hodin potom test z českého jazyka. Všichni uchazeči obdrží papírek se svým registračním číslem, pod kterým najdou výsledky svých testů na webových stránkách v průběhu dalších dní. Sledujte naše stránky. Uchazečům, kteří se nebudou moci především ze zdravotních důvodů přijímaček nanečisto zúčastnit, se omlouváme, ale náhradní termín neplánujeme.

Mgr. Petr Harbich, ředitel školy


Přednáška absolventa Jana Stejskala

Přednáška našeho absolventa Jana Stejskala

Ve středu 10. 1. na naší škole proběhla přednáška našeho absolventa Jana Stejskala na téma jeho SOČ s názvem „Jak jsem stavěl motor, který možná způsobí revoluci v letectví“. Přednáška byla nesmírně zajímavá, dozvěděli jsme se mnoho poznatků ohledně pohonů letadel, konstrukce pulzačních motorů a jejich aplikace v letectví. Pochopili jsme, proč je dobré věnovat se SOČ a že i ze středoškolského projektu se může stát vstupenka na vysokou školu, či dokonce mezikrok k založení úspěšné firmy.

Martin Tomáš Holub, G2.A


Maturitní ples 2024

Prodej lístků na maturitní ples 17. 2. 2024 pro absolventy ukončen - vyprodáno

Ve středu 24. 1. 2024 ukončujeme prodej lístků na tradiční maturitní ples Gymnázia Mozartova, děkujeme všem absolventům za mimořádně vysoký zájem a těšíme se na setkání v sobotu 17. 2. 2024 od 18:00 hodin v prostorách Ideonu Pardubice.

plesový výbor Gymnázia, Pardubice, Mozartova 449


Přijímací řízení 2024/2025

Informace k přijímacímu řízení 2024/2025

Milí uchazeči o studium na naší škole, vážení zákonní zástupci, na stránce Obecné informace o přijímacím řízení 2024/2025 najdete nově informace o možnosti podání přihlášek a časovém harmonogramu konání testů JPZ z matematiky a českého jazyka. Pokud byste potřebovali s čímkoliv co se týká přijímacího řízení pomoci, neváhejte nás kontaktovat. Přeji dobrou volbu priorit na přihlášce a mnoho štěstí v přijímacím řízení.

Mgr. Petr Harbich, ředitel školy


PF 2024

Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2024

Všem žákům, kolegům, rodičům a příznivcům naší školy přejeme klidné prožití nejkrásnějších svátků a úspěšné vykročení do nového roku 2024. Ať je plný štěstí, zdraví, splněných přání a především vzájemnosti. Děkujeme za vaši přízeň a budeme se těšit na další společná setkávání.

vedení školy


Tematický den 2023

Sedmý tematický den ve čtvrtek 21. 12. 2023

Celkem 15 workshopů, které připravili pedagogové, čekalo o čtvrtečním dopoledni ve dvou blocích (od 8:00 resp. 9:30 hodin) na naše studenty při 7. tematickém dni s názvem „Handicap“. Každý student měl povinnost se přihlásit vždy na jeden workshop (akci) v každém bloku. Studenti se zapojili do řady rozličných aktivit a věříme, že zážitkové uchopení tématu pro ně bylo přínosné.

Mgr. Petr Harbich, ředitel školy


Elektronické přihlašování na Přijímačky nanečisto 2024 ukončeno

Milí uchazeči o studium na naší škole, děkujeme za velký zájem o Přijímací zkoušky nanečisto 2024, jelikož se již za 10 dní od spuštění naplnila navýšená kapacita 185 uchazečů, přihlašování ke dni 16. 12. 2023 ukončujeme z důvodů naplnění kapacity. Děkuji za pochopení.

Mgr. Petr Harbich, ředitel školy


Tematický den 2023

Sedmý tematický den ve čtvrtek 21. 12. 2023

Celkem 16 workshopů, které připravili pedagogové, čeká dopoledne ve dvou blocích (od 8:00 resp. 9:30 hodin) na naše studenty při 7. tematickém dni s názvem „Handicap“. Každý student bude mít povinnost se přihlásit vždy na jeden workshop (akci) v každém bloku. Přihlašování ve stejnojmenném modulu v IS školy startuje v neděli 17. 12. 2023 ve 20:00 hodin a bude ukončeno ve úterý 19. 12. 2023 ve 20:00 hodin.

Mgr. Petr Harbich, ředitel školy


Návštěva Stavovského divadla

Návštěva Stavovského divadla

V úterý 19. prosince jsme se s literárním seminářem vydali do Stavovského divadla v Praze na představení Pýcha a předsudek podle knižní předlohy Jane Austenové. Nejdříve jsme byli okouzleni krásou samotného divadla, které je jedním ze dvou divadel v Evropě postaveno v klasicismu, a jeho opravdu nádhernou výzdobou. Před samotným představením jsme dostali možnost soukromé prohlídky, během níž jsme měli možnost ptát se na cokoli, co nás zajímalo. Byli jsme i v ředitelské lóži a viděli nejlepší místo, ze kterého lze sledovat představení. Poté už jsme se posadili do hlediště a měli možnost spatřit tváře známých herců – Pavla Batěka, Janu Strykovou, Davida Prachaře, Filipa Rajmonta, Patrika Děrgela a také nadějnou hlavní herečku Magdalénu Borovou. Přivezli jsme si neskutečný zážitek a navíc se nám divadelní hra bude hodit i k maturitní zkoušce.

Kateřina Kopecká, G4.A


AstroPi Hackathon

Tým z G1.C na AstroPi Hackathonu

Z pátku 15. na sobotu 16. 12. se tým z G1.C vydal na akci AstroPi Hackathon, pořádanou Techneciem a Cyrilometodějským gymnáziem a střední obornou školou pedagogickou v Brně. Jedná se o soutěž pro ty, které baví vesmír, věda a nebojí se zkusit i programování. Úkolem bylo za 24 hodin splnit 2 mise, Mission Zero a Space Lab. Celá akce se odehrávala na pardubické SPŠE a VOŠ. Mission Space Lab náš tým zvládl na jedničku a předvedl 30sekundovou animaci, která se bude následně přehrávat na počítači Raspberry Pi v ISS. Mission Space Lab spočívala v tom, zjistit pomocí programu Thonny a snímků pořízených z ISS rychlost stanice. I když byl tým většinově složen z naprostých začátečníků v oblasti programování, umístil se na krásném 6. místě ze 7 účastníků. Akci si celý tým užil a do budoucna by se chtěl zúčastnit i dalších ročníků.

Anna Hošková, Tereza Vinterová, Jiří Macháček, Kryštof Baudyš, Jakub Kašpar (G1.C)


Talent Pardubického kraje
Talent Pardubického kraje

Talent Pardubického kraje

Náš absolvent Jan Stejskal získal za svou dlouhodobou práci na téma „Pulzační motor spojený s dalším využitím“ nejenom ocenění Pardubického kraje, ale obsadil i 5. místo v celostátním kole SOČ a získal cenu poroty na Juniorské vědecké konferenci PřF UK Praha. „Cílem mé práce bylo navrhnout a vyrobit jednoduchý proudový motor na principu bezventilového pulzačního motoru, který se svojí nízkou hmotností, jednoduchostí a spolehlivostí výborně hodí pro letouny z vertikálním vzletem a přistáním, jako záchranný systém ve větroních, pomocný motor na závěsných kluzácích, pohon bezpilotních letounů pro záchranné a bezpečnostní složky atp. V mé práci se zabývám moderním přístupem k výzkumu pulzačního motoru Zvolený způsob experimentálního výzkumu vyžaduje vyrobit a otestovat velký počet geometrií pulzačního motoru. Z tohoto důvodu jsem vyvinul zcela novou technologii výroby (prototypování) pulzačních motorů s využitím 3D tisku a speciálně navrženého geopolymeru, která mi umožnila zvýšit rychlost výroby a zároveň snížila její náročnost více než 4x respektive 20x v rámci ceny oproti běžně používané nerezové oceli. Celkem jsem touto technologií postavil 12 motorů různých geometrií. S vyrobenými motory jsem provedl více než 80 testů. Samostatné testování pulzačního motoru je jak fyzicky (teplota přes 1000 °C, hluk více než 130 db) tak i časově (jedno testování zabere ~7 hodin) velmi náročné.“
Gratulujeme Janovi za vzornou reprezentaci školy a přejeme mu mnoho úspěchů v dalším studiu.

Mgr. Petr Harbich, ředitel školy


Exkurze do Prahy

Exkurze do Prahy na výstavy

Ve středu 13. prosince jsme se seminářem dějin výtvarného umění a 2. ročníkem navštívili expozici Národní galerie ve Veletržním paláci. Hlavni myšlenkou výstavy “Konec černobílé doby” byl vývoj, ovlivnění a různá uchopení umění od roku 1939 až po současnost. Výstava více než 300 vystavených děl, vlastněných NGP, nám měla ukázat, že svět nikdy není jen černý a bílý, ale má v sobě mnoho odstínů a barev. Tuto myšlenku se nám během prohlídky snažila přiblížit slečna průvodkyně, která obohacovala výstavu svými názory. Poté jsme zamířili do Centra současného umění DOX a zde navštívili proslulou vzducholoď Gulliver a výstavu s názvem Beyond words. Ta je zaměřená na méně obvyklé příklady výtvarného uvažování o literární kultuře a vede k zamyšlení, jakým způsobem čteme a chápeme svět. Cílem výstavy je také vyjádřit cosi, co se nachází za slovy a nejde jimi popsat. Po skončení komentované prohlídky jsme měli prostor si celou galerii projít a navštívit například výstavu Infamous beauty nebo Úhel pohledu.

Anna Tesařová G4.B


Mozart Times

Prosincové číslo studentského časopisu The Mozart Times

Začátek prosince přináší druhé letošní vydání studentského časopisu The Mozart Times zaobírající se aktuálními tématy a otázkami týkající se nejenom školy… Přejeme dobré počtení a zamyšlení nad následujícími řádky.

Vaše Mozart Times redakce


Pozvánka na Den otevřených dveří 6. 12. 2023 a elektronické přihlašování na Přijímačky nanečisto 2024

Milí uchazeči o studium na naší škole, zveme vás srdečně na 1. den otevřených dveří, kdy si budete moci mj. prohlédnout odborné učebny, laboratoře, 3 vnitřní respiria či aulu školy, setkat se s pedagogy i studenty školy. Dozvíte se důležité informace ohledně studia, přijímacího řízení pro školní rok 2024/2025 či přijímacích zkoušek nanečisto 1. 2. 2024. Těšíme se na vás ve středu 6. prosince 2023 v době od 15:00 do 19:00 hodin. Nezapomeňte, že od středy 6. 12. 2023 od 20:00 hodin startuje na těchto stránkách přihlašování na Přijímací zkoušky nanečisto 2024. Přihlašování ukončíme v neděli 21. 1. 2024 nebo dříve v případě naplnění kapacity 160 uchazečů. Více informací se dozvíze zde.

Mgr. Petr Harbich, ředitel školy


Přípravný kurz 2024

Milí uchazeči o studium, zákonní zástupci, ve středu 29. 11. 2023 ve 20:00 hodin bylo na těchto stránkách spuštěno elektronické přihlašování do Přípravného kurzu 2024. Kapacita kurzu byla navýšena na 170 uchazečů a v roce 2023 plně pokryla zájem uchazečů. Přesto buďte pohotoví, sledujte pravidelně naše stránky a v den "D" 29. 11. 2023 večer buďte připraveni u svých zařízení.
Těšíme se na shledanou ve středu 6. 12. 2023 od 15:00 do 19:00 hodin na prvním Dnu otevřených dveří.

Mgr. Petr Harbich, ředitel školy


Dobytí severního pólu

Dobytí severního pólu

Ve středu 22. 11. se literární seminář vydal dobýt severní pól. Přesněji jsme se vydali do Doli klubu v Polabinách, kde se hrálo představení Dobytí severního pólu, divadelní hra stvořená poklady českého dramatu Zdeňkem Svěrákem, Ladislavem Smoljakem a v neposlední řadě Járou Cimrmanem. Herecké obsazení se skládalo z divadelních nadšenců spolku HRRR. Naše kulturní duše se mohly setkat s Jiřím Vítkem, neboli s pomocným učitelem Václavem Poustkou, s Ivošem Šťastným v roli náčelníka Karla Němce, či s Martinem Sýkorou hrajícího lékárníka Vojtěcha Šofra. Slogan „Hrajeme pro radost“, kterým se herci nepochybně řídili, bylo možné vycítit z prostředí i ze samotných herců. Po celou hru nás doprovázela uvolněná atmosféra, nechyběl ani smích a občasné vykřiknutí vtipu z publika. Zápal herců ani na chvíli nepolevil, a věrně tak mohli napodobit originál, včetně úvodních referátů. Z Doli klubu jsme sice odcházeli unaveni, kvůli pozdní hodině, ve které představení končilo, ale s dobrou náladou a krásným kulturním zážitkem.

Yasmin Awwadová G4.C


Exkurze žáků HV v Kutné Hoře

Studenti hudební výchovy navštívili chrám sv. Barbory v Kutné Hoře

V pondělí 20. 11. studenti prvních ročníků, kteří si zvolili hudební výchovu, navštívili chrám svaté Barbory v Kutné Hoře. Cestou ke katedrále se zastavili u bývalé královské mincovny, kde je paní učitelka Škarvadová obeznámila jak s historií mincovny, tak i s historií města. V chrámu svaté Barbory pak pan učitel Slabý studentům představil kutnohorské varhany a zahrál na nich pár ukázek, např. Toccatu a fugu d moll a Air od J. S. Bacha nebo Toccatu od L. Boëllmanna. Někteří si poté mohli sami vyzkoušet na varhany zahrát. Výlet se vydařil a moc jsme si ho užili.

Eva Mrázová (G1.A)


Anglické divadelní představení

Anglické divadelní představení The History of England Part I

Dne 14. 11. měli žáci třetích ročníků možnost zúčastnit se anglického divadla, které shrnovalo zásadní události dějin Velké Británie. Představení pokrývalo události od vlády Římanů a nájezdů vikingů až po bitvu u Hastingsu a vládu Tudorovců. Divadlo bylo pojaté interaktivní a zábavnou formou, kdy jsme se mohli účastnit několika týmových aktivit. Již se těšíme na druhou část představení.

Tereza Matějková G3.C


Den válečných veteránů

Den válečných veteránů

Na začátku listopadu se naše gymnázium zapojilo do mezinárodní akce prodeje vlčích máků v rámci Dne válečných veteránů. Ten se slaví celosvětově 11. listopadu, u příležitosti konce první světové války. Květy vlčího máku pokrývaly hroby vojáků padlých na západní frontě a staly se proto symbolem tohoto svátku. Celorepublikově se vybraly přes 4 miliony korun, studenti našeho gymnázia k této částce přispěli 6 450 Kč. Veškerý výtěžek ze sbírky poputuje na pomoc válečným veteránům, účastníkům 3. odboje a odpůrcům totalitních režimů 20. století.

Nick Svoboda, místopředseda Studentské rady


Brána jazyků 2023
Brána jazyků 2023

Brána jazykům otevřená 2023

Ve dnech 8. a 13. listopadu 2023 se na našem gymnáziu uskutečnil šestý ročník projektu Brána jazykům otevřená aneb Anglické, francouzské, ruské a španělské odpoledne pro žáky ZŠ. Projektu se zúčastnili žáci ze ZŠ Pardubice – ZŠ Polabiny 1, ZŠ Polabiny 2, Prodloužená, ZŠ Polabiny 3, Npor. Eliáše a ZŠ Štefánikova Pardubice, ZŠ Dubina, ZŠ Závodu Míru, ZŠ Studánka a ZŠ Dr. J. Malíka Chrudim. Čekaly je čtyři jazykové programy vedené pedagogy gymnázia. Jeho cílem bylo seznámit zájemce o studium na gymnáziu s výukou cizích jazyků na naší škole, případně je seznámit s jazyky, které se nevyučují na všech základních školách - se španělským, ruským nebo francouzským jazykem. A také ukázat vstupní úroveň pro studium anglického jazyka. Během programů se rovněž uskutečnily soutěže o zajímavé ceny. Na závěr každý účastník obdržel certifikát. Moc děkujeme za pozitivní ohlasy jak z řad účastníků, tak základních škol a budeme se těšit na další skvělé setkání.

Mgr. Soňa Chalupová, garant projektu


Reminiscence 2023

Chráníme mořské želvy

Dne 1. 11. proběhla v aule našeho gymnázia přednáška Mgr. Hany Svobodové z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy o problematice ochrany mořských želv. Přednášející s námi sdílela své zkušenosti se založením záchranné stanice na ostrově Derawan u pobřeží Bornea, který je z hlediska rozmnožování řady kriticky druhů mořských želv nejvýznamnější lokalitou v celé jihovýchodní Asii. Upozornila nás také na skutečnost, že bez ohledu na geografickou vzdálenost můžeme efektivně pomoci i my v České republice a že díky novým technologiím (např. kosmickým a DIY ICT) to vlastně nikdy nebylo snazší. Dozvěděli jsme se také nové informace o vymírání želv a o tom, jak tomu může lidstvo i my sami zabránit. Toto téma nás zaujalo a určitě by se mělo dostat do povědomí širší veřejnosti. Každý z vás se také může zapojit do společného projektu A´tuin, který vznikl mezi Techneciem (UTESLA z.s.) a Chráníme mořské želvy z.s.

Kristýna Kalinová (G1.A)


Reminiscence 2023

Po úspěchu v branném závodu Legie jsme se zúčastnili i Mise: Reminiscence 2023

Z úterý 31. 10. na středu 1. 11. jsme se jako reprezentanti našeho gymnázia v počtu dvanácti studentů (dvě šestičlenné skupiny) zúčastnili branného závodu Mise: Reminiscence 2023, pořádaného na počest novodobých válečných veteránů. Závod probíhal ve Skutči a moc jsme si ho užili. Naučili jsme se spoustu zajímavých věcí, například základy první pomoci, jak vázat uzly nebo jak slaňovat, a to za vcelku nepříznivých podmínek během prvního dne závodu. Byla totiž nečekaná zima a také sem tam poprchávalo. Noc jsme strávili ve stanech, které jsme si přivezli s sebou. Hned druhý den ráno jsme se vrhli do samotného závodu, který dohromady trval čtyři hodiny. Během něj jsme měli ukázat, co si pamatujeme z předchozího dne. Myslím, že můžu říct, že jsme obstáli, protože jedna z našich skupin si odnesla páté místo z celkového počtu osmnácti týmů.

Za účastníky Reminiscence 2023 Matouš Koupal (G2.A)


Dnes jsem jako poslanec

Dnes jsem jako poslanec

Dne 31. 10. jsme se ve složení Nick Svoboda (G4.B), Ester Kachlíková, Amálie Nepivodová (obě G3.B) a Mikuláš Fabián (G2.A) zúčastnili semináře „Dnes jsem jako poslanec“, pořádaného nadačním fondem Modrá rybka. Společně s ostatními studenty základních a středních škol jsme i za přítomnosti politiků projednávali důchodovou reformu, kterou jsme na konci jednání schválili i se dvěma pozměňovacími návrhy z dílny našeho poslaneckého klubu. Námi upravená reforma bude následně předána poslancům a poslankyním.

Nick Svoboda (G4.B)


PZk 2020

Přípravný kurz 2024

Milí uchazeči o studium, zákonní zástupci, ve středu 29. 11. 2023 ve 20:00 hodin bude na těchto stránkách spuštěno elektronické přihlašování do Přípravného kurzu 2024. Kapacita kurzu byla navýšena na 170 uchazečů a v roce 2023 plně pokryla zájem uchazečů. Přesto buďte pohotoví, sledujte pravidelně naše stránky a v den "D" 29. 11. 2023 večer buďte připraveni u svých zařízení.
Těšíme se na shledanou ve středu 6. 12. 2023 od 15:00 do 19:00 hodin na prvním Dnu otevřených dveří.

Mgr. Petr Harbich, ředitel školy


Ultimate frisbee

Mozarťák boduje v SŠL v ultimate frisbee!

Letos jsme se v rámci středoškolské ligy v ultimate frisbee zatím zúčastnili dvou podzimních kvalifikací v Hradci Králové a v Brně, abychom si vybojovali místo ve finále SŠL. V Hradci Králové jsme se postavili proti těžké konkurenci, ale nakonec jsme si s troškou štěstí přece jen odnesli první místo! Toto vítězství nás ještě více motivovalo do kvalifikace v Brně, kde jsme čelili týmům z různých částí republiky a nakonec jsme si odvezli třetí místo. Celkem jsme během obou kvalifikací získali 15 bodů, což je skvělý výsledek, a ukázali jsme tak, že naše gymnázium skrývá talenty nejen ve školních lavicích, ale i na hřišti!

Klára Švecová (G4.B)


Jazykově poznávací zájezd do VB
Jazykově poznávací zájezd do VB

Jazykově poznávací zájezd do Stratfordu

V termínu od 21. 10. do 27. 10. se nemalá skupina žáků našeho gymnázia zúčastnila proslulého jazykového zájezdu do Velké Británie. Po velmi vyčerpávající a pocitem téměř nekonečné cestě, během které jsme někteří poprvé vyzkoušeli, jaký je to pocit jet pod vodou, jsme se v odpoledních hodinách druhého dne mohli kochat malebným městečkem proslulým celosvětově významným dramatikem Williamem Shakespearem. Stratford nad Avonou byl pro nás nejen jedním z několika probádaných měst, ale na další 4 dny se stal také naším domovem. Po návštěvě Shakespearova rodného domu, kostela Holy Trinity, Gower Memorialu, místních trhů a motýlí farmy jsme už jen s překříženými prsty čekali na vyzvednutí místními rodinami. Někteří jsme pobytu v rodinách neměli co vytknout. Vždy nás čekala teplá večeře, po které následoval domácí "pudding" (tedy jakási sladká tečka), provázená různorodou konverzací. Další den ráno nás čekala výuka angličtiny v místní škole, z jejíhož nádvoří byl krásný výhled na část Guild Chapel. Po dopolední výuce, zaměřené převážně na komunikaci, jsme se autobusem vydali do Black Country Living Musea. Zde jsme se rozdělili do tří skupinek vedenými kostýmově oblečenými průvodci, kteří nás seznámili s historií a životem lidí v průmyslové oblasti střední Anglie a hlavně s tamějším slangem. Slova jako Bostin, Tararabit či naše oblíbená fráze po zbytek pobytu 'Ow bin ya?' se nám vryla do paměti více, než by snad měla. Milovníci Peaky Blinders zde na vlastní oči viděli některá místa, kde se části seriálu natáčely...

Barbora Černá, G4.C


Krajské kolo basketbal dívky

Okres, nebo kraj, Mozarte vyhraj!

Jako by se tímto heslem řídily naše basketbalistky. V pátek 20. 10. rozpoutaly doslova peklo pod vysokými koši a deklasovaly všechny své soupeřky rozdílem ne jedné, ale hned několika tříd. Nyní už je čeká kvalifikace na mistrovství republiky, což bude o poznání větší oříšek.
Gratulujeme a držíme palce!

Sekce TV


Okrskové kolo florbalu

Florbalisté postupují do okresního kola

Okrsek jsme zvládli, teď už to bude jen těžší Ačkoliv se celkové skóre nemusí zdát nikterak přesvědčivé, každý, kdo mohl sledovat florbalové zápasy našich chlapců, může říct, že na hřišti jasně dominovali. Po menších problémech, které se postupem času podařilo eliminovat, se chlapcům podařilo vyhrát všechna tři utkání v rámci okrsku a teď postupují do okresu. Ten již bude o poznání těžší, jelikož se tam objeví další velcí favorité na postup do kraje. Uvidíme, zdali se našemu družstvu podaří probojovat se ve jménu Mozartu až do kraje.

Matyáš Burda (G3.A)


Podpora nadaných na půdě PSP ČR

Byli jsme při tom!

Dne 17. října jsme se s Mgr. Alexandrem Prokopem na půdě Poslanecké sněmovny PČR v sále Dagmar Burešové zúčastnili odborného semináře „Podpora nadaných prospěje všem“. Akce se konala pod záštitou ministra zemědělství Marka Výborného a ředitelky Nadace RSJ Lenky Eckertové. V deseti bodech jsme vyslechli např. zajímavé příspěvky PaedDr. Michala Černého z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy nebo RNDr. Zdeňky Chocholouškové, Ph.D. z Národního pedagogického institutu. Ke všem tématům poté proběhla hodinová panelová diskuze. Velice děkuji panu ministru Výbornému za pozvání na tento seminář, který nás utvrdil v tom, že se naše práce s nadanou mládeží ubírá správným směrem, což dokládají také výsledky našich studentů v různých soutěžích.

RNDr. Květa Sýkorová


Konference Česko budoucnosti

Na konferenci Česko budoucnosti jsme měli své zastoupení

V pátek 13. října jsem se zúčastnil konference Česko budoucnosti, která se uskutečnila v pražském DOXu. Její náplní byla debata o přiblížení České republiky k dlouhodobé vizi, kterou je, aby se z Česka stala díky špičkovému vzdělávání mozkovna světa. Konferenci zahájili zdravicí předseda vlády Petr Fiala, předsedkyně PS PČR Markéta Pekarová Adamová a profesorka Danuše Nerudová. Následovaly bloky věnované neziskovkám, vyučujícím na školách, politikům a byznysu, které byly vždy zaměřené na to, co mohou udělat pro vzdělané Česko. Celou konferenci potom zakončil senátor Jiří Drahoš.

Nick Svoboda (G4.B), místopředseda Studentské rady


Juniorská vědecká konference

Juniorská vědecká konference UK Praha

Dne 13. 10. se náš tým ve složení Jana Machovcová, Markéta Poláčková (obě G4.B), Petr Zelinka (G4.C), Stanislav Hladík (G3.C) a náš čerstvý absolvent Jan Stejskal vydal na již dvanáctý ročník Juniorské vědecké konference, kterou pořádala Univerzita Karlova v Praze. Na konferenci bylo se svými projekty pozváno celkem 50 studentů z celé České republiky, kteří se utkali ve třech kategoriích. Tříčlenná porota po prezentacích vyhlásila první tři místa a také cenu poroty. Stanislav Hladík a Jan Stejskal za svůj projekt o aplikaci nových technologií ve vývoji pulzačních motorů získali cenu poroty. A všichni si odnesli cenné zkušenosti a podněty od odborníků, kteří si prezentace byli vyslechnout.

Stanislav Hladík (G3.C)


Volejbalisté stříbrní

Volejbalisté v okrese stříbrní

Ani chlapci naší školy na turnaji ve volejbalu nezklamali. Ve sportovní hale v Holicích předvedli skvělé výkony a zaslouženě získali stříbrné medaile. Je nutné podotknout, že měli stejný počet bodů jako vítěz turnaje, proto muselo rozhodnout skóre. Za předvedenou hru jim patří velký dík.

Sekce TV


Přednáška o dobrovolnictví

Studenti semináře ze ZSV se zúčastnili přednášky o dobrovolnictví

V úterý 10. 10. jsme se společně s dalšími studenty 3. ročníků v rámci Semináře ze základů společenských věd zúčastnili přednášky o dobrovolnictví. Dozvěděli jsme se zajímavé informace o dobrovolnických programech centra KONEP a dostali lákavou nabídku na zapojení se do jeho aktivit. Děkujeme koordinátorce dobrovolnického centra paní Ing. Lucii Křivkové za připravený program, plný pro nás nových informací, a možnost stát se dobrovolníky.

Tereza Vasková, Terezie Ubrýová (G3.A)


Volejbalistky na vítězné vlně

I naše volejbalistky na vítězné vlně

Po vzoru basketbalistek se v úterý 10. 10. vydaly obhájit loňské prvenství také naše volejbalistky. Cesta za triumfem ale byla z jejich pohledu mnohem trnitější. Už rozlosování základních skupin naznačovalo, že dostat se do bojů o medaile nebude žádná procházka růžovým sadem. Ve čtyřčlenné skupině se setkala tři nejlepší družstva a bylo jasné, že jedno musí z kola ven. Naše děvčata v náročné situaci obstála a i přes prohru se silným „Dašákem“ postoupila do play-off. V něm pak po snadném semifinále narazila ve finálovém utkání opět na své největší rivalky z „Dašáku“. V tomto zápase ale od začátku naprosto dominovala a téměř bezchybnou hrou nenechala nikoho na pochybách, kdo bude i letos v našem okrese kralovat. Gratulujeme a držíme palce do krajského kola.

Sekce TV


Anglické divadlo

History of England II.

Dne 9. 10. měli žáci čtvrtých ročníků možnost zúčastnit se anglického divadla, které shrnovalo zásadní události dějin Velké Británie. Představení navazovalo na první část, kterou jsme zhlédli již minulý rok, a pokrývalo dějiny od počátku vlády Jakuba I. roku 1603 až do současnosti. Bylo pojaté zábavnou formou, kdy jsme se sami podíleli na hře a přitom si mohli procvičit angličtinu a zopakovat a rozšířit své znalosti z dějepisu. Těšíme se na další představení.

Adéla Smolíková, G4.B


Stužkovací večírek G4.A

Čím míň víš, tím líp spíš

Začala ta lepší část maturitní zkoušky a v pátek 6. 10. 2023 se v restauraci U Opata konal stužkovací večírek G4.A, kde úspěšně proběhlo ostužkování a pasování studentů na maturanty. Dále budou následovat stužkovací večírky G4.B a G4.C.

Izabela Nermuťová, G4.A


Okresní kolo v basketbalu

Okresní kolo v basketbalu

Dne 6. 10. se v hale na Dukle uskutečnilo okresní kolo v basketbalu, do kterého se zapojilo 11 týmů. Naši chlapci s lehkostí vyhráli základní skupinu a po zajímavém souboji v semifinále postoupili přes těžkého soupeře SPŠE. Ve finále podlehli po velkém boji Gymnáziu Dašická o jeden koš, a brali tak druhé místo. Všem chlapcům děkujeme za výborné výkony, zodpovědný přístup a vzornou reprezentaci naší školy.

Mgr. Jaroslav Macek, sekce TV


Návštěva německého divadla

Návstěva německého divadla

Dne 5. 10. se 2. ročníky jako každý rok zúčastnily představení německého divadla. Tento rok Galli Theater z Mnichova připravilo pro své diváky pohádku Žabí král. Do rozmanitých hereckých rolí byli vybráni žáci různých škol včetně té naší. Účinkující si mohli vyzkoušet, jaké to je, když před nimi v hledišti sedí kolem dvou set diváků. Představení se velmi líbilo - nejvíce účinkujícím, kteří se rychle zbavili nervozity. Děkujeme divadlu Galli z Mnichova a těšíme se na jejich již tradiční návštěvu Pardubic příští rok.

Mgr. Jaroslav Macek, sekce NJ


Basketbalistky ovládly okres

Basketbalistky v tréninkovém módu ovládly okres

Ve čtvrtek 5. 10. se konalo okresní kolo v basketbalu dívek. Od začátku turnaje nebylo pochyb, jaké družstvo bude ověnčeno vavříny. Naše děvčata doslova deklasovala všechny své soupeřky a pohodlně dokráčela k triumfu. Gratulujeme a držíme palce do kola krajského.

Sekce TV


Premiéra Prima sezóny

Prima sezóna

Ve středu 4. října 2023 měla premiéru divadelní hra našeho školního divadelního klubu, hudební retro komedie s názvem Prima sezóna. Samotné představení se volně inspirovalo filmovým muzikálem Rebelové a pojednává tak na jedné straně o partičce tří vojenských zběhů, Vojtovi, Bobovi a Emanovi, na straně druhé o třech maturantkách gymnázia, Tereze, Bugyně a Žofce. Děj byl posazen tematicky do jara a léta roku 1968 a odehrával se těsně před tragickou vojenskou invazí do Československa. V hlavních rolích se blýskli Natálie Klárová, Mikuláš Kalousek, Agáta Šlechtová, Matyáš Burda, Lucie Blažková a Petr Bezpalec a zdárně jim sekundovali Jáchym Vohradník, Ester Kachlíková, Radim Hubert Kopiště, Jan Sebránek, Tomáš Martin Holub, Klára Novotná, Jana Patočková, Stanislav Hladík, Veronika Fučíková, Petra Honková, Jakub Kosa, Jakub Nermuť a jako speciální host našeho představení pan učitel Tomáš Voltr. Režie byla pod taktovkou pana učitele Jana Bolehovského, zdárný průběh představení zajistily svojí pomocí a asistencí rovněž slečny Lucie Stehlíková a Hana Nálevková. Samotné představení mělo veliký úspěch, který byl umocněn zejména při závěrečné děkovačce, kdy došlo k tzv. “standing ovation”neboli potlesku vestoje. Celkově se tak jednalo o jednu z nejvíce povedených premiér v historii Studia GyMo a publikum již s nedočkavostí vyhlíží nejbližší reprízy.

Agáta Šlechtová (G2.C), Matyáš Burda (G3.A), Mikuláš Kalousek (G3.B)


Atletika

Naše atletické týmy byly krůček od postupu

Za krásného počasí babího léta vybojovali chlapci naší školy druhé a děvčata třetí místo v krajském kole Středoškolského poháru v atletice. Chyběl opravdu jenom krůček k postupu do celostátního kola. Děkujeme za předvedené výkony a těšíme se na další podobně vydařené akce.

Sekce TV


Jazykově-poznávací zájezd Chester

Zářijový jazykově-poznávací zájezd do Velké Británie

V sobotu 23. 9. se vypravila skupina 46 studentů našeho gymnázia na 7denní zájezd do Velké Británie. Cesta byla dlouhá a náročná, ale po 23 hodinách jsme se dopravili do cíle, kterým bylo město Chester. Město jsme si prošli hned tentýž den a v podvečer si pro nás přijely hostitelské rodiny, u kterých jsme byli po celou dobu zájezdu ubytováni. V pondělí jsme navštívili město Liverpool, kde jsme prozkoumali muzeum hudební skupiny The Beatles. Další dva dny nás čekala dvě malebná welšská města. V úterý jsme zavítali do městečka Llandudno a na hrad Conwy. Ve středu jsme na vlastní kůži zažili pravé anglické počasí, což nás ale nezastavilo v projížďce llangollenským kanálem, vedoucím přes Pontcyssylte Aqueduct. Poté jsme už za lepšího počasí prošli samotné městečko Llangollen. Ve čtvrtek, poslední den našeho pobytu ve Velké Británii, nás čekal zlatý hřeb zájezdu, kterým byl Londýn. Zde jsme měli projížďku lodí po Temži, při níž jsme viděli například Tower Bridge, katedrálu sv. Pavla nebo divadlo Globe. Následně jsme se vydali na vyhlídkovou jízdu v London Eye a pokračovali jsme přes Westminsterský palác, Big Ben, Downing Street, Whitehall, St. James’s Park, Buckingham Palace, Piccadilly Circus až na Trafalgarské náměstí a zpět metrem k autobusu. Rovněž jsme absolvovali dohromady 9 hodin výuky anglického jazyka v místní škole, při kterých jsme zdokonalovali naše konverzační schopnosti s rodilými mluvčími. Celý náš výlet za anglickým dobrodružstvím byl plný skvělých zážitků a úžasných zkušeností a již nyní se těšíme na další zájezd, protože tento letošní stál rozhodně za to!

Michaela Kopecká, G2.B


Staročeská Polabinská pouť

Staročeská Polabinská pouť s naší účastí

V sobotu 23. 9. 2023 se konala Staročeská Polabinská pouť, kde vystoupili studenti prvního a druhého ročníku naší školy. Zazpívali populární písně Hallelujah od Leonarda Cohena, What a wonderful world Luie Armstronga a suitu písní od Beatles v úpravě Audrey Snyder. Nacvičoval je s nimi opět pan učitel Milan Slabý. Vystoupení se podařilo a sbor na této akci školu skvěle reprezentoval.

Eva Mrázová, G1A


Legie 2023

Šestice z G2.A zabodovala ve finále soutěže Legie v Olomouci

Dne 22. 9. se náš šestičlenný tým z G2.A zúčastnil krajského kola branné soutěže Legie v areálu pardubického Zámečku. Celostátní branná soutěž je každoročně připravována v duchu vojenského výcviku a činnosti našich vojáků během 1. světové války. Díky tomu zkouškou prošly nejen naše vědomosti, ale také sportovní a týmové dovednosti. Nakonec jsme si odnesli 2. místo spolu s postupem do celorepublikového kola, které se uskutečnilo 5. 10. v lanovém parku v Olomouci. Tam nás čekaly nejen úkoly vázané na boje na Doss Alto, které probíhaly na italské frontě roku 1918, ale také mnoho lanových překážek. Z celkových 14 týmů jsme si odnesli krásné 7. místo a mnoho týmových zážitků.

Adéla Švejdová, G2.A


Krajské kolo atletického poháru

Naši sportovci se dočkali ocenění!

Ve čtvrtek 14. září se v sále Jana Kašpara konalo slavnostní vyhlášení XX. ročníku Olympiády mládeže Pardubického kraje. Děvčata a chlapci našeho gymnázia si v minulém školním roce vedli ve všech disciplínách opravdu skvěle, a proto mohli převzít pohár za konečné druhé místo.
Gratulujeme a věříme, že letos se nám podaří vystoupat ještě o stupínek výš.

Sekce TV


Krajské kolo atletického poháru

Slavíme postup do krajského kola atletického poháru

Za příjemného počasí babího léta oba týmy z naší školy nezklamaly a vybojovaly postup do krajského kola Středoškolského poháru v atletice. Týmový duch a skvělé individuální výkony byly hlavními atributy našeho postupu. Děkujeme za vzornou reprezentaci a těšíme se na pokračování za 14 dní v Chrudimi.

Sekce TV


Přespolní běh

V přespolním běhu jsme na stupních vítězů

Regionální olympiáda dětí a mládeže, která čítá několik sportů a které se každoročně účastníme, začíná vždy soutěží v přespolním běhu. Chlapecké družstvo ve složení Jakub Klec (G4.C), Lukáš Dašek (G3.B), Adam Burget (G3.C), Mikuláš Kalousek (G3.B), Matouš Pavlík (G2.A) a Radim Kopiště (G2.C) zvládlo distanci 4,5 km jako 4. nejlepší tým. Dívčí družstvo ve složení Magdaléna Kubíková (G3.A), Veronika Vaňková (G3.C), Adéla Goláňová, Alexandra Tichá (obě G2.A), Alžběta Kuhnová (G2.C) a Terezie Šmídová (G1.A) se popralo s tříkilometrovou vzdáleností ještě lépe a obsadilo třetí příčku. V jednotlivcích si Matouš Pavlík doběhl pro stříbro a Terezie Šmídová pro bronz.
Vřelé díky všem za příkladnou reprezentaci našeho gymnázia!

Mgr. Erika Macková, sekce TV


Novinky

Zahájení školního roku 2023/2024

V pondělí 4. 9. 2023 zahajujeme výuku v novém školním roce 2023/2024 následovně: Výuka 1. ročníkŮ 1. – 3. vyučovací hodina; 2. – 4. ročníky 1. - 2. vyučovací hodina (ve všech případech půjde o třídnické hodiny); oběd ve ŠJ od 9.40 hod. V úterý 5. 9. bude probíhat výuka dle rozvrhu 1. - 2. ročníků mimořádně do 11:40 hod.; 3. – 4. ročníků do 12:35h. Od středy 6. 9. se učí dle rozvrhu. Veškeré detaily včetně případného suplování naleznete ve školním informačním systému EduPage.

Mgr. Petr Harbich, ředitel školy


Burza učebnic

Burza učebnic 21. a 22. 9. 2023 od 8:40 do 10:00 hodin

Každoroční burza učebnic proběhne na tradičním místě - v prostorách u bývalé kopírky v prvním patře. Srdečně zveme i naše čerstvé absolventy, burza bude probíhat ve čtvrtek 21. a v pátek 22. 9. 2023 od 8:40 do 10:00 hodin. Těšíme se na vaši účast.

Mgr. Petr Harbich, ředitel školy


Novinky

Adaptační kurz 1. ročníků 13. - 15. 9. 2023

Cílem adaptačního kurzu je vzájemné seznámení nové třídy, vytvoření zdravého, nekonfliktního a přátelského kolektivu. Chceme tak napomoci k dobrému vztahu mezi žáky a učiteli gymnázia. Nedílnou součástí je i prevence rizikového chování. Projekt bude realizován formou her a aktivit zaměřených na vzájemnou spolupráci a pomoc, na překonávání překážek s cílem naučit se zaujmout k věci vlastní postoj. Kurzu se účastní třídní učitelé. Z výše uvedených důvodů je účast žáků více než žádoucí.

Mgr. Petr Harbich, ředitel školy


Školský portál
Pardubický kraj
OP JAK Šablony I

Úvodní stránka
Gympl roku 2019
Škola doporučená zaměstnavateli 2019
Facebook profil
Instagram profil
Naše stránky nesbírají cookies :)! Neshromažďujeme žádné informace o vás.
Prohlášení o přístupnosti webu
Verze stránek 31.17, 20. 9. 2024
© 2007 - 2024 · Mgr. Petr Harbich